Прем’єра через… сорок років | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Прем’єра через… сорок років
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Сіренко Володимир
Вовкун Василь
Пірієв Олександр Валерійович
Станкович Євген Федорович
Прем’єра через… сорок років
Легендарну фольк-оперу-балет «Коли цвіте папороть» львів‘яни представлять у Києві 22 і 23 червня
19 червня 2018, вівторок
Поширити у Facebook
Джерело: Газета День

Легендарну фольк-оперу-балет «Коли цвіте папороть» львів‘яни представлять у Києві 22 і 23 червня. Трансляція опери відбуватиметься ексклюзивно у прямому ефірі радіо Культура 22 червня о 19:00 (з ведучими Галиною Бабій та Олександром Пірієвим)

Нагадаємо, виставу-феєрію, написану у 1977 р. Євгеном Станковичем за гоголівськими мотивами, через національні мотиви радянська влада заборонила до показу… І от неймовірно красивий мистецький твір нарешті був через чотири десятиліття поставлений Василем Вовкуном, художнім керівником Львівського національного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької урамках програми «Український прорив».

- У феєрії звучать дві теми: гармонія людини цієї землі з природою та героїка, яка протиставляється цій гармонії. У постановці є натяк на Революцію гідності — шини й бруківка. Це показує історичне коло боротьби українців за державність. Головним героєм є народ», – каже режисер В. ВОВКУН.

Сучасна феєрія має дві дії: «Купало» і «Героїка. У першій частині – барвисті часи язичництва, людські та відьомські купала, у другій – відлуння війни, з героїкою, навіяною спогадами про волелюбне козацтво, кування зброї. Тут немає однозначного сюжету, звичних для опер арій. Натомість - це величезна мозаїка зі сцен, замальовок та епізодів. Однією з особливостей постановки є сучасне інтерактивне освітлення у відеопроекціях та 3D-мапінгу (художник-постановник світла, режисер відеопроекції – Дмитро Ципердюк), в декораціях (художник-постановник Тадей Риндзак) - багато металу і пластику. Сценічні образи створювали за зразками трипільської культури.

В костюмах(художник – Ганна Іпатьєва) поєднали минуле та сучасне. До постанови вистави задіяний Національний симфонічний оркестр під керівництвом Володимира Сіренка.

Балетмейстери Раду Поклітару, Артем Шошин та Сергій Наєнко.

Нагадаємо, на сцені Львівської Опери «Коли цвіте папороть» представили у грудні 2017року.

У прем’єрних виставах взяла участь знана фольк-співачка Ніна Матвієнко. Від дня прем’єри вистава-феєрія п’ять місяців поспіль збирає аншлаги!







Автор: Ольга Стельмашевська
Колектив: Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Диригент: Володимир Сіренко
Композитор:Євген Станкович
Діяч мистецтв: Василь Вовкун, Олександр Пірієв
Концертна організація: Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка, Львівський Національний академічний театр опери та балету ім.С. Крушельницької
Концертний зал: Глядачевий зал Національної Опери України
Джерело: Газета День



Інші:

Короткометражний ігровий фільм режисера Миколи Засєєва «Пасхальний день» відібраний до міжнародного конкурсу найбільшого в світі фестивалю короткого метру в Клермон-Феррані у Франції
6 грудня виповнюється 122 роки від дня народження Миколи Колесси
«Щедрик» як світовий символ Різдва: в Музеї історії міста Києва відкрили нову виставку
Старт всеукраїнської акції «Коляда для Захисника та Захисниці» 2025–2026
Феєричне завершення пʼятої едиції КОНКУРСУ МОЛОДИХ ВОКАЛІСТІВ ІМЕНІ ВАСИЛЯ СЛІПАКА
Хор "Гомін" виконає стародавні партеси в Києво-Печерській лаврі
Виставковий проєкт «Хліб» в Українському Домі
Держмистецтв оголосило конкурс на здобуття премії імені М. В. Лисенка у 2026 році
Побачити себе та інших по-новому
Улюблені саундтреки оживають на сцені!
Зірковий дебют Юлії Алексєєвої в опері "Floria Tosca" Джакомо Пуччіні
Різдвяна ораторія та українські колядки
«Що мені розповідали ангели…»
Конкурс молодих вокалістів імені Василя Сліпака. Закриття
Фестиваль-премія "ГРА-2025"- названо переможців
Грудень у Харківській національній опері
У Львівській філармонії відкрили V Конкурс імені Василя Сліпака
Національна філармонія України та Сумська обласна філармонія підписали угоду про партнерство
«Усна історія для спадщини танцю»
Книжка про особливу будівлю у Львові
КОНЦЕРТ-ПРИСВЯТА: МУЗИКА ФЕРРЕР ФЕРРАНА ТА ПОЕЗІЯ ПАВЛА ВИШЕБАБИ
Тут живе Різдво: понад 30 подій у святковому сезоні Органного залу
Грудень натхнення в Музеї Соломії Крушельницької
Найказковіший місяць у Національній опері – грудень!
Одеський Національний академічний театр опери та балету
В Україні запустили boychukists.com — першу платформу про бойчукізм.
Вийшов документальний фільм «Кірт» про українського військового Кирила Беркаля
В Україні створили музичний проєкт, присвячений авторам «Розстріляного відродження»
«Мистецька Фортеця»
Сучасні композитори створили музику, присвячену українському індустріальному Сходу
Балет «Мавка» Вікторії Польової – нова прем’єра Львівської національної опери у постановці творців «Тіней забутих предків»
Stabat Mater - особливий твір Олександра Родіна
Виставковий проєкт «Хліб» в Українському Домі
Музика моря, відваги, заліза та бетону
Ректорка Харківського університету мистецтв увійшла до наглядової ради Українського культурного фонду
У Відні розпочався Європейський тиждень сучасної опери
«Пісня на добро»
Класика зі смаком джазу
Тут живе Різдво: понад 30 подій у святковому сезоні Органного залу
Магія наближається...
      © 2008-2025 Music-review Ukraine