14 серпня розпочинається 15 Фестиваль "Шопен і його Європа | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
14 серпня розпочинається 15 Фестиваль
14 серпня розпочинається 15 Фестиваль "Шопен і його Європа
Ціьогорічний фестиваль відбуватиметься під гаслом "Від Шопена до Монюшка"
11 серпня, неділя

15 Фестиваль "Шопен і його Європа"Національний інститут Фредерика Шопена

З 14 серпня до 1 вересня, під гаслом "Від Шопена до Монюшка", у Варшаві триватиме 15 Фестиваль "Шопен і його Європа", організатором якого є Національний інститут Фредерика Шопена, а одним з двох головних партнерів - Друга програма Польського радіо. Окрім того, до числа медіапатронів належать, як і варто було б очікувати, Польське радіо-Шопен, та загалом - найбільша радіомовна компанія Польщі.

А детальніше розповісти про цю подію я попросив Пьотра Войцєховського, речника Національного інституту Фредерика Шопена:
- Передусім, виходячи від гасла цього фестивалю, треба згадати про 200- річчя від народження Станіслава Монюшка, що, власне, відзначається цього року. Ми, звісно, хочемо відсвяткувати її дуже голосно, по-перше, за допомогою опер. На фестивалі будуть концертні виконання двох опер Станіслава Монюшка, а також ще дві інші опери - "Краків'яни і ґуралі" Яна Стефані, тобто, можна сказати, перша польська опера, а також, вже часів Станіслава Монюшка, опера видатного італійського композитора Джузеппе Верді "Корсар" (що, можливо, менш відома в його доробку). А окрім цього, у контексті Монюшка прозвучить сольний концерт із його піснями у перекладі на французьку, виданих у Парижі ще за життя цього композитора. Їх, поруч із піснями Роберта Шумана і Анрі Дюпарка, виконає німецький тенор Крістоф Преґардьєн. Окрім цього, Монюшко з'являтиметься у рамках різноманітних сольних і камерних концертів, у вигляді різноманітних парафраз, цитат - це будуть такі твори, що або становитимуть переробку, або аранжування пісень та інших творів Монюшка для фортепіано або камерного виконання.

- Як про це свідчить назва всього фестивалю "Шопен і його Європа", і як свідчить гасло його цьогорічного випуску, йтиметься про польську музику у контексті Європи. І тут виникає питання, наскільки взагалі польська музика відома на Заході? Окрім Шопена, безперечно, бо це, безперечно, надзвичайно важлива фігура для європейської музичної традиції. Натомість, наскільки, наприклад, відомий Монюшко? І я питаю Вас про це, зокрема, при нагоді спроби реінтерпретації творчості цього польського композитора, що до неї вдався, скажімо, Фабіо Біонді.

- Гасло "Шопен і його Європа", звісно, супроводжує фестиваль від його початку, і, можна сказати, що нашою фестивальною місією є представлення не лише європейського музичного репертуару, але також, власне, польського і, так би мовити, рекламування польської музики назовні. Останніми роками це особливо помітно, особливо у контексті Монюшка і того, що робить Фабіо Біонді. Адже та італійська версія "Гальки", яку він представив, спочатку на фестивалі, але й пізніше, коли ми це представили у формі звукозапису на двох дисках, отримала величезне визнання у світі. Це нас дуже радує. І саме завдяки словам Фабіо Біонді можна сказати, що музику Станіслава Монюшка відкрили і високо оцінили наново, бо хтось з іншого культурного середовища подивився на неї і сказав нам, що її варто виконувати. Бо ми не завжди мали щодо цього певність. Натомість, черговим кроком у цей бік є цьогорічний "Фліс", також авторства Станіслава Монюшка. Його вже буде виконано в оригіналі польською мовою, але також під диригуванням Фабіо Біонді, котрий, як він наголошує в багатьох інтерв'ю, взагалі захоплений творчістю Станіслава Монюшка, і "Галька" не була тут винятком. Він дуже охоче звертався і звертатиметься до чергових сценічних творів нашого композитора.

- Отже, як и вже трохи відхилили завісу цьогорічного фестивалю, його гістьми будуть зірки першого плану, як, от, наприклад, Біонді. Переглядаючи програму, я знайшов також і українського виконавця - Вадима Холоденка, і про його участь я би хотів Вас попросити розповісти.

- З українських виконавців він буде єдиний, але дуже важливий у контексті усієї події, оскільки він - поруч зі своєю і життєвою, і музичною - партнеркою Альоною Баєвою, будуть одними з найважливіших артистів на фестивалі, можна сказати - артистами-резидентами. Кожен з них протягом цих трьох тижнів виступить аж тричі: двічі камерально, а раз - у супроводі симфонічного оркестру. Окрім цього, це буде дебют Вадима Холоденка на історичному інструменті, а з ним гратиме оркестр із інструментами XVIII століття, також дуже близький і фестивалю, і нашому інституту. Отже, присутність Вадима Холоденка і Альони Баєвої надзвичайно для нас важлива з перспективи усієї нарації фестивалю.

Окрім того, оскільки Ви питаєте про гостей, то я маю обов'язково згадати, що цього року ми відзначаємо 100-річчя встановлення дипломатичних відносин між Польщею та Японією. З цієї причини настільки багато виконавців з цієї, власне, країни також виступлять на нашому фестивалі. Це будуть і два оркестри, і троєдиригентів, і двоє солістів-піаністів, і двоє солістів- співаків. Отже, власне при нагоді цієї річниці ми маємо цілу плеяду японських зірок.

- І, як Ви вже зазначили, це буде не лише польська музика.

- Ні-ні, звісно. Ми намагаємося заражати закордонних артистів польською музикою, але, звісно, це, як назва фестивалю про це свідчить, такий собі мар'яж нашої польської музики з європейською. Тим більше, що польська музика невід'ємно вписується до європейської класичної музики. Хоч також ми маємо й неєвропейські мотиви, як, власне, оцей японський, тим більше, що один з творів походитиме, власне, з цієї країни.Автор: Антон Марчинський
Фото:
Джерело: Polskie Radio Українська службаДодати: Share on Facebook

Інші:

У Запорізькій філармонії буде встановлено ліфт та підйомники для осіб з особливими потребами
В Киеве презентовали проект "28. Музыка достоинства" в поддержку одаренных детей
В Запорожье отметили лауреатов престижной музыкальной премии
Хмельничанка взяла участь у вечорі пам'яті Василя Сліпака, який відбувся у Мюнхені
У Коломиї відбувся фестиваль імені Анатолія Кос-Анатольського 
Міжнародний фестиваль гітарної музики "Київ-2019"
Вперше в Україні в Одесі прозвучить знаменита симфонія видатного польського композитора
Опера"Ярослав Мудрий", музика Георгія Майбороди
В Одесі нагородили переможців I Міжнародного фестивалю-конкурсу "Юний віртуоз"
Двенадцать дней с классикой
Чайковський для Чайковського
В обласній філармонії відкрили Міжнародний фестиваль класичної музики
Президент підтримав ініціативу ректора М.О.Тимошенка щодо Конкурсу юних вокалістів ім. Василя Сліпака!
Вечір пам'яті Гії Канчелі
Мастерство игры на скрипке, фортепиано и виолончели представят в Одессе юные виртуозы
Мешканців Маріуполя запрошують на "Музичний листопад"
Історія та музика Михайла Степаненка
До свят з Національною оперою
У КИЄВІ ПІД ОПЛЕСКИ ПОПРОЩАЛИСЬ З ЛЕГЕНДАРНОЮ КЕРІВНИЦЕЮ БАЛЕТУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОПЕРИ
У Маріуполі стартує "Музичний листопад"
У Тернополі стартує конкурс вокалістів та хорових колективів імені Соломії Крушельницької
Гастролі INSO-Львів у Нідерландах
У Київському органному залі зіграють унікальний концерт
12 листопада у Львівській Опері стартує П’ятий Міжнародний конкурс оперних співаків імені Соломії Крушельницької (12-22 листопада 2019 р.)
Michael Stricharz Foundation Dall‘Arco Hamburg
Артур Микитка: «Танго останньої надії» на дві години перенесе слухачів у світ людських почуттів, радостей і печалі
Стало відомо, хто претендує на Шевченківську премію
Плескіт і блиск. Харківський театр показав постановку Лебединого озера на воді
"Богема" Дж. Пуччіні - прем'єра сезону в Національній опері
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва
VIII Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського»
УКРАЇНСЬКЕ РАДІО та RADIO CHOIR_UA представляють Гранд-концерт «Ода Музиці»
Обласна філармонія у Кропивницькому розпочала 75-ий концертний сезон
1-8 листопада в Чернівцях відбудеться «Буковинський листопад» — фестиваль класичної музики
До 200-річчя з дня народження Станіслава Монюшка
150 українських музикантів зіграють і заспівають унікальну оперу посеред єгипетської пустелі
27 жовтня 1745 року народився Максим Березовський - "український Моцарт"
Названо переможців III-го Міжнародного конкурсу скрипалів Олега Криси
У Торонто пройде концерт на вшанування видатного українського диригента Олександра Кошиця
У Львівській філармонії відбудеться авторський проєкт Назарія Пилатюка «Танго Останньої Надії»
      © 2008-2018 Music-review Ukraine