10 травня 2017 р. виповнюється 60 років сучасному українському композитору ВІКТОРУ ФЕДОРОВИЧУ ТЕЛИЧКО | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
10 травня 2017 р. виповнюється  60 років сучасному українському композитору ВІКТОРУ  ФЕДОРОВИЧУ ТЕЛИЧКО
10 травня 2017 р. виповнюється 60 років сучасному українському композитору ВІКТОРУ ФЕДОРОВИЧУ ТЕЛИЧКО
9 травня 2017, вівторок
Поширити у Facebook

16 травня у Закарпатській філармонії відбудеться авторський концерт композитора Віктора Теличко.



Віктор Теличко – випускник Київської державної консерваторії ім.. П. І. Чайковського (клас композиції – М. Скорика. Клас ф-но – А. Рощиної), сучасний український композитор, піаніст, відомий музично-громадський діяч, заслужений діяч мистецтв України, лауреат премій ім. Д. Задора та братів Шерегіїв, викладач-методист Ужгородського державного музичного училища ім. Д. Є. Задора, доцент Мукачівського державного університету, засновник і голова Закарпатської організації Національної спілки композиторів України, член Національної спілки театральних діячів України, член НВМС, член правління Закарпатського відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки, член ТО «Асоціація діячів естрадного мистецтва України».

Віктор Теличко

Більше 30 років він викладає музично-теоретичні дисципліни та веде клас композиції, продовжуючи традиції Дезидерія Задора та Іштвана Мартона. Серед його учнів – лауреати міжнародних і всеукраїнських конкурсів Віктор Янцо(закінчив аспірантурур у Є. Станковича), Катерина Оленич (у Л. Колодуба), Олександра Новикова (Франція), Рената Сокачик( у Г. Гаврилець), Тіран Нікогосян, Юліана Хоменко( у Л. Дичко), Василь Цанько( у Є. Станковича), Михайло Чедрик ( у І. Щербакова).

В. Теличко створив більше 100 творів різних жанрів - Концерт для скрипки з оркестром, камерну симфонію «Ремінісценції» в 4 ч. (пам’яті П. Милославського, І.Мартона, С. Хосроєвої, Д. Задора), «Карпатське капричіо» для 2 ф-но з оркестром, Сонату для скрипки і ф-но, «Карпатську партиту» для скрипки соло, одноактну фольк – оперу, Фольк-концерт для мішаного хору та ударних, сонатину, варіації для ф-но, дві сюїти для 2 ф-но, «Дитячий альбом» для ф-но,обробки закарпатських народних пісень для голосу і фортепіано, романси, твори для духових інструментів, хорові твори, музика до театру і кіно, численні обробки та аранжування.

Музичні твори композитора були надруковані в збірках «Фортепіанні твори закарпатських композиторів» (Львів. 2007), «Хочу грати на роялі» (Київ. 2013), «Камерні твори сучасних композиторів» (Банска Бистріца, 2008), «Струнно-смичкова камерна мініатюра» (Львів. 2013), на міжнародному швейцарському інтернет-сайті MusicaNeo, неодноразово виконувались і виконуються в Україні та за кордоном (в Словаччині, Польщі, Угорщині, Німеччині, Бельгії, Португалії, Румунії), на міжнародних композиторських фестивалях «Київ Музік Фест», «Музичні премєри сезону», «Контрасти», «Музика монастирських дворів»(Вінниця), «Музика без кордонів», «Срібний дзвін», «Закарпатський едельвейс» (Ужгород).

В. Теличко – засновник і незмінний голова Закарпатської організації НСКУ. За час його керівництва організація збільшилась кадрово, зміцнила свій авторитет.

Також він є засновником і керівником щорічного міжнародного фестивалю сучасної та класичної музики «Музичне сузір’я Закарпаття», в якому за 19 років існування виступили музиканти з 9 країн світу (Щвейцарія, Німеччина, Чехія, Польша, Угорщина, Словаччина, Росія, Китай), зокрема:
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України,
Національний заслужений академічний Український народний хор ім. Г. Верьовки,
Львівський академічний симфонічний оркестр,
Національний ансамбль солістів України «Київська камерата»,
Державний ансамбль України «Київські солісти»,
Київський камерний хор «CREDO»,
фольклорний ансамбль «Цвітень» при Національному заслуженому академічному Українському народному хорі ім. Г. Верьовки,
зразковий хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи,
польсько-український міжнародний ансамбль старовинної музики «Менестрелі»,
видатні композитори, виконавці, музикознавці Євген Станкович, Мирослав Скорик, Ніна Матвієнко, Валерій Буймістер, Марія Зубанич, Валерій Мурга, Богодар Которович, Володимир Сіренко, Олександр Теліга, Йосип Ермінь, Любов Кияновська, Ігор Щербаков, Юрій Чекан, Юрій Ланюк, Оксана Ільницька, Максим Шорінков,
швейцарський кларнетист і диригент Віталій Возняк,
російський композитор, піаніст, диригент Михайло Аркадьєв,
словацький композитор і піаніст Євген Іршаї,
чеський скрипаль-віртуоз Мілан Паля,
академік з Пряшева Микола Мушинка,
академік НАМУ професор НМАУ Марина Черкашина - Губаренко,
старший син Д. Задора - концертмейстер Дебреценського симфонічного оркестру віолончеліст Іштван Задор.

В. Теличко вперше в Україні провів в Закарпатті два фестивалі музики Євгена Станковича (1995, 2005) та Мирослава Скорика (1997).

Він є автором ідеї, автором статей та головою редколегії тритомної збірки науково-музикознавчних матеріалів «Професійна музикан культура Закарпаття: етапи становлення» (Ужгород. Всеукраїнське видавництво «Карпати», 2005. 2010. 2016), яка презентує широку панораму і вагомість мистецьких здобутків закарпатських музикантів в контексті розвитку української музики.

В. Теличко – член журі міжнародних конкурсів «Срібний дзвін», «Станкович фест». «Закарпатський едельвейс», міжнародного композиторського конкурсу ім. Л. Ревуцького.


Концертна організація: Закарпатська обласна філармонія



Інші:

У Британії вимагають скасувати виступ Анни Нетребко в Королівській опері
Містяни негативно сприйняли ребрендинг Дніпровського академічного театру опери та балету
Снаряд влучив у театр у Херсоні: пошкоджені фасад і вікна
У Рівному триває VIII Міжнародний фестиваль органної музики Musica Viva Organum
Небо Києва захищає оперний співак
“Білий букет”
Рок-опера «Патріот» відкриє 44-й сезон Київської опери
З'явиться двомовне видання лібрето Сергія Жадана "Вишиваний. Король України": кошти від продажу йтимуть на ЗСУ
Музична вистава «Розмова птахів» на Bouquet Kyiv Stage: мистецтво як шлях до миру і перемоги
Національна філармонія відкриває сезон із новим головним диригентом
“Енеїда”: музично-пластична вистава Театру Ветеранів, режисер - Ахтем Сеїтаблаєв
Екскурсія Софійським собором з музичним супроводом
Львівська національна опера розпочинає 126-й театральний сезон
Німецькі благодійники подарували театру опери та балету автобус
Національна опера відкриває 158-й театральний сезон
«Змушує плакати, навіть коли не розумію слів». Нідерландці співають українською, не знаючи її, а весь світ слухає
70 000 гривень для ветеранів: у Львові відбулося благодійне відкриття фестивалю «Дзеркало»
Теодор Кухар очолив Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України, як головний диригент
В Літературному музеї Одеси відбудеться концерт музики юних композиторів
Львівщина стане центром міжнародного піаністичного конкурсу: Україна представить масштабний мистецький проєкт світового рівня
Полтавська філармонія анонсує концерти на підтримку ЗСУ та вечори інструментальної музики
Українська громада вітає рішення національної опери "Естонія" розірвати співпрацю з митцем через зв'язки з росією
НМАУ у списку лідерів
«Bouquet Kyiv Stage-2025»
Львівська черниця стала лауреаткою міжнародного конкурсу композиторів
На зламах часу: Бетховен і Лятошинський
Світло звуку. 4 серпня - закриття фестивалю «Pizzicato e Cantabile»
Конкурс на здобуття премії імені В. С. Косенка у 2025 році
Принцеса Анна зустрілася з оркестром ВМС ЗСУ
Українська музика українського кіно
1 серпня день пам'яті Бориса Гмирі
Одеська опера відкриває новий театральний сезон
Літературний фестиваль «Фронтера» презентує музику, театр і стендап
Масштабна виставка Івана Марчука «Пробудження» відкривається в Києві
Виставка Романа Дуба «Музи»
Хотіли провести у порожній залі. В Італії намагались таємно організувати ще один виступ путініста Гергієва
Серпневі події Музею Соломії Крушельницької у Львові
Серпень у Львівському органному залі: світові премʼєри, гастролі зірок та бестселери
Національна філармонія відкриє свій 162-й концертний сезон
«Музика в старому Львові»
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
2.JPG