Львівський оркестр взяв участь у запису британського проекту | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Львівський оркестр взяв участь у запису британського проекту
Львівський оркестр взяв участь у запису британського проекту
5 серпня 2018, неділя
Поширити у Facebook

У Палаці мистецтв у Львові пройшла остання сесія записів проекту британського лейблу Toccata Classics "Пісні для Юдіт" за участі Львівського оркестру Ukrainian Festival Orchestra.
На записі платівок був особисто присутній продюсер лейблу Toccata Classic Мартін Андерсон. До них увійдуть твори, які він замовляв у композиторів зі всього світу. Проект присвячений його дружині Юдіт, котра померла від раку.



У конференц-залі, на другому поверсі Палацу мистецтв понад 40 смичкових музикантів сидять на стільцях, лицем до диригента. Диригує Пол Манн, 53 роки, всесвітньо відомий диригент із Лондона. Грають уривок із проекту "Пісні для Юдіт". Перед ними - пюпітри із партитурами, в які музиканти часом підглядають, та, моментами, щось позначають простими олівцями. Диригент потребує максимальної тиші та зупиняється при найменшому зайвому звуці.

"Пол Манн - насправді дуже вимогливий диригент, - розповідає заступник директора Львівського органного залу, керівник Ukrainian Festival Orchestra, Тарас Демко, 27 років. - Цей проект є важливим для нас із двох причин. Перша - потужна школа для нашого оркестру. Це дуже інтенсивна робота з диригентом, знаним на весь світ. Пол Манн керував всесвітньо відомим датським Симфонічним оркестром Оденсе, працював із Лондонським симфонічним оркестром. А це максимально висока планка. Друге - проект дозволить нам отримати багато відгуків".

Ukrainian Festival Orchestra Тарас Демко заснував спільно із директором Львівського органного залу Іваном Остаповичем у 2014 році. Оркестр гастролює не лише в Україні, а й за її межами. Співпрацюють із Львівським органним залом - використовують його для репетицій та концертів.

Щороку оркестр готує по 24-25 програм. Це надзвичайно багато, але музиканти, зі слів Тараса Демка, отримують неймовірний кайф від роботи. Це дає їм можливість спілкуватися та співпрацювати із найкращими музикантами світу. Такими, як легенда світової музики піаніст Андрій Гаврилов, котрий отримав визнання в Англії, Німеччині, Швейцарії. У своїй роботі, особливу увагу Ukrainian Festival Orchestra приділяє співпраці із українськими світовими зірками класичної музики. Оркестр співпрацював із львів'янкою, флейтисткою Марією Семенюк. Вона грає зараз у "Консертгебау" - королівському концертному залі в Амстердамі.

По закінченні запису музиканти та присутні у залі звукорежисери, оператор та засновник проекту Мартін Андерсен, аплодують та схвально кивають головами.
"Спочатку, наша робота була достатньо повільною, і важкою. Але така проблема виникає із кожним оркестром, який бачить партитури вперше, - розповідає 62-річний Мартін Андерсон, продюсер та засновник британського лейблу Toccata Classics. - В роботі із музикантами, важливо знайти потрібні форму та звучання композицій. Музика, яку виконує оркестр дуже складна. Її писали сучасні композитори, які дозволяють собі виходити за рамки традицій класичної музики. Кожен інструмент у цих композиціях важливий. Навіть найменша похибка надто голосний, чи надто твердий звук може бути фатальним для композиції. Тому ми й працюємо так довго над одним уривком".

Ідея проекту, з розповіді його продюсера Мартіна Андерсона, почалася з одного твору. Тоді, не було й мови про проект. Коли дружина продюсера, Юдіт, дізналась про свою страшну хворобу - рак шлунку, і що їй залишилось жити всього місяць, Мартін Андерсон вирішив зробити хоча б щось, що полегшить її страждання. Він попросив хорошого друга, композитора британця Стіва Елкока, написати композицію спеціально для неї. Це був твір із назвою "Пісня для Юдіт".

"Коли Юдіт почула пісню, вона сказала: "Це музика зцілення, мені дійсно стало краще!" Вирішив, що не варто зупинятись, бо музика зможе допомогти їй. А композитори, які писатимуть для неї - її врятують. Звернувся до усіх знайомих композиторів написати щось - майже ніхто не відмовився. Таким чином, з'явилось трохи менше сотні творів для струнного оркестру", - каже Мартін Андерсон.

"Юдіт померла у 37 років. Родом вона була із бідної африканської країни Ерітрея, що межує із Суданом та Ефіопією. У нас із Юдіт залишився син, Алекс. Йому 8. Він вміє грати на скрипці та фортепіано. Знаєте, це вперше в історії класичної музики сотні композиторів писали для жінки африканського походження", - стримуючи сльози закінчує розповідь чоловік.


Джерело: Ваші новини



Інші:

Фотомиті "Київської пекторалі". Подія, яка вже стала історією
"Вечір української музики" у Кропивницькому
Маріупольський оркестр «Ренесанс» взяв участь у великому концерті в Італії
Музичний символ солідарності: на другу річницю великої війни оркестр Львівської філармонії виступив у Варшаві
"Музика без меж": у Дніпровській академії музики провели Міжнародний фестиваль академічного музичного мистецтва
Сучасна академічна музика та саунд-перформанси в іменах — 11 українських композиторів, чиї концерти не варто пропускати
Від Бетховена до Скорика: пам’ять Небесної сотні в Харкові вшанували музикою
“Музичні мости”
Полтавська обласна філармонія презентувала програму «Присвята Астору П’яццолі».
Абстракція в дикому вигляді: The New York Times про українську оперу Chornobyldorf
У Києві показали сучасний балет «Д.І.М.» про вимушену міграцію
У Львові під час концерту колядок і щедрівок хор "Дударик" зібрав понад 80 тисяч для військових
У "Карнегі-хол" у Нью-Йорку прозвучали твори відомих українських композиторів
Прем’єри та присвяти на концерті «Тиха молитва» у Львівській філармонії
З 3 по 8 січня у філармонії пройшов перший цьогорічний фестиваль органної та камерної музики «Bach Contemporary». Цьогоріч фестиваль представив публіці 8 різноманітних концертів обʼєднаних генієм Баха
"Мрії щасливого року": артисти Запорізької філармонії порадували глядачів ще однією прем"єрою
Ансамбль "Полтава" обласної філармонії відтворив на сцені різдвяні традиції
27 грудня у знаменитому будинку Роліт відбулась прем’єра перформансу-променаду «Гра в хованки з паном Лятошинським»
"Нове Різдво" хору ім. Бортнянського
«Котигорошко проти вікінгів»: ПРЕМ’ЄРА ВИСТАВИ
Напередодні Різдва у великій залі Ніжинської музичної школи відбувся святковий благодійний концерт на допомогу ЗСУ
Дивовижна прем'єра на Святвечір: у філармонії відтворили концертну програму капели Кошиця
"Сойчине крило": через 67 років після прем'єри повернувся на сцену балет Анатолія Кос-Анатольського на сюжет новели Івана Франка
У харківському метро пройшли концерти зірок оперного театру
Концерт юних віртуозів
Культурна дипломатія в дії
Незламній Україні присвячується
“Лісова пісня” у Будапешті
Урочисте відкриття Конкурсу імені Сліпака пройшло у Львівській філармонії
13 грудня у знаменитому залі Берлінській філармонії відбувся концерт Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під назвою «Sound of Ukraine»
Концерт ентузіастів
Культурна дипломатія вищого гатунку
Харківський кросовер-оркестр PRIME ORCHESTRA гастролює містами Туреччини
«Пиши листи до Миколая!»
У Рівненській обласній філармонії звучали різдвяні пісні
«Сарсуела. На хвилях іспанської пристрасті»
Відважний проєкт
У Львівській філармонії з успіхом пройшла прем’єра опери польського композитора
У Києві відбулася прем’єра опери “Родинний альбом” Єжи Корновіча (Польща), а 10 грудня її почують у Львові
Повернення Дона Карлоса: вердіївський шедевр вперше за два роки прозвучав у Києві
      © 2008-2024 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
11.jpg