У Львівській філармонії зазвучать «Чарівні струни» | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
У Львівській філармонії зазвучать «Чарівні струни»
У Львівській філармонії зазвучать «Чарівні струни»
10 листопада У Львівській філармонії відбудеться ювілейний концерт з нагоди 35-річчя народного ансамблю бандуристок Львівської залізниці – «Чарівні струни»
27 жовтня 2012, субота
Поширити у Facebook

Народний ансамбль бандуристок Львівської залізниці "Чарівні струни"Ансамбль поєднає бандурну музику з оперним мистецтвом і виступить разом із примадонною Львівської опери – заслуженою артисткою України, ліричним сопрано – Любов’ю Качалою, тенором, заслуженим артистом України Олегом Лихачем, солісткою Львівського національного театру опери та балету ім. С. Крушельницької – Наталією Курильців.
А також у концерті візьмуть участьдует «Бандурна розмова» у складі заслужених артистів України Тараса Лазуркевича та Олега Созанського, заслужений артист України Дмитро Губ’як. Ведуча концерту – заслужена артистка України, актриса театру ім. М. Заньковецької Леся Бонковська.

Три з половиною десятиліття ансамбль «Чарівні струни» презентує чудову українську пісню в Україні та за її межами, побувавши за цей час на концертах та фестивалях у Польщі, Болгарії, Румунії, Німеччині, Австрії, Хорватії, Франції, Канаді, Сполучених Штатах Америки, Тайвані, островах Реюньйоні, Корсіці, Морісі.

В репертуарі ансамблю чотири повні концертні програми, понад 60 творів, серед яких українські народні й сучасні пісні, романси, твори світової класики та цікава інструментальна музика, яку колектив вдало поєднує із кобзарським мистецтвом. Народний ансамбль бандуристок  «Чарівні струни» є лауреатом численних українських і міжнародних фестивалів-конкурсів, нагороджений багатьма дипломами, листами-подяками, численними грамотами, зокрема й Почесною грамотою Кабінету Міністрів України з врученням пам’ятного знака.

Засновником, диригентом та художнім керівником ансамблю «Чарівні струни» є лауреат державної премії імені Станіслава Людкевича Ірина Содомора.

– Пані Ірино, як виник у Вас задум створити ансамбль «Чарівні струни»?

– По закінченні Львівського музучилища, мене скерували на роботу до Львівської філармонії. Я працювала у складі тріо бандуристок разом із Марією Серняк та Надією Хомою. Згодом я вийшла заміж, більше часу віддавала сім’ї і перейшла на педагогічну роботу до Львівської музшколи № 4. Але мені постійно бракувало сцени, можливості творчого вираження. Ось так при музшколі № 4 був створений ансамбль педагогічного спрямування «Чарівні струни».

Наш колектив почав займати призові місця на різних оглядах, конкурсах. Потроху ми завоювали пошану в слухачів і нас почали запрошувати на гастролі за кордон. З того часу я і співаю, і диригую, тобто є постійним учасником ансамблю. Тривалий час я вела всю роботу ансамблю. Згодом розпочала співпрацю з відомою бандуристкою, композитором, заслуженим діячем мистецтв України Оксаною Герасименко, яка написала для нашого колективу багато творів.

Ансамбль розпочав нові пошуки, прагнучи, щоб у репертуарі ансамблю були і українські старовині пісні, і сучасні доробки. Зараз ансамбль виконує твори видатних композиторів Д.Джопліна, Д.Пуччіні, Й.Штрауса Й.Баха. Закордонні виступи «Чарівних струн» і відгуки в пресі засвідчують високий професійний рівень ансамблю.

Вже декілька років в організації концертної діяльності мені допомагає пані Зоріана Мірус, яка займається промоцією української культури не лише в Україні, але й за кордоном. Разом ми започаткували нові музичні проекти з видатними виконавцями українського походження, зокрема із оперною співачкою з Відня Тирсою Іванною Ребет. Нещодавно «Чарівні струни» взяли участь у цікавому проекті із німецькою дизайнеркою українського походження Мірою Франкевич, за її ескізами були пошиті для ансамблю чудові сценічні костюми із використанням сучасних тканин, що дуже пасують до нашого оновленого репертуару.

– Яку програму «Чарівні струни» підготували до ювілею?

– Концерт складатиметься з двох частин. У першій частині звучатимуть народні пісні (11 творів), а у другій частині ми виконаємо 12 творів видатних композиторів. Це будуть твори Володимира Івасюка («Шумить пшениця, як Дунай»), Мирослава Скорика («Мелодія»), пісню «Квітка-душа» Костянтитна Меладзе з репертуару народної артистки України Ніни Матвієнко. Велике значення для нас маєзустріч з оперою.

Приємно, що з нашим ансамблем виступатимуть професіонали оперного мистецтва. В концерті звучатимуть арія Лоретти з опери «Джанні Скікі» Д. Пучінні, яку виконає примадонна Львівської опери – заслужена артистка України Любов Качала, соло Адель з оперети «Летюча миша» Й. Штрауса, яку виконає Наталія Курильців – солістка Львівської національного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької. Слухач зможе оцінити виконання пісень різними мовами у супроводі бандури. Адже всюди, де ми виступаємо, обов’язково виконуємо твори мовою цієї держави.

У фойє філармонії проходитиме художня виставка відомих митців Сергія Міхновського, Петра Сипняка, Ореста Скопа, Олександра Коровая, Зоряни Гарбар, Віктора Москалюка, Михайла Демцю, а також фотовиставка «Чарівних струн» – Тараса Левандовича, який співпрацює з ансамблем уже три роки.

Народний ансамбль бандуристок «Чарівні струни» Львівської залізниці повернув бандуру в сучасне життя. Колективу вдалося суттєво змінити імідж бандури як музичного інструмента. Якщо ще років десять-п’ятнадцять тому у багатьох людей складалося враження, що бандура – це давній, сумний інструмент із трагічною долею, то нинішня молодь, яка захоплюється творчістю «Чарівних струн», так не вважає. Бандура цікава, захоплююча і наш концерт 10 листопада у Львівській філармонії – пряме підтвердження цього.


Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
Джерело: galinfo.com.ua



Інші:

Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького
Змінив пуанти на армійські берці: згадаймо артиста балету Ростислава Янчишена
"Музичні вечори у будинку родини Мейтусів"
«Для мене дім – там, де серце» – Віктор Рекало, автор музики до балету про вимушену міграцію «Дім»
Як розтопити «Крижане серце»?
В Одеській опері відновили незвичайну виставу
Хмельницький фаховий музичний коледж ім. В.І.Заремби: 65 років від дня заснування
До дня Соборності: в Національній опері представлять всеукраїнський музичний проєкт
Як доктор мистецтвознавства став... диригентом
Досліджуємо славні сторінки бандурного мистецтва
На Волині в Горохові привітали з 80-річчям відомого композитора
Роман Орленко-Прокопович - ім’я між забуттям і легендами
“Пісні для України” з Лондона
“54 хвилини до Різдва”
Диск "Зимовий шепіт" від піаністки Віоліни Петриченко
Українські переклади лібрето світових опер в Україні
Військовий зі Львова випустив альбом фортепіанної музики, яку створив на передовій
Раду Поклітару - герой книжки
Сенсаційні знахідки та версії Трипільської культури - “ світової колиски”
У Львівській філармонії визначили переможців Конкурсу молодих вокалістів імені Сліпака
Концерт-реконструкція «Гай, Рожество!»
Сторіччя Балетної трупи Одеської опери
Харизматичний диригент українського походження, який втілив "американську мрію": хто такий маестро Леонард Бернстайн
"Вистави ще немає, але є кредит довіри": продюсерка Opera aperta про співпрацю з міжнародним фестивалем O.Festival
В Ужгороді відкрили мініскульптуру на честь графа Нандора Плотені
Понад 200 народних пісень: де шукають і кому співають солістки ансамблю "Антонівчанка" з Прилуччини
8 неочікуваних речей, що носять ім’я Шопена
Фридерик Шопен та Микола Лисенко: точки перетину
Згадуємо Миколу Колессу
      © 2008-2024 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
110817_149.jpg