СВЯТВЕЧІР у ФІЛАРМОНІЇ: МУЗИКА НА ВОДІ, МОЦАРТ І… ВИТИНАНКИ | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
СВЯТВЕЧІР у ФІЛАРМОНІЇ: МУЗИКА НА ВОДІ, МОЦАРТ І… ВИТИНАНКИ
Київський камерний оркестр
Муніципальний камерний хор
Гобдич Микола
Пономарчук Наталія
Польова Вікторія Валеріївна
Шевченко Юрій Валентинович
СВЯТВЕЧІР у ФІЛАРМОНІЇ: МУЗИКА НА ВОДІ, МОЦАРТ І… ВИТИНАНКИ
20 грудня 2024, п'ятниця
Поширити у Facebook

У Святвечір у фоє філармонії з’являться ефектні величезні витинанки авторської роботи львівської художниці Дарії Альошкіної, яку знають по усьому світу: у Франції, Італії, Польщі, Німеччині, Південній Кореї, Канаді, США, Бельгії, Австрії, Швейцарії, Данії. Саме Дарії вдалося зробити українську витинанку популярною у світі.

Дарія Альошкіна створила витинанки для французької декораторки Ізабель Даерон, яка багато років оформлює вітрини крамниць Hermes у Японії та Франції; декорувала стенд українських дизайнерів на Паризькому салоні Maison & Objet; виконала панно для київської крамниці Cartier і для ювелірного бренду Oberig; дістала запрошення від фонду Мікеланджело до участі у Венеційській бієнале крафтового мистецтва.

Витинанка – давнє народне мистецтво, з якого майстри-витинанкарі роблять вишукані ажурні прикраси для оселі. Основна функція витинанок – прикрашання дому до зимових свят – Миколая, Різдва, Маланки, Нового року та захист будинку від злих духів. Українці традиційно прикрашали витинанками оселю саме у грудні. Минулого року нова команда філармонії дарувала відвідувачам святкову листівку із принтом витинанки роботи Дарії Альошкіної. Цього – витинанки «Щедрик» і «Дерево життя» прикрашатимуть протягом усіх світ – фоє Національної філармонії України.

Ажурну естетику фоє підхопить програма концерту, що даруватиме святковий настрій, відчуття власної національної ідентичності й одночасно приналежності до західноєвропейської ойкумени, де все народжується і продовжується, а ми частина цього океану.

Головна диригентка Київського камерного оркестру – Наталія Пономарчук для початку концерту обрала найбільш відомий і часто виконуваний твір – Сюїту «Музика на воді» Г.Ф. Генделя. Ця парадна музика барокової доби була присвячена довгому і пишному святкуванню королівського двору. Це розважальна музика, але в найкращому її сенсі. Саме в епоху бароко композиторам вдавалося написати найбільш святкову музику, яка повинна була гармонізувати людину, радісно переживати буття і з’єднувати її з Богом. А з цією радістю бути живим і жити вічно.

Яскравий Концерт № 4 для органу і струнного оркестру Генделя, який є винахідником цього жанру – незвичний твір у стінах філармонії і одна з родзинок цього концерту. Солістка Тетяна Жук-Сєдова | орган. Більш гармонійної музики, ніж Serenata notturna В.А.Моцарта, годі й шукати. Вона так само гармонійно продовжить Генделя і святковий настрій. Наступним прозвучить знаменитий «Канон» Й. Пахельбеля – такий собі кришталевий човен, який курсує між століттями, країнами, народами.

До української музики перейдемо через до-мажорну Симфонію Максима Березовського з її моцартівським характером. А в наш час – через твір Валентина Сильвестрова «The Messenger»: інтимну розмову з жінкою, яку він кохав і втратив, але перемагає його свята віра в те, що її душа перебуває в гармонії світу там, де існує прекрасна музика і насамперед музика Моцарта.

Спеціальний гість концерту – Камерний хор «Київ» під орудою Миколи Гобдича виконає духовні хори, які традиційно співаються о цій порі. Звучатимуть цього вечора старовинні і сучасні різдвяні колядки. Зокрема, Мар’яна Головко співатиме «Дві колядки» для голосу та камерного оркестру Вікторії ПольовоїАвторка буде присутня у залі. Й, звісно ж «Ми є!» Юрія Шевченка. Адже ідея цієї програми від першого звуку до останнього, – приводить до радісного ствердження, що «Ми Є!» і нам важливо це почути у святвечір один від одного.

18.30 Дійство перед концертом Інеса Порошина | фортепіано

Олександр Співаковський, режисер

















Колектив: Київський камерний оркестр, Муніципальний камерний хор "Київ"
Диригент: Микола Гобдич, Наталія Пономарчук
Композитор:Вікторія Польова, Юрій Шевченко
Концертна організація: Національна філармонія України
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України



Інші:

Презентація монографії «Ґрас-рутс мистецтво. Нова якість української музики»
У Дніпрі через блекаут відміняються вистави у театрах
В Одеській опері відбудеться прем'єра балету "Натхненні. Art inspired"
Посольство України в Італії закликало скасувати виступ російської балерини Світлани Захарової у Флоренції
Розпочався прийом заявок на здобуття мистецької премії «Київ»
Помер Ігор Бражков
Січень у Національному будинку музики: пам'ять героїв, історичні реконструкції, органні твори
Премія Ревуцького оголосила номінантів
«Ріголетто» присвятять співаку Володимиру Тарасову
Вітаємо Оксану Линів з днем народження!
Полтавська обласна філармонія - афіша, січень 2026 року
У Японії тривають зимові гастролі митців Національної опери України
Одеська опера завершує Різдвяну коляду
Колекціонер і дослідник історії "Щедрика" заявив про масове поширення помилкових портретів Леонтовича
Музи не мовчать в Одеській опері
Січневі події у Національній філармонії України
Віктор Гуцал – іменинник!
Афіша на січень - Запорізька філармонія
Міжнародний конкурс диригентів імені Андрія Кушніренка вже втретє став майданчиком зустрічі знаних митців і талановитої молоді з різних країн світу
Деколонізація культури: Мінкульт перейменував Національну музичну академію України імені П. І. Чайковського
Як звучить січень: святкова музика й улюблені бестселери Львівського органного залу
Події січня у Музеях Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича
Музична подія початку року
Приміщення філармонії у Кропивницькому продовжують відновлювати після обстрілу росіян влітку
Хор з Тернополя виступив в італійському парламенті
Українські режисерки та продюсерки працюють над фільмом про солідарність жінок у боротьбі з сексуальними злочинами російських військових
«Музика Різдва»
Різдвяний концерт Національного хору Верьовки у Києві відкриє святковий тур містами України
Український хор заспівав “Щедрик” у різдвяному зверненні короля Чарльза III
У головному театрі Запорізької області підготували новорічно-різдвяну прем'єру для дітей
У Лондоні відбувся благодійний концерт українського хору «Songs for Ukraine»
Презентували літературний альманах про Херсонщину
Зірка Британського балету виступить у Харкові
У Києві представлять оперу "Аманданте", яка досліджує пристрасть та кохання
«Моя Одіссея із Києва до Києва»: у столиці відкрили виставку про Сержа Лифаря
До Львова з концертом їдуть 75 артистів Волинського народного хору
Дайджест балетних та оперних дебютів
Етно-мюзикл «Крізь століття» знову на сцені!
Nova Opera презентує проєкт “ЛІНІЇ”
Шевченківська премія 2026: які твори допущені до другого туру конкурсу  
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
5.jpg