|  | ВЕЛИКИЙ КОНЦЕРТ З ПОЗИТИВОМ Двометрова гітара, доповнена реальність та білі кеди
 21 вересня 2024, субота
 Поширити у Facebook
 
 24, 25, 26 вересня     Харків – Дніпро – Кропивницький
 «Великий концерт з позитивом» –  музичний проєкт відомого українського композитора Євгена Петриченка, зроблений з любов'ю, надією, ніжністю, щемом, світлом й... з використанням технології доповненої реальності.
 
 У Петриченка дар бачити і чути прості і геніальні речі. Й дарувати їм життя в музиці. Навіть, коли в ній переданий звук повітряної тривоги або на музику покладені вірші вбитих митців – дитячого поета і письменника Володимира Вакуленка й письменниці Вікторії Амеліної... а також вірші, створені під час війни Романом Мелішем, Олександром Козинцем та Надією Косаревич.
 
 Музика «Concerto grosso з позитивом» – стилізація під бароко: хорове та інструментальне із зануренням в народну пісню, зокрема через обробку весільної, записаної композитором ще у студентські роки у селі Рибінське Волноваського  району Донецької області.
 
 Цей проєкт наче мала енциклопедія нашої культури у час війни: її нищать, а вона проступає, проростає, набуває кольорів з обвугленої реальності й перекладається на геніальні ноти у виконанні Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble Національного будинку музики й історичних барокових інструментів: клавесину, теорби та портативного органу на ім`я «Позитив».
 
 Проєкт, реалізований за фінансової підтримки Українського культурного фонду, – поєднує два виміри: реальний та віртуальний.
 
 Перший – відкривається у традиційний для класичної музики спосіб. Від номера до номера артисти розповідають свої просвітлені історії про любов, віру, красу, надію, природу, турботи, відповідальності.
 
 Віртуальний вимір – це доповнена реальність, яку кожен глядач зможе створити сам за допомогою власного смартфону: для цього потрібно лише завантажити спеціальний мобільний застосунок. Ця культурна Атлантида – вишукана і тендітна робота графічного дизайнера Руслана Мотька, в якій з легкістю можна розгледіти фантастичних звірів Марії Примаченко, героїв розмальованого Олешківського будинку Поліни Райко, квіти Катерини Білокур та кульбабки Анжеліки Рудницької й навіть персонажів муралів Антоніо Коррейя та графіті Banksy.
 
 «Concerto Grosso з позитивом» – це про нас. Тут і зараз. Наші страхи, нашу втому. Нашу надію. Це про нашу відчайдушну сміливість в час війни закохуватися, творити і любити. Це про цінність погляду, тремтливого дотику, запаху рідної людини, в яких ніколи раніше ми не відчували такої гострої потреби.
 Приходьте:
 
24 вересня, 16:00, Харків, АРТ ХАБ «Мистецька фортеця»
25 вересня, 14:00, Дніпро, Дніпровська академія музики (вул. Ливарна, 10)
26 вересня, 14:00, Кропивницький, Кропивницький музичний фаховий коледж (вул. Є. Маланюка, 4) 
 Ми разом будемо мріяти, будемо усміхатися і витирати сльози. Будемо обійматися в любові і взаємопідтримці. Бо вона нам всім потрібна. Ми дуже хочемо, щоб це світло, яким ви наповнитеся, якомога довше підтримувало вас і давало віру в диво. Попри все.
 
 Відеоролик-тизер проєкту тут: https://www.youtube.com/watch?v=EoRIHex7odY
 
 Вхід вільний.
 
 По завершенню концерту глядачі матимуть змогу поспілкуватись з виконавцями та композитором.
 Виконавці Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble
 
 Інструментальний ансамбль:
 Олег Дудниченко /скрипка/
 Андрій Рахманін /скрипка/
 Владислав Нікулін /скрипка/
 Тетяна Нгуен /скрипка/
 Ольга Хворова /альт/
 Тетяна Гречанівська /віолончель/
 Наталія Фоменко /клавесин/
 Ігор Тарновецький /теорба/
 Дмитро Третяк /контрабас/
 
 Вокальний ансамбль:
 Наталія Хмілевська /кервіниця ансамблю, сопрано/
 Олеся Люба /сопрано/
 Анна Лабуть /мецо-сопрано/
 Роман Меліш /контратенор, тенор/
 
 Петро Пшеничний /тенор/
 Володимир Соколовський /баритон/
 Василь Тітов /бас/
 
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
 Виконавці: Дмитро Третяк
 
 
 
 |