У Києві відбудеться святковий концерт Національного оркестру народних інструментів | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У Києві відбудеться святковий концерт Національного оркестру народних інструментів
Національний академічний оркестр народних інструментів України
Гуцал Віктор Омелянович
Пірієв Олександр Валерійович
У Києві відбудеться святковий концерт Національного оркестру народних інструментів
Керівник НАОНІ Віктор Гуцал: ми ніколи не стоїмо осторонь сучасності, не заскорубли
18 березня 2019, понеділок
Поширити у Facebook
Джерело: nrcu.gov.ua

Національний академічний оркестр народних інструментів 2 квітня святкуватиме 50-річчя творчої діяльності свого художнього керівника, диригента Віктора Гуцала. З нагоди майбутнього ювілею в ефірі Радіо Культури в програмі "Імператив" поговорили з маестро про музику, запланований концерт оркестру та співпрацю із сучасними виконавцями.

Ведучий
Олександр Пірієв

Віктор Гуцал розповідає, що коли засновувався колектив, для нього було замало творів, які підходили б саме для виконання оркестром, тому очільник разом з іншими композиторами створював власну музику для нього. Автентичні мотиви та авторські композиції, за його словами, були невіддільними для цього процесу, адже будь-який авторський музичний твір пов’язаний з народною музикою.

Маестро наголосив, що фундаментом творчості їхнього оркестру є саме народна пісня, яка, вважає він, повинна звучати зі сцени.
Гуцал розповідає, що наразі оркестр співпрацює із сучасними виконавцями.

«Це подобається і широкій аудиторій, і нам, адже ми ніколи не стоїмо осторонь сучасності, не заскорубли на якихось певних позиціях. Такі позиції – то лише фундамент, а ми маємо жити в сучасному світі. Людина не може стояти на місці, вона повинна рухатися вперед в своєму розумі, у своїй діяльності, творчості, філософії», – вважає Віктор Гуцал.

Телефоном виконавиця ONUKA зазначила, що  її співпраця з оркестром Віктора Гуцала відбулася в атмосфері справжньої колаборації та гармонійного поєднання сучасної музики з народними мотивами та фольклорним духом, а Олег Скрипка розповів, що його гурт планує  тур з Національним оркестром народних інструментів.   
 
Національний академічний оркестр народних інструментів України (НАОНІ) заснований у 1969 році, перший концерт відбувся 12 квітня 1970 року на сцені Національної опери України.

12 квітня у Національній опері України відбудеться святковий концерт, який об’єднає народні та модерні мотиви, оперних співаків та сучасних виконавців.  
Слухати ефір детальніше можна тут

Керівник НАОНІ Віктор Гуцал: ми ніколи не стоїмо осторонь сучасності, не заскорубли



Колектив: Національний академічний оркестр народних інструментів України
Диригент: Віктор Гуцал
Музикознавець: Олександр Пірієв
Концертна організація: Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка
Джерело: nrcu.gov.ua



Інші:

130 років тому, 3 березня 1896 року на Катеринославщині народився знаменитий оперний співак Іван Сергійович Паторжинський
Камерний оркестр Бахмутського коледжу імені Івана Карабиця повернувся з міжнародного туру
Парламент пропонує запровадити День української музики
Новий сезон культурного проєкту Kyiv Art Sessions стартує з благодійного туру камерного хору "Київ" у Британії та Франції
Баяніст з Полтавщини перегнав в Україну вже 58 "швидких"
В Одесу везуть Травіату в постановці Раду Поклітару
“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт
У столиці визначили кандидатів на здобуття Мистецької премії «Київ» у 2026 році
Березень у домі Соломії Крушельницької: програма подій та щоденні екскурсії
Конкурс на здобуття Премії імені А.Ф. Шекери у 2026 році
Дайджест подій на березень 2026 року в Національній філармонії України
Зустрічайте весну разом з Національною оперою України!
Відчути подих весни запрошує Львівський органний зал
Український диригент Роман Кофман помер за кілька місяців до свого 90-річчя
У Полтаві вшанують композитора, чию могилу вважали втраченою пів століття
У Львові презентували мистецький проєкт «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!»
Виставковий проєкт «Весна. Жіночі імена бойчукізму» в Українському Домі
Нова програма про монументалістів «Мистецтво, що проходимо повз» на Суспільне Культура
Український інститут оголошує 2026-й Роком Федора Якименка
Ноти перетворили на цифрові формули: вчені зрозуміли, як мозок запам’ятовує улюблену музику
Помер знаний волинянин та керівник оркестру «Кантабіле» Товій Рівець
Фестиваль "Українська весна" (European Festival: Ukrainian Spring) оголосив програму цьогорічних подій у Швеції
23 лютого день пам'яті Левка Колодуба
Ю.Вілкул: Попри війну Кривий Ріг продовжує модернізувати мистецькі школи та підтримувати юні таланти
Опера "Дон Жуан" в Національній опереті України як дзеркало суспільства
Мінкульт реорганізує театри і цирки у некомерційні товариства: коментують очільники театрів Франка і Заньковецької
«Parts» (Частинки)
Піаніст-віртуоз Артур Остапчук — представив Україну на ХХІ Форумі піаністів «Бещади без кордонів», що відбувся у польському місті Сянок
Культура, Солідарність, Стійкість: У Києві презентують чотири масштабні проєкти за підтримки Європейської Комісії
Благодійний концерт для ЗСУ - Коаліція Ветеранських та Волонтерських Сил
«Khmelnytskyi Classic Fest-2026»
Мінкульт перетворив театри імені Франка та Заньковецької на державні некомерційні товариства
Дві гучні прем'єри: Дніпровська опера запрошує на Viva Venezia та Gala Ballet
У Тернополі відбудеться концерт національного благодійного проєкту "Ода стійкості"
Названо кандидатів на здобуття премії імені Миколи Лисенка 2026 року
У Національній філармонії відбудеться перший авторський концерт Максима Коломійця
На 76-му Берлінському міжнародному кінофестивалі відбулася світова прем’єра фільму «Сліди»
ГОЛОСИ З НЕБЕС | Концерт пам’яті
Третій фестиваль української камералістики відбудеться в Німеччині
Ювілейний концерт ансамблю «Калина» у Києві: 45 років української пісні, танцю і традиції
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
101003_232.jpg