Музичному відділенню школи мистецтв міста Новограда-Волинського – 70 років | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Музичному відділенню школи мистецтв міста Новограда-Волинського – 70 років
Музичному відділенню школи мистецтв міста Новограда-Волинського – 70 років
3 грудня 2016, субота
Поширити у Facebook

2 грудня 2016 року школа мистецтв міста Новограда-Волинського відзначила 70-річний ювілей музичного відділення навчального закладу. Ювілейний концерт відбувся в міському Палаці культури ім. Лесі Українки, у фойє якого було розміщено виставку із роботами учнів та випускників школи.

Розпочалося дійство із презентації «Музична родина», де з екрану сцени до глядачів у залі звернулися з вітаннями і спогадами вчителі та вихованці школи. Про історію створення, розвитку та здобутки закладу розповіла директор школи мистецтв Лідія Полтавченко. А також висловила подяку, зокрема міському голові та депутатам міської ради за допомогу колективу школи мистецтв, за те, що сьогодні вчителі школи вперше за багато років забезпечені заробітною платою до кінця року, за можливість придбати такі необхідні музичні інструменти, комп’ютери, костюми для дитячих творчих колективів. Не забули і про колишніх викладачів школи, ветеранів праці, які зараз на заслуженому відпочинку. Їм було вручено квіти та пам’ятні сувеніри.


З вітальною промовою до присутніх звернувся міський голова Віктор Весельський, який у своєму виступі наголосив: «70-ти річний ювілей музичного відділення – це визначний день, який сьогодні відзначає музична інтелігенція міста. Музичне відділення школи – це багате минуле і цікаве майбутнє, де працюють висококваліфіковані, творчі вчителі і навчаються талановиті учні. Хочу зазначити, що у 2016 році покращено матеріально-технічне забезпечення, а саме: придбано концертні костюми для дитячих творчих колективів  на суму 15 тис. грн., комп’ютерну техніку на суму 24 тис. грн.  та  музичні інструменти на суму 70 тис. грн. Також проведено капітальний ремонт приміщення на суму 113 тис. грн. Планується виділити кошти на пошиття нових концертних костюмів для творчих колективів, придбати музичні інструменти, продовжити капітальний ремонт приміщень та благоустрій території. Можу сьогодні запевнити, що влада і в подальшому всіляко сприятиме розвитку дитячих талантів та створюватиме умови для їх самореалізації». Очільник міста побажав педагогічному колективу, учням школи, їх батькам успішного здійснення всіх планів та задумів, невпинного руху вперед, плідної професійної діяльності, педагогічного натхнення, творчих успіхів, миру, злагоди, добра та твердої віри у прекрасне майбутнє талановитих дітей, які прославлятимуть наше славне місто.


Віктор Леонідович вручив вітальну адресу директору школи мистецтв, а вчителям закладу подяки за сумлінне виконання професійних обов’язків, значний внесок у духовний розвиток підростаючого покоління міста та з нагоди свята.


Грамоти ж від управління культури Житомирської ОДА та відділу культури Новоград-Волинської міської ради кращі викладачі школи мистецтв отримали від начальника відділу культури міської ради Лариси Заєць.


Багато теплих слів лунало в цей день від батьків, діти яких навчаються музичному мистецтву у навчальному закладі, гостей, друзів, колег та шанувальників музичного мистецтва.


Програма концерту складалася із яскравих вокальних та інструментальних творів у майстерному виконанні творчих колективів школи та колишніх випускників  закладу.


Ювілейний концерт вкотре довів, що школа мистецтв була і залишається невичерпним джерелом творчості, таланту і натхнення, тим культурним осередком, де юні таланти можуть особисто долучитись до високого мистецтва, а ще – гармонійно та всебічно розвиватися.


Довідково:


Дитяча музична школа міста була відкрита у 1946 році і стала культурним осередком музичного мистецтва, центром виховання та навчання талановитих дітей міста.


У 2011 році відбулася реорганізація музичної і  художньої шкіл та була створена школа мистецтв міста з двома відділеннями: музичним і образотворчим.


Музичне відділення сьогодні – це 555 учнів та 58 викладачів. Педагогічний колектив має високий професійний рівень і як наслідок – великий відсоток вступу випускників школи до вищих учбових навчальних закладів та багаточисельні перемоги на конкурсах і фестивалях різного рівня.


На музичному відділені навчають грі на фортепіано, скрипці, віолончелі, гітарі, баяні, акордеоні, бандурі, флейті, кларнеті, трубі, тромбоні, саксофоні, сопілці, синтезаторі, ударних інструментах, а також викладають вокал.


Предмети навчання на образотворчому відділенні: живопис, малюнок, композиція, скульптура, ужиткове мистецтво.


Окрасою школи і міста є два колективи, які мають звання «народний» - це камерний хор вчителів (керівник – Л.В. Адамович) та ансамбль камерної музики «Класік» (керівник – Л.І. Хмелевська), а також 10 дитячих творчих колективів, які є постійними учасниками концертних заходів міста та  учасниками конкурсів та фестивалів.



Джерело: vybory.osp-ua



Інші:

Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького
Змінив пуанти на армійські берці: згадаймо артиста балету Ростислава Янчишена
"Музичні вечори у будинку родини Мейтусів"
«Для мене дім – там, де серце» – Віктор Рекало, автор музики до балету про вимушену міграцію «Дім»
Як розтопити «Крижане серце»?
В Одеській опері відновили незвичайну виставу
Хмельницький фаховий музичний коледж ім. В.І.Заремби: 65 років від дня заснування
До дня Соборності: в Національній опері представлять всеукраїнський музичний проєкт
Як доктор мистецтвознавства став... диригентом
Досліджуємо славні сторінки бандурного мистецтва
На Волині в Горохові привітали з 80-річчям відомого композитора
Роман Орленко-Прокопович - ім’я між забуттям і легендами
“Пісні для України” з Лондона
“54 хвилини до Різдва”
Диск "Зимовий шепіт" від піаністки Віоліни Петриченко
Українські переклади лібрето світових опер в Україні
Військовий зі Львова випустив альбом фортепіанної музики, яку створив на передовій
Раду Поклітару - герой книжки
Сенсаційні знахідки та версії Трипільської культури - “ світової колиски”
У Львівській філармонії визначили переможців Конкурсу молодих вокалістів імені Сліпака
Концерт-реконструкція «Гай, Рожество!»
Сторіччя Балетної трупи Одеської опери
Харизматичний диригент українського походження, який втілив "американську мрію": хто такий маестро Леонард Бернстайн
"Вистави ще немає, але є кредит довіри": продюсерка Opera aperta про співпрацю з міжнародним фестивалем O.Festival
В Ужгороді відкрили мініскульптуру на честь графа Нандора Плотені
Понад 200 народних пісень: де шукають і кому співають солістки ансамблю "Антонівчанка" з Прилуччини
8 неочікуваних речей, що носять ім’я Шопена
Фридерик Шопен та Микола Лисенко: точки перетину
Згадуємо Миколу Колессу
      © 2008-2024 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
21.jpg