Підсумки #ЩедрикФест-2018 | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Підсумки #ЩедрикФест-2018
Підсумки #ЩедрикФест-2018
11 січня, п'ятниця

Камерний хор «Кредо», який отримав Гран Прі #ЩедрикФесту у прифронтовому Покровську здійснить ювілейний тур Європою і Америкою і повторить безпрецедентні гастролі Капели під керівництвом Олександра Кошиця, які відбулися рівно 100 років тому

Наприкінці 2018 року відбувся всеукраїнський конкурс хорових колективів #ЩедрикФест на честь 100-річчя заснування Української Республіканської Капели під керівництвом Олександра Кошиця, презентація ювілейного турне країнами Європи та Америки хору-переможця на честь світового тріумфу «Щедрика» у рамках фестивалю «Наше Різдво на Донеччині».Ініціатори та організатори події не випадково обрали для неї мистецький салон Київського національного Університету ім. Тараса Шевченка. Саме у цих стінах відбулося перше публічне хорове виконання «Щедрика» у 1916 році, яке принесло Миколі Леонтовичу визнання і славу. Тоді подільську щедрівку, над музикою до якої композитор працював упродовж шести років, із кількома повтореннями на «біс» проспівав хор Київського університету. Диригував Микола Леонтович. Ця подія стала стартом для уже понад столітньої тріумфальної мандрівки української Різдвяної пісні країнами і континентами.А потім відбулися безпрецедентні гастролі Капели під керівництвом Олександра Кошиця 18 країнами Європи та Америки у 1919-1924 рр. Це був перший проект культурної дипломатії в історії України. Сьогодні, століття потому, перед Україною знову постало питання збереження незалежності та міжнародного визнання. Тому, власне, хор-переможець #ЩедрикФесту і повторить цей тур у 2019 році. Австрія, Бельгія, Великобританія, Німеччина, Франція, Чехія, Швейцарія Канада та США - на честь 100-річчя Капели і світового тріумфу «Щедрика», що нині є найбільш пізнаваною різдвяною піснею у світі в обробці українського композитора Миколи Леонтовича, який з 1904 по 1908 роки викладав в залізничній школі с. Гришине - нині місто Покровськ, Донецька обл.Всеукраїнський конкурс хорових колективів #ЩедрикФест у зв’язку із воєнним положенням проходив у двох містах - Києві та Покровську.26 грудня у Києві відбулося символічне відкриття і перший конкурсний день в номінації «Дитячі та юнацькі хори». В ній змагалися 5 хорів: Хор хлопчиків та юнаків КССМШ ім. М.В.Лисенка, м. Київ; Хор хлопчиків та юнаків Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л.Ревуцького, м. Київ; Дитячий хор «Передзвін» Глевахівської ДШМ, смт Глеваха; Дитячий хор «Пастораль» ДШМ ім. С. Турчака, м. Київ; Дитячий хор «Глорія» ДМШ ім. Ю. Лятошинського (м. Житомир). Після кожного виступу діти прикрашали новорічну ялинку дзвіночками та заповнювали лотерейні квитки. Ці «київські» дзвіночки поїхали у Покровськ, де ними прикрасили новорічну ялинку у Різдвяному містечку міста і встановили національний рекорд з 5000 дзвіночків на Донеччині. У фіналі учасників конкурсу привітала Радник Міністра культури України Анжеліка Рудницька. Перемогу у цій номінації одержав Хор хлопчиків та юнаків Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Левка Ревуцького.27-28 грудня у Покровську пройшли конкурсні дні в номінаціях «Однорідні хори» та «Змішані хори».

В номінації «Однорідні хори» змагалися 6 хорів: Львівський муніципальний хор «Гомін», м. Львів; Муніципальна академічна чоловіча хорова капела імені Л.М.Ревуцького, м. Київ; Муніципальний камерний чоловічий хор «Каменяр», м. Стрий; Однорідний жіночий хор «Натхнення», м. Покровськ; Студентський хор «Дівочі мрії», м. Львів; Чоловічий хор Київського Свято-Введенського монастиря Agia Dimitra, м. Київ. Місця в цій категорії розподілилися так:

ІІІ премія - Жіночій хор «Натхнення» (м. Покровськ);
ІІ премія - Чоловічий хор Agia Dimstra (м. Київ);
І премія - за рішенням журі не була присуджена.

В номінації «Мішані хори» змагалися теж 6 хорів: Академічний камерний хор ім. Д. Бортнянського, м. Чернігів; Академічний хор імені В’ячеслава Палкіна, м. Харків; Камерний хор «Воскресіння», м. Рівне; Камерний хор «Кредо», м. Київ; КЗ ЛОР «Галицький академічний камерний хор», м. Львів; Київський камерний хор «Софія», м. Київ. Місця в цій категорії розподілилися так:

ІІІ премія - Камерний хор "Софія"(м. Київ);
ІІ премія - Галицький академічний камерний хор (м. Львів);
І премія - Академічний хор ім. Палкіна (м. Київ).

У відбірковому турі, який тривав з жовтня 2018 р. брало участь 40 хорів з усієї України. Всього було відібрано 17 найкращих дитячих та дорослих хорів. Крім Покровська планується їх виступ у Маріуполі, Слов'янську, Краматорську, Костянтинівці, Святогірську. Це наймасштабніша всеукраїнська культурна подія на Донбасі за останні чотири роки, що дуже актуально у зв'язку з російською військовою агресією.

Ще кілька років тому у Покровську та в Україні мало хто знав, що тут жив і творив шедеври світового музичного мистецтва Микола Леонтович. А нині навіть дивно, як можна було не надавати значення факту, що століття тому у цьому населеному пункті, яке ще донедавна називалося Красноармійськом - творилася без перебільшення світова музична історія. Нещодавно там знайшли й артефакт на підтвердження цих подій: у Покровському історичному музеї виявили різьблену дерев’яну таріль, власноруч зроблену батьком композитора Миколи Леонтовича і подаровану сину, про сенс зображення на якій ні хранителі музею, ні загал не замислювалися. На цій сухарниці зображена маленька ластівка - щедрик, яка для українців була символом приходу нового року в березні, символом пробудження і нового життя. Тож, авторське зображення щедрика з автентичної тарелі відобразили на логотипі хорового конкурсу #ЩедрикФест, а сухарниця з ластівкою стала головним символом нагородної статуетки для переможців конкурсу. 27 грудня саме вона постала у Покровську пам'ятним знаком.

На завершення фестивалю у Покровську відбулося не тільки оголошення переможців і країна
дізналася назву хору, який поїде у ювілейне світове турне, а й встановлення двох національних рекордів України. Одночасне виконання Щедрика 2888 тис. жителями Донеччини і гостями регіону, а також прикрашання Новорічної Ялинки у Покровську 5000 дзвіночків. Під час встановлення рекордів було розіграно в лотерею 50 місць на поїздку в травні до Чехії на виступ хору-переможця #ЩедрикФесту. Вперше в Покровську Донецькій обл. в ці дні було створено справжнє Різдвяне містечко, у якому дали open-air концерт: відомий музикант-мультиінструменталіст Олег Скрипка, гурт Каzка та інші.

За підсумками конкурсу у 3-х номінаціях було обрано найкращий український хор, який отримав право здійснити ювілейний тур Європою (Австрія, Бельгія, Великобританія, Німеччина, Франція, Чехія, Швейцарія) і Америкою (Канада, США), як хор Олександра Кошиця 100 років тому. Ним став камерний хор «Кредо», який отримав Гран Прі.

29 грудня в місті Краматорську на ведучому машинобудівному підприємстві України ПАТ «Енергомашспецсталь» пройшла церемонія нагородження переможців та учасників всеукраїнського конкурсу хорових колективів #ЩедрикФест в рамках проекту «Через культурну дипломатію до економічної незалежності України».

З ініціативи Покровська український інститут національної пам'яті доповнив постанову про пам'ятні дати 2019 року 100-річчям створення хору Кошиця. Ювілейне турне і супутня презентаційна програма буде спрямована на просування вітчизняних торгових марок і товарів на європейському ринку, пошук європейських партнерів для залучення інвестицій до української економіки і відновлення інфраструктури та створення нових робочих потужностей для місцевого населення після відновлення миру на Донеччині.
Детальна інформація: www.shchedrykfest.com.ua
Сторінка #ЩедрикФесту у FB: https://www.facebook.com/shchedrykfest/

Довідка:
Міжнародне журі всеукраїнського конкурсу хорових колективів «#ЩедрикФест»

Солов’яненко Анатолій - народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, головний режисер Національної опери України. Син Анатолія Борисовича Солов'яненка. Кандидат мистецтвознавства, доцент.

Тарасенко Олександр - заслужений діяч мистецтв України, голова Хорового товариства імені М. Леонтовича, хормейстр Національної опери України ім. Тараса Шевченка, доцент Національної музичної академії України ім. Петра Чайковського, регент архієрейського хору Fresco Sonore Спасо-Преображенського собору в Києві.

Горбатенко Галина - народна артистка України, викладач Київського інституту музики імені Р. Глієра, засновник, художній керівник та головний диригент жіночого хору Київського інституту музики імені Р. Глієра.

Татарчевски Сашо - професор музичного факультету в Скоп’є, диригент симфонічного оркестру ФМ, змішаного хору «Драган Шуплевський», жіночого хору молодіжного центру та професійного камерного хору Pro Ars. Постійний член журі кількох міжнародних конкурсів та художній керівник Міжнародного хорового форуму в м. Струга (Македонія)

Талмар Рауль - президент Естонської хорової асоціації, доцент кафедри хорового диригування Талліннського університету, диригент змішаного хору К.О.О.Р.Автор: Ольга СтельмашевськаДодати: Share on Facebook

Інші:

У Луцьку відбудеться міжнародний конкурс "Шопенівська весна"
До Дніпра приїхало 50 молодих музикантів
Найперша українська музична радіостанція UA: Радіо Промінь святкує 54-ліття!
На весь світ хай озветься, заграє бандура!
Романтичні мелодії
Відійшов у вічність відомий львівський органіст
Як наполегливий студент із Нігерії опановує гру на цимбалах у Кропивницькому
Шість суперновинок
"Симфонію двох роялів" зіграють Катерина Шапран і Балаж Фазекаш
13 квітня – 140 років від дня народження відомого диригента Арнольда Маргуляна
На фестивалі у Львові популяризуватимуть творчість аргентинського скрипаля українського походження
Школярі з Харкова перемогли на конкурсі молодих виконавців у Баку
У Сумах з успіхом проходять концерти-лекції Organum'a
Нацопера анонсує прем'єру осучасненого "Севільського цирульника"
Пішов з життя соліст Національної опери та народний артист України Іван Пономаренко
Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка: крок за кроком як це було
Велика втрата у музичному колі України
В Киеве и еще 50 городах пройдет День уличной музыки
“Польська Королівська опера”, “Гуцулка Ксеня” і “Танець вампірів” – Операфест Тульчин-2019 готується вражати сюрпризами
Вечір прем’єр
В Україні відновлюють міжнародний балетний конкурс імені Сержа Лифаря
Вперше в Україні гастролюватиме французький струнний квартет «DANOS»
Інтерв'ю з довічно ув'язненими жінками стали основою опери
Дніпропетровська філармонія імені Л.Б.Когана проводить конкурс на заміщення вакантних посад артистів джазового оркестру
Польсько-український музичний вечір Вітольд Лютославський – Валентин Сильвестров
У Вінниці знімають короткометражку про композитора та диригента Миколу Леонтовича
В Харківській обласній філармонії відбудеться перформанс від артистів зі Швейцарії та Франції
У Лондоні продали будинок, у якому Моцарт написав свою першу симфонію
Харківський академічний театр музичної комедії оголошує конкурси на заміщення вакантних посад
Один з Гран-прі міжнародного конкурсу-фестивалю «Акорди Хортиці» отримали запоріжці
Квітка Цісик на театральній сцені. Вперше!
Хоровий спів у 150 дитячих голосів під супровід «Аркати». У Вінниці підбили підсумки «Music Camp International»
Хранитель української класики дасть органний концерт у Львові
Всеукраїнський конкурс на написання і постановку камерної опери у Львівській національній опері
Президент підписав указ про державні нагороди з нагоди Міжнародного дня театру
Українське радіо та RadioChoir_UA представляють концертну програму Зустріч епох Вівальді Гайдн!
Запорізька обласна філармонія може отримати статус «національної»
Моцартоманія...
Головна музична подія «Французької весни»: Гектор Берліоз «ЗАСУДЖЕННЯ ФАУСТА».
В Ужгороді відбудеться міжнародний музичний фестиваль
      © 2008-2018 Music-review Ukraine