Львівський оркестр взяв участь у запису британського проекту | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Львівський оркестр взяв участь у запису британського проекту
Львівський оркестр взяв участь у запису британського проекту
5 серпня, неділя

У Палаці мистецтв у Львові пройшла остання сесія записів проекту британського лейблу Toccata Classics "Пісні для Юдіт" за участі Львівського оркестру Ukrainian Festival Orchestra.
На записі платівок був особисто присутній продюсер лейблу Toccata Classic Мартін Андерсон. До них увійдуть твори, які він замовляв у композиторів зі всього світу. Проект присвячений його дружині Юдіт, котра померла від раку.У конференц-залі, на другому поверсі Палацу мистецтв понад 40 смичкових музикантів сидять на стільцях, лицем до диригента. Диригує Пол Манн, 53 роки, всесвітньо відомий диригент із Лондона. Грають уривок із проекту "Пісні для Юдіт". Перед ними - пюпітри із партитурами, в які музиканти часом підглядають, та, моментами, щось позначають простими олівцями. Диригент потребує максимальної тиші та зупиняється при найменшому зайвому звуці.

"Пол Манн - насправді дуже вимогливий диригент, - розповідає заступник директора Львівського органного залу, керівник Ukrainian Festival Orchestra, Тарас Демко, 27 років. - Цей проект є важливим для нас із двох причин. Перша - потужна школа для нашого оркестру. Це дуже інтенсивна робота з диригентом, знаним на весь світ. Пол Манн керував всесвітньо відомим датським Симфонічним оркестром Оденсе, працював із Лондонським симфонічним оркестром. А це максимально висока планка. Друге - проект дозволить нам отримати багато відгуків".

Ukrainian Festival Orchestra Тарас Демко заснував спільно із директором Львівського органного залу Іваном Остаповичем у 2014 році. Оркестр гастролює не лише в Україні, а й за її межами. Співпрацюють із Львівським органним залом - використовують його для репетицій та концертів.

Щороку оркестр готує по 24-25 програм. Це надзвичайно багато, але музиканти, зі слів Тараса Демка, отримують неймовірний кайф від роботи. Це дає їм можливість спілкуватися та співпрацювати із найкращими музикантами світу. Такими, як легенда світової музики піаніст Андрій Гаврилов, котрий отримав визнання в Англії, Німеччині, Швейцарії. У своїй роботі, особливу увагу Ukrainian Festival Orchestra приділяє співпраці із українськими світовими зірками класичної музики. Оркестр співпрацював із львів'янкою, флейтисткою Марією Семенюк. Вона грає зараз у "Консертгебау" - королівському концертному залі в Амстердамі.

По закінченні запису музиканти та присутні у залі звукорежисери, оператор та засновник проекту Мартін Андерсен, аплодують та схвально кивають головами.
"Спочатку, наша робота була достатньо повільною, і важкою. Але така проблема виникає із кожним оркестром, який бачить партитури вперше, - розповідає 62-річний Мартін Андерсон, продюсер та засновник британського лейблу Toccata Classics. - В роботі із музикантами, важливо знайти потрібні форму та звучання композицій. Музика, яку виконує оркестр дуже складна. Її писали сучасні композитори, які дозволяють собі виходити за рамки традицій класичної музики. Кожен інструмент у цих композиціях важливий. Навіть найменша похибка надто голосний, чи надто твердий звук може бути фатальним для композиції. Тому ми й працюємо так довго над одним уривком".

Ідея проекту, з розповіді його продюсера Мартіна Андерсона, почалася з одного твору. Тоді, не було й мови про проект. Коли дружина продюсера, Юдіт, дізналась про свою страшну хворобу - рак шлунку, і що їй залишилось жити всього місяць, Мартін Андерсон вирішив зробити хоча б щось, що полегшить її страждання. Він попросив хорошого друга, композитора британця Стіва Елкока, написати композицію спеціально для неї. Це був твір із назвою "Пісня для Юдіт".

"Коли Юдіт почула пісню, вона сказала: "Це музика зцілення, мені дійсно стало краще!" Вирішив, що не варто зупинятись, бо музика зможе допомогти їй. А композитори, які писатимуть для неї - її врятують. Звернувся до усіх знайомих композиторів написати щось - майже ніхто не відмовився. Таким чином, з'явилось трохи менше сотні творів для струнного оркестру", - каже Мартін Андерсон.

"Юдіт померла у 37 років. Родом вона була із бідної африканської країни Ерітрея, що межує із Суданом та Ефіопією. У нас із Юдіт залишився син, Алекс. Йому 8. Він вміє грати на скрипці та фортепіано. Знаєте, це вперше в історії класичної музики сотні композиторів писали для жінки африканського походження", - стримуючи сльози закінчує розповідь чоловік.


Джерело: Ваші новиниДодати: Share on Facebook

Інші:

У Селидове пройшов конкурс «Музичні барви»
Розмай голосів: найпрестижніший хоровий конкурс імені Миколи Леонтовича відродився через вісім років
У Києві прозвучала «Музика Незалежності»
На Львівщині вшанували пам'ять отця Михайла Вербицького
В гостях у великого Вівальді
"Синонім музики найвищої якості"
До 100-річчя Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України відбувся святковий концерт
Вечір музичних подарунків
Шопен зазвучав українською
Український оркестр чуттєво нагадав Нідерландам про Голодомор
Найперше – музика у слові
Без щоденної праці талант нічого не важить — піаніст Дід'є Маруані
Світова прем'єра нового твору Мирослава Скорика у Стокгольмі
Піаністи правлять бал!
У Стокгольмі відбувся Другий музичний фестиваль “Переосмислюючи Європу: Україна”
Лінія культури: Харків – Вінниця – Тернопіль = Шиллінгер – Леонтович – Крушельницька
У Віденській філармонії відбувся концерт на підтримку дітей України
У Львівській Національній філармонії відзначили ювілей Tenors BEL’CANTO
Музика Франції та України - квартет "Elysée"
Концерт за участю Телеграм-бота
Завершився 25-й міжнародний фестиваль «Харківські асамблеї»
У Кропивницькому філармонія зайшла у сезон з аншлагом
Бандуристи у Патріршому соборі
В рамках відкриття «Тижнів Німеччини в Україні» відбувся концерт Отто Заутера та Крістіана Шмітта
Високий сезон української опери
Уперше в Чернігові чоловічий хор з Базеля
В Ужгороді відбувся авторський концерт легендарного композитора Мирослава Скорика
Прем'єра в Національній опері
В Ужгороді відбувся фестиваль «Музичне сузір’я Закарпаття»
Від бароко до сучасності
Школярi долучились до культурно-освiтнього проекту SmArt
Мистецтво - у світлі свічок
Полтавська обласна філармонія відкрила свій 75-й сезон
З нагоди Міжнародного дня музики у Борисполі виступив струнний квартет
Прем'єра у Чернівцях. Євсебій Мандичевський повернувся додому
У Черкаському національному університеті відбувся концерт академічної музики
У Чернігові відбувся творчий вечір Андрія Рекуна
У Тернополі вшанували Соломію Крушельницьку
На Черкащині відбувся фестиваль вокально-хорового мистецтва на честь Олександра Кошиця
Ексклюзивне шоу з зірками світового балету зібрало аншлаг у Національній опері України
      © 2008-2018 Music-review UkraineFile Attachment Icon
11.jpg