Визначено лауреатів премії імені Миколи Лисенка у 2018 році | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Визначено лауреатів премії імені Миколи Лисенка у 2018 році
Василевич Юрій
Олійник Леся Степанівна
Визначено лауреатів премії імені Миколи Лисенка у 2018 році
26 листопада 2018, понеділок
Поширити у Facebook

У Міністерстві культури України відбулося засідання комітету з присудження премії імені М. В. Лисенка За результатами таємного голосування премію імені М. В. Лисенка у 2018 році присуджено:
 
за напрямом «За видатні досягнення у професійній композиторській творчості» композитору Пілютікову Сергію Юрійовичу за твори: Концерт «Чорний дзвін» для фортепіано та симфонічного оркестру (2016 рік), «Око» длякнопочного акордеону та симфонічного оркестру (2017 рік), Концерт для скрипки та симфонічного оркестру «Ложь порхающей бабочки» (2017 рік);
 
за напрямом «За видатні досягнення у професійному виконавському мистецтві» саксафоністу Василевичу Юрію Володимировичу за концертну діяльність протягом останніх 5-ти років;
 
за напрямом «За видатні досягнення в музикознавстві» музикознавцю Олійник Олександрі (Лесі) Степанівні за серію статей 2013-2017 років з проблем розвитку та популяризації української сучасної музики.

 
 
Пілютіков Сергій Юрійович (1965 р. н.) – український композитор, педагог, музично-громадський діяч. Закінчив історичний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та кафедру композиції та інструментування Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського (клас композиції
Олександра Щетинського).  Директор департаменту по створенню музичної продукції телеканалу СТБ.

Засновник та художній керівник Ансамблю нової музики «Рикошет» (з 1999 р.). Член Національної спілки композиторів України. лауреат всеукраїнських та міжнародних мистецьких конкурсів, володар мистецьких премій та гранту Президента України молодими діячами у галузі музичного мистецтва для створення і реалізації творчих проектів.

Як музично-громадський діяч організував низку творчих проектів: курс публічних лекцій «Сучасні композиторські техніки», майстер-класи з композиторами Б. Шеффером, Г.Рое, Р. де Рааф та ін., серію публічних лекцій-бесід з композиторами В. Сильвестровим, О. Щетинським.  Твори композитора постійно звучать на численних фестивалях фестивалях як в Україні, так і за кордоном.

Співпрацює з багатьма оркестрами, серед яких Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України, Симфонічний оркестр Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського України, Заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо, Національний ансамбль солістів «Київська камерата», квартет саксофоністів під орудою Юрія Василевича, Цюріхський ансамбль нової музики (Швейцарія), Ксенакіс-ансамбль (Нідерланди), Стокгольмський квартет саксофоністів (Швеція) та ін., а також з оркестрами обласних центрів України. У творчому тандемі з композитором Сергієм Зажитьком створили проект у стилі рок-музики «Heat»/«Спека» та «Карнавальна спека».

 
 
Василевич Юрій Володимирович (1951 р. н.) – український кларнетист і саксофоніст, заслужений артист України, соліст оркестру Національної опери України, засновник та керівник Київського квартету саксофоністів Національної філармонії України, доцент кафедри дерев’яних духових інструментів Інститутумистецтв.Закінчив Київську державну консерваторію імені П. І. Чайковського як соліст та концертний виконавець (клас професора В’ячеслава Тіхонова).

Лауреат всеукраїнських та міжнародних мистецьких конкурсів, член журі конкурсів виконавців на духових інструментах, володар численних відзнак і мистецьких премій, постійний учасник міжнародних мистецьких фестивалів, семінарів та майстер-класів закладів мистецької освіти як в Україні, так і за кордоном.У творчому доробку артиста понад 3500 концертів,  численні записи у фондах Українського радіо.

Особливу увагу Юрій Василевич приділяє пропаганді українського мистецтва. Він – перший виконавець творів вітчизняних композиторів: Левка Колодуба, Віталія Годзяцького,Кармели Цепколенко, Віталія Губаренка, Івана Тараненка, Сергія Пілютікова, Юрія Іщенка та багатьох інших. Також артист є автором та ініціатором багатьох концертних програм в Національній філармонії України.

 
 
Олійник Олександра (Леся) Степанівна (1945 р. н.) – український мистецтвознавець, музично-громадський діяч, журналіст, доктор філософії, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки композиторів України, проректор з виховної, творчої роботи та міжнародних зв’язків Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського. Закінчила Київську державну консерваторію імені П. І. Чайковського по класу фортепіано та аспірантуру Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського Національної академії наук України.

Науковий доробок Лесі Олійник становить понад 300 публікацій, серед яких монографії, наукові статті, відгуки на дисертації, передмови до буклетів, публікації у засобах масової інформації («Дзеркало тижня», «День», «Культура і життя», «Музика» тощо). Активну участь музикознавець бере у всеукраїнських та зарубіжних наукових конференціях, а також здійснює наукове керівництво кандидатських дисертацій. У своїх працях Леся Олійник розглядає розвиток української музичної культури в контексті розвитку європейської та світової. Особливу увагу музикознавець приділяє творчості Миколи Лисенка, ВіталіяГубаренка, Юлія Мейтуса, Євгена Станковича, Кармели Цепколенко, Віктора Косенка, Мирослава Скорика.

Леся Олійник веде активну просвітницьку діяльність, є ініціатором, організатором та автором численних мистецьких проектів, всеукраїнських та міжнародних фестивалів і конкурсів, філармонійних циклів, радіо та телепередач. Також плідно співпрацює з дипломатичними установами та культурними центрами різних держав в Україні. Найбільш відомий громадськості її авторський проект «Музичні діалоги», в якому взяли участь понад 200 різних держав.


Виконавці: Юрій Василевич
Музикознавці: Леся Олійник
Джерело: mincult.kmu.gov.ua



Інші:

Лонгліст Фестивалю-Премії «ГРА» - 2024: хто у списку?!
“Київська пектораль” - названі лауреати
Одеській національний філармонійний оркестр запрошує на вечір високої класичної музики
Піаніст з Харкова Юрій Попов зіграв у Луцьку сольний концерт
Завершився БАХ Маратон у Львівській філармонії
Український диригент Кирило Карабиць отримав орден від британського короля
Музика в них у крові: добірка фільмів про музикантів та проєкти у розробці, які вже скоро будуть на екранах
Вперше у Львові відбудеться лекція про Павла Тичину «Ще до того, як колись» від творців Ти [Романтика]
Розпочався БАХ Маратон у Львівській філармонії
VІ Всеукраїнський Театральний Фестиваль-Премія «ГРА»
Симфонічний оркестр презентував концертну програму для захисників, ВПО та жителів міста
В Одеській філармонії відбудеться благодійний концерт “Відкрий долоні для добра”
День народження Баха у Львівському органному залі: перелік концертів
85-річчя від дня народження святкує відомий український диригент, народний артист України, професор, ТАРАС МИКИТКА
Близько 70 артистів долучаться до музичного марафону "Вівальді для ЗСУ" в Ужгороді
Ватра 80-х та Піккардійська терція запрошують львів'ян на концерт до дня народження Ігоря Білозіра
У житомирській філармонії відбудеться фестиваль майстрів мистецтв ім. С. Ріхтера
Олексій Ботвінов готує ювілейний фестиваль Odessa Classics
У Запорізькій філармонії відбудеться найгучніша мистецька подія року
У Києві презентують виставу паперового театру про Ренату Богданську
Мистецькі виші просять скасувати НМТ для вступу: міністр освіти відреагував
Премʼєра реп-мюзиклу «Ти [Романтика]» менш, ніж за добу зібрала солд-аут у Львівській опері
Реквієм Моцарта та українська класика нескорених
Львівська філармонія запрошує на БАХ Маратон
Експериментальна вистава “Косачка” повертається на сцену: 17.03 та 20.03 в Києві і Хмельницькому
Концерт "Стежками Довбуша" Українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю "Калина"
У Харкові напрацьовують механізм відновлення роботи театрів: навіщо це рішення
Лауреатам Шевченківської премії 2024 вручили нагороди: відбулась урочиста церемонія
Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка
Театр Франка під час благодійної вистави "Конотопська відьма" зібрав для ЗСУ понад 2,3 млн грн
«Сакральний Шевченко: Станкович, Скорик, Сильвестров»
Український Інститут у Швеціі оголосив перших лауреатів нової преміі для молодих українських піаністів
Головою Наглядової ради УКФ стала Наталя Кривда
В Києві відбудеться прем’єра опери GAIA-24 про підрив Каховської дамби
Концерти при свічках у Львівському органному залі
Прем'єра, на яку чекали 10 років!
12 березня Валерію Матюхіну виповнилось би 75 років
ВИПОВНИЛОСЯ 120 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЄВРЕЙСЬКОГО ОПЕРНОГО СПІВАКА ТА АКТОРА ЙОЗЕФА ШМІДТА
У Львові вшанували пам'ять отця-композитора Михайла Вербицького
Із Нюрнберга до Львова вирушає «культурний конвой» - везе «швидкі» для фронту
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
33.jpg