V фестиваль Камерної музики «Chamber Music Session». Варварське «Весіллячко» | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
V фестиваль Камерної музики «Chamber Music Session». Варварське «Весіллячко»
Драган Мирослав
Полянський Олег
Баришевський Антоній
Таванець Дмитро
Гумецька Маріанна
Національна заслужена академічна капела України
м. Київ
11 вересня 2010, субота, 07:00
Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
V фестиваль Камерної музики «Chamber Music Session». Варварське «Весіллячко»

Ігор Стравінський11 вересня в рамках фестивалю “Chamber Music Session” у Національній філармонії прозвучить «Свадєбка» Ігоря Стравінського (для чотирьох фортепіано, ударних та хору).
Свою «Свадєбку» Ігор Стравінський писав у тихому мальовничому містечку Морж, у Швейцарії, де надихався озером, ланами, садами та виноградниками. Втім, ця ідилія нещадно руйнувалася гуркотінням фортепіано та дзвоном мідних тарілок створюваної Стравінським музики.

У 1923 році прем’єра «Свадєбки» сполохала поважну публіку Парижа. Це було в театрі «Гете-лірик» в рамках чергового сезону «Російського балету Сергія Дягілєва». Дягілєву «Свадєбка» сподобалась. Стравінському ж до гучних прем’єр не звикати: десять років тому з гамором провалився його балет «Весна священна», що був сприйнятий публікою як „варварська” музика.

Особливість «Свадєбки» – специфічні поєднання музичних звуків зі словами і складами староруських обрядових текстів. Лібрето „Свадєбки” композитор сконструював сам, взявши фрагменти зі збірки російського фольклориста ХIX сторіччя Петра Кіреєвського. Йдеться про обряд розплітання дівочої коси, батьківські настанови нареченому, проводи нареченої та весільний бенкет.

Окрім обрядів, «Свадєбка» увібрала в себе ще одну складову, яка певною мірою бере початок в Україні. Тут вчився і розпочав свою кар’єру (на сцені Київської опери) батько композитора – славетний бас Федір Стравінський. Акторський ухил і театральність мислення, успадковані композитором від батька й розвинуті спогляданням театру як на сцені, так і за лаштунками, очевидно, відобразилися у творчості Стравінського: композитор любив поєднувати різні види мистецтва – поезію, музику й танець. Така й «Свадебка», яка, за означенням самого Стравінського, є хореографічними сценами з музикою та співом на народні тексти.

Стравінський тричі переробляв «весільну» оркестровку „Свадєбки”, аж поки не зупинився на 4-й редакції твору для інструментального ансамблю, хору і солістів. Сема ця версія й прозвучить у Національної філармонії.

Виконавці:
Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка -Національна заслужена академічна капела України „Думка”
Художній керівник і головний диригент – народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка
ЄВГЕН САВЧУК

Диригент – народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка
ВОЛОДИМИР СІРЕНКО

Солісти - заслужені артисти України
ЙОЖЕФ ЄРМІНЬ, ВАЛЕРІЙ КОЗЛОВ, ОКСАНА РАПІТА (фортепіано), ОЛЕНА НАГОРНА (сопрано), ОКСАНА НІКІТЮК (мецо-сопрано), МИХАЙЛО ТИЩЕНКО (тенор), ІГОР ВОРОНКА (бас), Лауреати міжнародних конкурсів ОЛЕКСАНДРА ЗАЙЦЕВА, ДМИТРО ТАВАНЕЦЬ, МАРІЯ АЛОЕ, МАРІАННА ГУМЕЦЬКА, ОЛЕГ ПОЛЯНСЬКИЙ, МИРОСЛАВ ДРАГАН, АНТОНІЙ БАРИШЕВСЬКИЙ (фортепіано), ДМИТРО УЛЬЯНОВ, ЄВГЕН УЛЬЯНОВ, СТАНІСЛАВ УЛЬЯНОВ, ГЕННАДІЙ ХЛОПОТОВ, СЕРГІЙ КІПЕНЬ, ДАНИЛО ШУРИГІН (ударні)

У програмі концерту - твори Дж.Піттса, Д.Мійо, Б.Бартока, І.Стравінського


Автори: Ганна Волчок
Колективи: Національна заслужена академічна капела України "Думка"
Виконавці: Мирослав Драган, Олег Полянський, Антоній Баришевський, Дмитро Таванець, Маріанна Гумецька
Концертні організації: Національна філармонія України
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль класичної музики "Chamber Music Session"

      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
080910_005.jpg