Вітаємо Аллу Загайкевич! | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Вітаємо Аллу Загайкевич!
Загайкевич Алла
Вітаємо Аллу Загайкевич!
17 грудня 2024, вівторок
Поширити у Facebook

17 грудня відзначає свій день народження відома українська композиторка, педагогиня, музикознавиця, лавреатка премй імені М.Лисенка, О.Довженка, Л.Ревуцького, інших численних нагород і відзнак

Алла Загайкевич - перша в історії України переможниця номінаціїї "Кращий композитор" цьогорічної премії Української Кіноакадемії "Дзига". Її твори виконують відомі українські і світові виконавці.

У творчому доробку Алли Загайкевич симфонічна і камерна музика, опери, електроакустичні і мультимедійні твори, а також музика до кінофільмів і театральних вистав. Вона є учасницею багатьох міжнародних фестивалів сучасної музики.

У 2021 р. в Харківській опері (СХІД -ОПЕРА) з великим успіхом відбулася прем'єра самобутньої опери Алли Загайкевич "Вишиваний. Король України" на лібрето Сергія Жадана про австрійського ерцгерцога Вільгельма фон Габсбурга-Лотаринзького (Василя Вишиваного), який свій вибір - бути українцем - зробив свідомо.


Це перша українська опера на матеріалі національно-визвольних змагань першої половини ХХ ст.

Народилася майбутня композиторка в м.Хмельницькому. Закінчила Київську консерваторію, навчалася в Паризькому Інституті дослідження й координації акустики/музики (IRKAM) - закладі післядипломної освіти, створеному для наукових пошуків у музичній сфері.
Була учасницею фольклорного гурту "Древо" майже 20 років, досліджувала український автентичний спів, брала участь у численних фольклорних експедиціях.

Понад двадцять років Алла Загайкевич активно пропагує академічну електроакустичну музику. Викладає в столичній Нацональній музичній академії, де створила кафедру музично-інформаційних технологій.

Алла Загайкевич є кураторкою міжнародних проєктів електроакустичної музики "Електроакустика", "ЕМ-Візія", головою Асоціації електроакустичної музики при Київській організації СКУ.
З 2009 р. заснувала міжнародний проект Electroacoustic's ensemble, у якому є і програмісткою, і виконавицею на електроакустичних інструментах.

Алла Загайкевич створила музику до багатьох кінофільмів, зокрма "Мамай", "Поводир" і "Довбуш" Олеся Саніна, "Будинок Слово. Нескінчений роман" Тараса Томенка. Національною премією імені О.Довженка Алла Загайкевич була нагороджена за музику до фільму Олеся Саніна "Мамай", який вона назвала "наймузичнішим" фільмом з тих, над якими працювала, була ідея створити "звуко-зорову симфонію".

У минулому році фільм "Будинок Слово. Нескінчений роман" на міжнародному кінофестивалі "I Will Tell" у США отримав чотири нагороди. Одна з них - за найкращу кіномузику композиторки Алли Загайкевич.

У 2023 р. в прокат вийшов фільм Олеся Саніна "Довбуш", музику до якого теж створила Алла Загайкевич.
"Складно передбачити, що буде в майбутньому - в чому людина бачитиме музику, як її переживатиме. Але русло музики завжди має бути відкритим до нового мистецтва, і завжди будуть потічки, які відкриватимуть це музичне русло далі.", - Алла Загайкевич.

Многая літа!




Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел.


Композитори:Алла Загайкевич



Інші:

Безкоштовний вхід до музеїв у лютому – куди піти у Києві
В Одеській філармонії відбудеться перший концерт після ракетного обстрілу
Пам'ятка архітектури і крутий концертний зал - розповідаємо про запорізьку історичну будівлю, яка постраждала від ворожого обстрілу
Перші в Україні: у Львівській філармонії вдесяте стартують міжнародні майстеркласи для молодих композиторів
"Ода стійкості": в містах Україні пройдуть симфонічні концерти на підтримку ЗСУ
Оркестрова «Академія» для юних музикантів: «INSO-Lviv» продовжує освітню ініціативу
Вечір прем’єр | Premiere Evening
Музична подорож крізь віки
Внаслідок російської атаки по Запоріжжю пошкоджено концертний зал обласної філармонії
«ЦИРКОВЕ РАНДЕВУ. Кабаре-шоу» 
"Український модерн"
Оперна студія Національної музичної Академії
Анонс на лютий - Львівська філармонія
Liatoshynskyi Capella: Choir Національного будинку музики виконає світову премʼєру одного з найвідоміших сучасних композиторів у Гамбурзі
Бандуристка Krutь виступила на американській радіостанції KEXP
Конкурс на здобуття премії імені А. Ф. Шекери у 2025 році
31 січня 2025 року російська ракетна атака знову вразила історичний центр Одеси, що перебуває під охороною ЮНЕСКО
"Український модерн"
Лютий у Національній філармонії
У лютому 2025 року у Львівському органному залі заплановано 42 події
Пресбрифінг з нагоди проведення майстеркласів з відеозйомки оперних та балетних вистав від “OperaVision” у Львівській національній опері
Події у Національній опері у лютому
27 січня 2025 року відійшов у вічність Василь Пилипчак - видатний валторніст, вчитель, композитор і диригент
"Органний собор - 2025" знову у Рівному
"Open space. Один день у філармонії" - у закладі провели екскурсію для дітей
Німецька компанія передала близько 100 фортепіано для музичного ліцею і мистецьких шкіл України
Львівський органний зал переміг у двох ключових номінаціях Національного рейтингу Укрінформ
Національний рейтинг Укрінформу «Інфобум-Класична Музика 2024» оголосив переможців
Вітаємо іменинницю Богдану Півненко!
Музей Крушельницької відкриває секрети оновленої експозиції
У понеділок Національний рейтинг Укрінформу "Інфобум-Класична Музика 2024" оголосить переможців
Львівська філармонія оголошує конкурс піаністів Ukrainian Piano Awards
У 2024 році УКФ інвестував у культуру Харківщини понад 10 мільйонів гривень
У Житомирській філармонії започаткували безоплатні майстер-класи з різних видів мистецтва
Музика Лео Орнштейна оживе у Львові!
Музика єдності: в Національній опері відбудеться урочистий концерт до Дня Соборності України
Театральна премія імені Леся Курбаса: кого номіновано у 2025 році
Виставковий проєкт «ЛИСИК»
Варшавський фонд Pro Musica Viva цьогоріч розширить географію симфонічних концертів в Україні
Зміни у театральній категорії: оголосили номінантів на Шевченківську премію 2025
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
1.jpg