Дружина Президента України опікуватиметься Міжнародним конкурсом Лифаря | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Дружина Президента України опікуватиметься Міжнародним конкурсом Лифаря
Дружина Президента України опікуватиметься Міжнародним конкурсом Лифаря
Перша леді проведе конкурс під своїм патронатом, не виїжджаючи з рідного Донецька
17 березня 2011, четвер
Поширити у Facebook

Людмила ЯнуковичЧи не першою культурною подією національного масштабу, якою опікуватиметься дружина президента, стане 7-ий Міжнародний конкурс балету імені Сержа Лифаря.

Відроджене цього року престижне змагання танцівників і хореографів пройде не в Києві, як раніше, а на сцені Донецького театру опери та балету імені Солов'яненка з 27 березня по 2 квітня.

Конкурс, який був заснований 1994-го і припинив своє існування у 2006-му, цього року відновили за ініціативи друга сім'ї Януковичів - донецького балетмейстера Вадима Писарєва.

Вперше Гран-прі конкурсу складе 20 тисяч доларів, а премія хореографу за кращу постановку 10 тисяч. Призовий фонд фестивалю сягне рекордних 110 тисяч доларів. Організаційний комітет обіцяє навіть оплатити проживання та харчування всім учасникам конкурсу.

Нагадаємо, що Перша Леді неодноразово з'являлася на мистецьких заходах пов'язаних з балетом.10 жовтня Людмила Янукович прийшла в Донецьку оперу на фестиваль Зірки світового балету. А 14 лютого цього року побувала в Донецькому музично- драматичному театрі на рок-опері Опалені коханням у постановці Вадима Пінського.

За інформацією УКРІНФОРМу, влітку 2010 року дружина президента відвідала Норвегію - на запрошення давнього друга донецького балетмейстера Вадима Писарева. Працівників українського посольства в Осло про візит першої леді ніхто не попередив. Людмила Янукович відвідала виступи Норвезької балетної школи, зокрема "Пер Ґюнт" у постановці Писарева. Можливо, під час цього неофіційного візиту і зародилась ідея відновити в Україні конкурс балету.

Довідка:

Конкурс імені Сержа Лифаря, був заснований 1994 року у Києві. За дванадцять років життя (1994-2006рр.) відбулось шість конкурсів, які відкрили багатьох зірок балету Ірину Дворовенко, Андрія Іванова, Івана Путрова, Дениса Матвієнка, Наталію Калиниченко, Яну Саленко. Змагання хореографів, яке було складовою частиною конкурсу, стало однією з перших сходинок до висот балетмейстерської майстерності для Олексія Ратманського, Раду Поклітару та інших


Концертна організація: Донецький національний академічний театр опери та балету імені А. Солов’яненка



Інші:

В Італійському дворику філармонії відбудеться концерт симфонічної музики
Гастролі  «OPERA DNIPRO» у Києві
У Києві започатковують щотижневі концерти карильйонної музики
Хор "Гомін" вирушає у новий всеукраїнський тур
Червень в Львівському Органному: 59 подій для вашого літа
Розпочніть літо з музики, екскурсій та особливих подій у Музеї Соломії Крушельницької
«Катерина» - резонансна опера Олександра Родіна буде показана у Києві
У Києві покажуть концертну версію опери «Матері Херсона» Максима Коломійця на замовлення Метрополітен-опери та Польської національної опери
Червень у Національній опері України
Дайджест подій на червень в Національній філармонії України
150 років, як у Чернівцях розпочалося будівництво музичного палацу: як відзначатимуть
У Львівській філармонії розпочинається 45 міжнародний фестиваль «Віртуози» 2026: минуле, яке має майбутнє
Оголошено лавреатів ХХІ Конкурсу молодих акторів імені Івана Франка
У період з 23 по 31 травня в Києві проходитиме щорічний фестиваль сучасної класичної музики "Київські музичні прем’єри 2026"
У Чернівцях відбудеться обласне свято духової музики «Буковинська фанфара – 2026»
18 концертів і понад 6 мільйонів гривень для ЗСУ: хор "Гомін" завершив тур Північною Америкою
Перша вистава, яку театр представить у новому статусі
У Києві вперше презентують оперу "Матері Херсона" про викрадення росією українських дітей
Балет про Малевича та "Жізель": у Нацопері анонсували прем'єру
XVI Міжнародний фестиваль інструментальної музики "Сонячні кларнети 2026": 11-13 травня у Житомирі
Оперна студія НМАУ
Атака на Дніпро побила вікна в театрі опери та балету
Свій 90-річний ювілей відзначає Володимир Анатолійович Лукашев
Молоді актори на сцені
«ВІРТУОЗИ 45»
«Русалонька»
Заплануйте травень у музеях Крушельницької та Людкевича
Проєкт Crossing Oxus / «Пересікаючи Окс» представлять на Cannes Docs 2026
Харківська філармонія привітала з ювілеєм живу легенду Григорія Грумберга
"Незламні 2026": Ukrainian Freedom Orchestra проведе п'ятий міжнародний тур на підтримку України
У Дніпрі пенсіонерів навчають грі на музичних інструментах і вокалу
«Нерадянська» українська радянська музика. У Києві представлять книгу про життя композитора Бориса Лятошинського
Президент України Володимир Зеленський призначив гранти молодим діячам мистецтва
В Національній філармонії України триває міжнародний інклюзивний проєкт «Безбарʼєрні вікенди у філармонії: долаємо стереотипи»
У Запоріжжі відбувся відкритий конкурс юних піаністів Piano Time by C. Bechstein
Неповторний Микола Кондратюк! Пам’ятаємо!
Богдана Фроляк іменинниця!
У Львові 21 червня відбудеться "Свято музики", організатори планують зібрати кошти на дрони для ЗСУ
Національний стенд на Classical:NEXT 2026
Наталія Мацак залишила Нацоперу після скандалу з "Лебединим озером"
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
110131_057.jpg