У Львівській опері вночі лунатиме голос Крушельницької | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У Львівській опері вночі лунатиме голос Крушельницької
У Львівській опері вночі лунатиме голос Крушельницької
Міжнародний фестиваль "Відкриваємо Падеревського"
6 листопада 2013, середа
Поширити у Facebook
Джерело: zik.ua

15 листопада у рамках співпраці фестивалю «Відкриваємо Падеревського» та акції «Ніч у Львові» відбудуться нічні екскурсії оперним театром «Голос Соломії Крушельницької».

У п’ятницю, 15 листопада, о 22:00 та о 23:00 у Львівському оперному театрі відбудуться нічні екскурсії «Голос Соломії Крушельницької». Відомий львівський гід Петро Радковець розповідатиме про величну споруду та події, які в ній відбувалися, а зі сцени лунатимуть записи оперних партій у виконанні славетної львів’янки.

Ці екскурсії будуть своєрідною прелюдією до грандіозної події, яка відбудеться наступного дня на фестивалі «Відкриваємо Падеревського». Вперше до Львова приїде всесвітньовідома Варшавська камерна опера із постановкою опери «Галька» польського композитора Станіслава Монюшка. Ця постановка також стосується імені великої співачки та має символічне значення для Львова.

У 1898-1902 роках львів’янка Соломія Крушельницька була примадонною Великого театру у Варшаві. Там вона здобула шалену популярність публіки і пошану критиків за блискуче виконання головних партій в операх Станіслава Монюшка «Галька» і «Графиня». Саме Соломія Крушельницька виконувала партію Гальки у тріумфальній постановці 500­-ої вистави. Тепер Варшавська камерна опера виконає «Гальку» у стінах театру, який має її ім’я.

Про варшавський період творчості Крушельницької, про феєричні вистави у Львівській опері та про багато інших цікавих подій розповідатиметься на екскурсії. Відвідувачі зможуть поринути у вишукану атмосферу тих часів, коли у нашому місті творили легенди світової музики – Соломія Крушельницька та Ігнацій Ян Падеревський.

На екскурсію потрібно попередньо реєструватись на сайті lviv.travel (реєстрація безкоштовна).

Нагадаємо, фестиваль «Відкриваємо Падеревського», що присвячений відомому на весь світ польському піаністу, композитору, політику та почесному громадянину Львова Ігнацію Яну Падеревському, є однією з найбільш вишуканих подій музичного життя Львова. Окрім того, він займає важливе місце в українсько-польській культурній співпраці. На фестиваль спеціально приїде велика кількість гостей з обох країн.

15 листопада фестиваль розпочнеться концертом «Повернення легенди», що відтворить програму, з якою Падеревський тріумфував 1902 року у Львові.

16 листопада відбудеться концерт «Триб’ют маестро» угорського піаніста Петера Тота, який отримав гран-прі конкурсу Падеревського у США. Того ж вечора на публіку чекатиме грандіозна постановка опери «Галька» Станіслава Монюшка знаною на цілий світ Варшавською камерною оперою, що вперше завітає до Львова.

17 листопада фестиваль завершить концерт «Портрет в інтер’єрі епохи»на якому прозвучить музика сучасників і наступників Ігнаці Яна Падеревського у виконанні Ольги та Наталії Пасічник і симфонічного оркестру філармонії.

Урочистою подією фестивалю стане церемонія нагородження почесною відзнакою PADEREWSKI осіб, що сприяють польсько-українському культурному єднанню.


Концертна організація: Львівський Національний академічний театр опери та балету ім.С. Крушельницької
Концертний зал: Концертний зал Львівського Національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль "Відкриваємо Падеревського"
Джерело: zik.ua



Інші:

У період з 23 по 31 травня в Києві проходитиме щорічний фестиваль сучасної класичної музики "Київські музичні прем’єри 2026"
У Чернівцях відбудеться обласне свято духової музики «Буковинська фанфара – 2026»
18 концертів і понад 6 мільйонів гривень для ЗСУ: хор "Гомін" завершив тур Північною Америкою
Перша вистава, яку театр представить у новому статусі
У Києві вперше презентують оперу "Матері Херсона" про викрадення росією українських дітей
Балет про Малевича та "Жізель": у Нацопері анонсували прем'єру
XVI Міжнародний фестиваль інструментальної музики "Сонячні кларнети 2026": 11-13 травня у Житомирі
Оперна студія НМАУ
Атака на Дніпро побила вікна в театрі опери та балету
Свій 90-річний ювілей відзначає Володимир Анатолійович Лукашев
Молоді актори на сцені
«ВІРТУОЗИ 45»
«Русалонька»
Заплануйте травень у музеях Крушельницької та Людкевича
Проєкт Crossing Oxus / «Пересікаючи Окс» представлять на Cannes Docs 2026
Харківська філармонія привітала з ювілеєм живу легенду Григорія Грумберга
"Незламні 2026": Ukrainian Freedom Orchestra проведе п'ятий міжнародний тур на підтримку України
У Дніпрі пенсіонерів навчають грі на музичних інструментах і вокалу
«Нерадянська» українська радянська музика. У Києві представлять книгу про життя композитора Бориса Лятошинського
Президент України Володимир Зеленський призначив гранти молодим діячам мистецтва
В Національній філармонії України триває міжнародний інклюзивний проєкт «Безбарʼєрні вікенди у філармонії: долаємо стереотипи»
У Запоріжжі відбувся відкритий конкурс юних піаністів Piano Time by C. Bechstein
Неповторний Микола Кондратюк! Пам’ятаємо!
Богдана Фроляк іменинниця!
У Львові 21 червня відбудеться "Свято музики", організатори планують зібрати кошти на дрони для ЗСУ
Національний стенд на Classical:NEXT 2026
Наталія Мацак залишила Нацоперу після скандалу з "Лебединим озером"
День памʼяті Євгена Лисика
Мінкульт проведе вибори ректора Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка у 2026 році
«Вільна Сцена» — маніфест нового покоління незалежного мистецтва
Згадуємо Алемдара Караманова
Світло і радість у музиці Іспанії та Латинської Америки
Бути жіночною під час війни – це мистецтво: історії херсонок
Перший в Україні: запорізький диригент став переможцем престижного конкурсу
ІІ Всеукраїнський конкурс камерно-інструментальних ансамблів імені Людмили Євгеніївни Цвірко
Травень в Національній філармонії України
“Гомін Центр” Львівського органного залу кличе в травні на концерти, лекції та музичні заняття
Травневі події у Національній опері України
Оголошено переможців Всеукраїнського конкурсу «Стежками Каменяра» – 2026
24 квітня підбито підсумки Всеукраїнського конкурсу юних баяністів-акордеоністів імені Анатолія Білошицького
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
72.jpg