Молдова організує в Україні Х "Концерт прем'єр" | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Молдова організує в Україні Х
Симфонічний оркестр Національної опери України ім. Т.Г. Шевченка
Оркестр
Макаренко Герман Георгійович
Скорик Мирослав Михайлович
Молдова організує в Україні Х "Концерт прем'єр"
7 вересня 2011, середа
Поширити у Facebook

З нагоди 20-ї річниці незалежності Республіки Молдова у Києві 14 вересня відбудеться великий концерт молдовської музичної культури - Х "Концерт прем'єр".

"Такий концерт з нагоди відзначення річниці незалежності Молдови в Києві на чолі з художнім керівником оркестру "Київ-Класік" і оркестру Національної опери маестро Германом Макаренко пройде вперше.

У ньому візьмуть участь українські та молдовські виконавці. Ми надіємося, що цей проект буде вдалим, і сподіваємося продовжити його в Кишиневі та інших містах України", - повідомив Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Молдова в Україні Іон Стевіле.

Посол упевнений, що дипломатія мовою музики - "кращий засіб для утвердження ідеалів миру, дружби і співпраці між народами".

Родзинкою Х "Концерту прем'єр" стане участь провідних майстрів музичного мистецтва Молдови. "Для участі у концерті запрошено найкращих виконавців з молдовської сторони на національних музичних інструментах. Виконання на наї (духовий музичний інструмент - ред.) творів Йоганна Себастьяна Баха покаже, наскільки різноманітна та багатогранна молдовська культура. У святкову програму також включено українські мелодії, зокрема візитівка музичної культури України за кордоном - "Мелодія" Мирослава Скорика. Наприкінці концерту пролунає молдовсько-український віночок", - розповів автор та художній керівник проекту Герман Макаренко.

З 2004 року в Україні відбулося дев'ять "Концертів прем'єр" різних музичних культур світу. На них виконувалася музика австрійських, чеських, німецьких, норвезьких, грецьких, швецьких, азербайджанських композиторів, також було організовано два "Концерти прем'єр" з музикою усіх континентів до 60-го та 65-го ювілею Організації Об'єднаних Націй.

На Х "Концерт прем'єр" запрошено представників політичної еліти України, владних структур, дипломатичного корпусу, науковці, митці та представники молдовської громади в Україні.


Автор: Віталій Сич
Колективи: Симфонічний оркестр Національної опери України ім. Т.Г. Шевченка, Оркестр "Київ-Класик"
Диригенти: Герман Макаренко
Композитори:Мирослав Скорик
Джерело: Укрінформ



Інші:

Травнева афіша Національної опери України
Травень у Національній філармонії
29 квітня у світі відзначається Міжнародний день танцю
Музика, яка надихає. Звук, що дихає життям
44-й фестиваль "Віртуози": класика, прем’єри та магія живого виконання
Вокальний травень у Львівському органному залі та Музею Соломії Крушельницької
Зіркові прем'єри та зіркові колаборації «Київської камерати» у травні
План-календар фестивалю "Київські музичні прем’єри-2025"
На 5 Фестивалі сучасної драми представлять 9 нових п’єс
Фестивалю «Київські музичні прем’єри-2025» - бути!
Маестро Хобарт Ерл запрошує на перший весняний концерт
Композитор Олександр Родін відкриє виставку своїх картин в Оперному театрі
KharkivMusicFest-2025 відкривається концертами надії: "Коди відродження" звучатимуть у Харкові
Молоді піаністи з усієї України змагалися у Львові за звання кращих
Запрошуємо провести останні вихідні квітня разом із Національною філармонією України!
«ТГШ. Подорожу часі». Світова прем’єра опери-кабаре
Мистецтво гри з оркестром
У Львові відбудеться найбільша джазова подія весни — фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2025
21 квітня день пам'яті Зої Гайдай (1902-1965 рр.)
Великдень у Львівському органному залі — музика світла, затишку й віри в найкраще
Музика Великодня лунатиме в Одеській опері
20 квітня у Національній опері виступить знаменитий баритон Віталій Білий
75 років потому: Світова прем'єра Фортепіанного концерту Вериківського відбудеться в Органному залі
VIVA, PUCCINI! BRAVO, PUCCINI!
Внаслідок ракетного удару Росії по Сумах загинула артистка оркестру театру ім. М. Щепкіна і викладачка Олена Когут
Вечір балетів від митців «Київ Модерн-балету»
У Львівському органному залі відбудеться вечір литовської музики 11 квітня виступить Камерний оркестр Святого Христофора з Литви
Львівська національна опера представить премʼєру балету "Соляріс" Олександра Родіна за відомим романом Станіслава Лема
Закарпатська обласна філармонія запрошує на вечір музики видатного чеського композитора епохи романтизму Антоніна Дворжака
Тиждень музичної терапії у Львівському органному залі
Ростислав Карандєєв став новим керманичем «Дніпро Опера»
Благодійний концерт «НАДІЯ МИРУ»
Згадаємо Ярослава Верховинця
«Кращі мюзикли»
«Золотий обруч» повертається на сцену
Стали відомі імена переможців Відкритого обласного фестивалю - конкурсу виконавців на народних інструментах "Конотопська розсипуха"
Театральний квітень: які вистави покажуть у столиці
Пам’яті Шептицького: у Львівській філармонії представлять унікальну виставу
«Дударик» запрошує львівʼян на пісенні, любовні й жартівливі вечорниці
Шляхетний вечір в Одеській опері
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
110615_125.jpg