У Запорізькій обласній філармонії День національної культури відзначили святом українського балету | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
У Запорізькій обласній філармонії День національної культури відзначили святом українського балету
У Запорізькій обласній філармонії День національної культури відзначили святом українського балету
15 березня 2017, середа
Поширити у Facebook

11 березня 2017 року у концертному залі ім. М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії на запоріжців чекала унікальна подія – СВЯТО УКРАЇНСЬКОГО БАЛЕТУ від гостей із Києва – учнів та студентів Київської муніципальної академії танцю ім. Сержа Лифаря. Концерт відбувся в рамках святкування Дня національної культури та Шевченківських днів. Це спільний проект Запорізької обласної філармонії та Київського коледжу хореографічного мистецтва за підтримки Департаменту культури, туризму національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації та сприяння Всеукраїнської громадської організації "Всеукраїнська федерація "Спас".



Перед початком вистави генеральний директор Запорізької обласної філармонії, заслужений працівник культури України Ірина Конарева привітала всіх зі святом національної культури, побажала надовго зберегти натхнення та позитивні емоції від українського балету і подарувала гостям сувеніри козацької столиці. У свою чергу директор Київської муніципальної академії танцю ім. Сержа Лифаря, професор, кандидат мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України Андрій Лягущенко розповів, що цю програму вони вже презентували на сцені Національного театру опери та балету України і тепер з радістю дарують її запорізькій публіці. Тим паче, що тема вистав якраз торкається і нашого козацького запорізького краю. До привітань приєднався і голова Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська федерація «Спас» - Олександр Притула. На згадку про спільну працю по відродженню національної культури та відзначення Шевченківських днів Олександр Притула подарував Андрію Лягущенко паросток запорізького дубу, який тепер буде прикрашати подвір’я Київської муніципальної академії танцю ім. Сержа Лифаря.


Хореографічне свято відкрив український балет на одну дію «Сезони життя». У постановці описується яскраве, насичене життя українського роду, з його кропіткою працею, палким коханням і веселими святами, запальною музикою і танцями, незрівнянними народними обрядами і звичаями. Так, балет був побудований за принципом показу кожної пори року, з її відмінними рисами. Зима, наприклад, постала перед глядачами з характерними щедрівками та обрядом водіння кози. В частині весни лунали заклики з танком дітей, а дівчата постали в образі пташок та в танку квітів. Літо охарактеризувала купальська пісня «Не метелиця лугом стелиться» та хореографічні композиції з віночками, з рушниками та стрибання через вогнище на Івана Купала. Осінь – традиційна пора весілля, тож у балеті були представлені сватання, весільний обряд випікання короваю та колоритні троїсті музики.

У другому відділенні глядачі побачили хореографічну виставу «Український диптих», який складався з двох частин – ліричної та героїчної. Тут була показана доля козака – з одного боку ніжні сімейні стосунки, турбота та кохання, а з іншого – героїчна боротьба за свободу рідної держави, життя на Січі та війна з ворогами. Окрім типових танців у диптиху були широко представлені різноманітні бойові мистецтва – зі списом, шаблями, ножами та елементи рукопашного бою. Виконавці досконало показали володіння яскравими складними хореографічними трюками – арабське колесо, коза, піруети, розніжка в повороті, зворотній млин та багато інших. Юні вихованці академії продемонстрували серйозні хореографічні здібності, пластичність і втілили задум постановників – заслуженого артиста України Олександра Нестерова, заслуженого артиста України Дмитра Клявіна та Вадима Сабодаша. Балет вразив запоріжців цікавим задумом, досконалою хореографією та прекрасною музикою композиторів К. Данькевича і Є. Досенка. В ній українські народні мелодії влучно переплітались із сучасними зворотами, втім не вибиваючи зі стилю композицію. Сцена, оформлена в стилі петриківського розпису, доречно підібрані пейзажі на екрані та стильні костюми танцюристів доповнювали атмосферу національного свята.

Весь фінальний уклін учасників вистави глядачі вітали стоячи, аплодували і не стримували емоцій, слів подяки та захоплення. Серед присутніх у залі були як постійні шанувальники філармонійного мистецтва, так і бійці Національної Гвардії України, учасники АТО, волонтери та родини тимчасових переселенців із окупованих територій.

Після вистави хореограф і постановник Вадим Сабодаш розповів, що на створення українського балету надихнула саме любов до своєї Батьківщини та до всього істинно українського – звичаїв, пісень, танців. «Український народ, – сказав Вадим Сабодаш – зголоднів за справжнім якісним українським мистецтвом. Наш балет – це спроба показати істинного запорізького воїна – православного захисника вітчизни, сильного, мужнього, нездоланного ніякими ворогами!».

Колектив Запорізької обласної філармонії, як завжди, доклав максимум зусиль задля створення комфортних умов під час перебування гостей у Запоріжжі. Для Київської делегації коледжу (а це 72 представника) було проведено дві надзвичайно цікаві екскурсії: гордістю козацького краю – Національним заповідником «Хортиця» та історичною пам'яткою – концертним залом імені М.І. Глінки. Студенти з радістю відвідали знакові місця України та доторкнулися до історії мистецтва. Артисти та керівництво дякували за теплий прийом й висловили сподівання про подальшу творчу співпрацю.
Цього року Шевченківське свято на Запоріжжі об'єднало дві столиці та подарувало неперевершену насолоду від високого мистецтва.


Концертна організація: Запорізька обласна філармонія
Концертний зал: Великий концертний зал ім. М. І. Глінки Запорізької обласної філармонії
Джерело: Міністерство культури України



Інші:

Фотомиті "Київської пекторалі". Подія, яка вже стала історією
"Вечір української музики" у Кропивницькому
Маріупольський оркестр «Ренесанс» взяв участь у великому концерті в Італії
Музичний символ солідарності: на другу річницю великої війни оркестр Львівської філармонії виступив у Варшаві
"Музика без меж": у Дніпровській академії музики провели Міжнародний фестиваль академічного музичного мистецтва
Сучасна академічна музика та саунд-перформанси в іменах — 11 українських композиторів, чиї концерти не варто пропускати
Від Бетховена до Скорика: пам’ять Небесної сотні в Харкові вшанували музикою
“Музичні мости”
Полтавська обласна філармонія презентувала програму «Присвята Астору П’яццолі».
Абстракція в дикому вигляді: The New York Times про українську оперу Chornobyldorf
У Києві показали сучасний балет «Д.І.М.» про вимушену міграцію
У Львові під час концерту колядок і щедрівок хор "Дударик" зібрав понад 80 тисяч для військових
У "Карнегі-хол" у Нью-Йорку прозвучали твори відомих українських композиторів
Прем’єри та присвяти на концерті «Тиха молитва» у Львівській філармонії
З 3 по 8 січня у філармонії пройшов перший цьогорічний фестиваль органної та камерної музики «Bach Contemporary». Цьогоріч фестиваль представив публіці 8 різноманітних концертів обʼєднаних генієм Баха
"Мрії щасливого року": артисти Запорізької філармонії порадували глядачів ще однією прем"єрою
Ансамбль "Полтава" обласної філармонії відтворив на сцені різдвяні традиції
27 грудня у знаменитому будинку Роліт відбулась прем’єра перформансу-променаду «Гра в хованки з паном Лятошинським»
"Нове Різдво" хору ім. Бортнянського
«Котигорошко проти вікінгів»: ПРЕМ’ЄРА ВИСТАВИ
Напередодні Різдва у великій залі Ніжинської музичної школи відбувся святковий благодійний концерт на допомогу ЗСУ
Дивовижна прем'єра на Святвечір: у філармонії відтворили концертну програму капели Кошиця
"Сойчине крило": через 67 років після прем'єри повернувся на сцену балет Анатолія Кос-Анатольського на сюжет новели Івана Франка
У харківському метро пройшли концерти зірок оперного театру
Концерт юних віртуозів
Культурна дипломатія в дії
Незламній Україні присвячується
“Лісова пісня” у Будапешті
Урочисте відкриття Конкурсу імені Сліпака пройшло у Львівській філармонії
13 грудня у знаменитому залі Берлінській філармонії відбувся концерт Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під назвою «Sound of Ukraine»
Концерт ентузіастів
Культурна дипломатія вищого гатунку
Харківський кросовер-оркестр PRIME ORCHESTRA гастролює містами Туреччини
«Пиши листи до Миколая!»
У Рівненській обласній філармонії звучали різдвяні пісні
«Сарсуела. На хвилях іспанської пристрасті»
Відважний проєкт
У Львівській філармонії з успіхом пройшла прем’єра опери польського композитора
У Києві відбулася прем’єра опери “Родинний альбом” Єжи Корновіча (Польща), а 10 грудня її почують у Львові
Повернення Дона Карлоса: вердіївський шедевр вперше за два роки прозвучав у Києві
      © 2008-2024 Music-review Ukraine