В укритті відкрили освітню виставку про українського художника Івана-Валентина Задорожного | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
В укритті відкрили освітню виставку про українського художника Івана-Валентина Задорожного
В укритті відкрили освітню виставку про українського художника Івана-Валентина Задорожного
3 жовтня 2025, п'ятниця
Поширити у Facebook

В укритті торговельного центру «OBRIY Trypil» в Українці відкрили першу освітню подію – виставку «Історії в Укритті: Іван-Валентин Задорожний», де представлені історії та артефакти що розкажуть про життя та творчість видатного українського художника-монументаліста Івана-Валентина Задорожного.

Ця подія відкрила новий формат освітніх ініціатив у просторах укриттів, доступних для відвідувачів під час тривог або у спокійні години. Одна з ключових задач проєкту – привернути фокус суспільної уваги до важливих постатей, чия діяльність формувала ідентичність регіону та всієї України.

Першим героєм освітнього проєкту став Іван-Валентин Задорожний – художник, який народився на Київщині, у місті Ржищів, та відомий своїми монументальними роботами по всій Україні. Його життя – набір захопливих та подекуди трагічних історій, про які можна буде дізнатися в рамках проєкту.

Художник увесь час шукав код українського мистецтва та прагнув, щоб у творах зчитувалися традиції нації. Задорожний працював з живописом, гобеленами, вітражами та скульптурою, а його монументальні твори знають жителі багатьох міст України. Саме він автор вітражів київського фунікулеру, Палацу культури у Білій Церкві, монументально-декоративних композицій для Палацу культури у Кременчуці, мозаїчного панно для Палацу культури заводу «Дормаш», або ж оформлення цілого селища Калита у Київській області.

На виставці представлені артефакти, історії та їх аудіоверсія. Також спеціально для цього проєкту створили тактильні стовпці, моделі яких були зняті зі справжніх робіт митця, наданих родиною Задорожного.

“В Alterra Group ми дивимось на кожен наш об’єкт не лише як на інфраструктуру, а як на інструмент впливу на суспільство. Торговий центр сьогодні – один із головних центрів соціалізації в українському місті. Це нова площа, де люди не просто купують, а проводять час, формують звички, цінності, спільноти. Наша мета – створювати простори, які дозволять суспільству ставати сильнішим: ментально здоровішим, освіченішим, більш усвідомленим.” — коментує Дмитро Ковальчук, СЕО та співвласник Alterra Group.


Адреса «Обрію» в Українці: вулиця Соснова, №5-А (простір укриття)

Проєкт реалізується в межах соціальної ініціативи мережі торгових центрів «Обрій».


















Інші:

У Харкові ввечері 24 квітня в одному з безпечних просторів міста відкрився KharkivMusicFest-2026.
З 22 по 24 травня 2026 року в Гарлемі (Нідерланди) відбудеться фестиваль сучасної української культури PROMIN’ 
Львівський органний зал запрошує на події до Дня міста Львова
Київська міська рада присвоїла ім’я відомого українського композитора Левка Колодуба дитячій музичній школі №8
Х Міжнародний фестиваль «Династія». Горовиць…
VI Великодній фестиваль хорової музики «Катедральні дзвони»
Маріупольський драматичний театр підписав меморандум про співпрацю з Одеською кіностудією
Нобухіро Терада -ювіляр!
Презентація проєкту «Крилате мистецтво»: об’єднуємось задля перемоги
«Незрівнянна»
Скарби архітектури: Закарпатська філармонія відкриває свої двері для відвідувачів
Фестиваль, що залишається з містом: у Харкові стартує KharkivMusicFest
Національна оперета готує сюрприз для глядачів
«Pro et Contra. Сцена нової музики»
Виставка «Чорнобиль. Обʼєкт укриття» в Українському Домі
Хор “Гомін” вирушає у свій перший тур Північною Америкою
Світла пам’ять: пішла з життя легенда української хорової школи Галина Горбатенко
Фільм Суспільного про Лифаря презентували у Швеції: які перші враження іноземних глядачів
Великдень на старій листівці: у Музеї Соломії Крушельницької відкрили онлайн-колекцію великодніх поштівок початку ХХ століття
«GAIA-24» увійшла в список найкращих музичних вистав світу
Король та Королева Швеції відвідали концерт музикантів Львівської національної філармонії
Львівський органний зал кличе на Тиждень музичної терапії
У Стокгольмі стартувала "Українська весна": на відкриття прийшли король і королева Швеції  
На створення україномовного контенту уряд витратить 4 мільярди гривень, - міністр культури
Помер відомий баритон Петро Приймак
Особливі великодні концерти у Львівському органному залі
Фестиваль духовної музики "Pax et Bonum" (з лат. «Мир і Добро»)
SANCTUS VERITAS
Новий формат: пізні екскурсії у Музеї Соломії Крушельницької
“Львів музичний” для школярів: понад 2000 учасників і десятки подій за кілька місяців
Дайджест подій на квітень в Національній філармонії України
Хор “Гомін” готується до нового туру Європою
Виставка «Нескінченна Енеїда»
Квітнути разом з Музеєм Соломії Крушельницької
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №276/2026 Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
«Я, “Побєда” і Берлін» Національного театру імені Марії Заньковецької в Києві
Великдень, симфонічні премʼєри та орган при свічках: чим дивуватиме Органний у квітні
Квітнева афіша Національної опери України
Лонгліст 8 Фестивалю-Премії ГРА оголошено! Хто у списку?
Обрано лавреатів Премії імені М.В. Лисенка у 2026 році
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
DSC06877.jpg