У Стрию відкрився VI Всеукраїнський конкурс юних піаністів імені Нестора Нижанківського | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У  Стрию відкрився VI Всеукраїнський конкурс юних піаністів імені Нестора Нижанківського
Пилатюк Ігор Михайлович
У Стрию відкрився VI Всеукраїнський конкурс юних піаністів імені Нестора Нижанківського
22 травня 2013, середа
Поширити у Facebook
Джерело: Львівська обласна державна адміністрація

VI Всеукраїнський конкурс юних піаністів імені Нестора Нижанківського. Фото с сайту: http://www.gazeta.lviv.ua/20 травня 2013 року у Стрию відкрився VI Всеукраїнський конкурс юних піаністів імені Нестора Нижанківського.

Конкурс юних піаністів ім. Н. Нижанківського започаткований у 1992 році як Регіональний конкурс для учнів початкових мистецьких навчальних закладів, а з 1997 року він набуває статусу Всеукраїнського.

За цей період в конкурсі взяли участь понад триста юних піаністів з більш як двадцяти областей України та Автономної Республіки Крим.

Почесними гостями та учасниками конкурсу були представники деяких європейських країн, а саме: Угорщини, Словаччини та Німеччини.

Конкурс проводиться з метою виявлення та підтримки обдарованих учнів шкіл естетичного виховання, узагальнення передової методики викладання гри на фортепіано, обміном досвіду роботи провідних викладачів та пропагуванням творів українських композиторів.

Для участі у VI Всеукраїнському конкурсі юних піаністів ім. Н.Нижанківського запрошені учні початкових музичних шкіл та шкіл естетичного виховання. Конкурс проводиться в два тури у трьох вікових категоріях.
Нижанківський Нестор Остапович
Голова журі конкурсу- ректор Львівської національної музичної академії ім. м.Лисенка , Народний артист України, професор Ігор Пилатюк,, заступник голови журі – доцент, завідувач кафедри спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Йожеф Ермінь, секретар конкурсу- доцент кафедри музикознавства та фортепіано Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка Уляна Молчко До складу журі увійшли провідні музиканти та викладачі України.

Серед учасників конкурсу є діти понад 10-ти областей України, а саме: Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Одеської, Хмельницької, Київської, Тернопільської,Чернівецької та Львівської області. Загальна кількість учасників становить понад 65 осіб.

Конкурсанти у 1-му турі виконуватимуть поліфонічні твори, твори українських композиторів кантиленного характеру,етюди, або віртуозну п’єсу, на другому- велику форму,твір сучасного українського композитора та – обов’язковий твір (для молодшої і середньої вікової груп – один твір з циклу “П’ять п’єс для дітей” Н. Нижанківського);

Почесним гостем є Марія Тарасівна Крушельницька піаністка і педагог, професор ЛНМА ім. Лисенка, заслужена артистка УРСР, народна артистка України; учениця Г. Нойгауза (Москва) та п.Зоя Нижанківська (невістка Нестора Нижанківського).

Організатори: Міністерство культури України, департамент з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської ОДА, Стрийський міський відділ культури.


Діяч мистецтв: Ігор Пилатюк
Джерело: Львівська обласна державна адміністрація



Інші:

В Україні запустили boychukists.com — першу платформу про бойчукізм.
Вийшов документальний фільм «Кірт» про українського військового Кирила Беркаля
В Україні створили музичний проєкт, присвячений авторам «Розстріляного відродження»
«Мистецька Фортеця»
Сучасні композитори створили музику, присвячену українському індустріальному Сходу
Балет «Мавка» Вікторії Польової – нова прем’єра Львівської національної опери у постановці творців «Тіней забутих предків»
Stabat Mater - особливий твір Олександра Родіна
Виставковий проєкт «Хліб» в Українському Домі
Музика моря, відваги, заліза та бетону
Ректорка Харківського університету мистецтв увійшла до наглядової ради Українського культурного фонду
У Відні розпочався Європейський тиждень сучасної опери
«Пісня на добро»
Класика зі смаком джазу
Тут живе Різдво: понад 30 подій у святковому сезоні Органного залу
Магія наближається...
Музика солідарності: сучасна польська композиторка Александра Брейза в Національній філармонії України
Конкурс молодих вокалістів імені Василя Сліпака. Відкриття
«Перетинаючи темряву» — з’явився перший диск українських творів для саксофона і фортепіано
Оркестр під зорями
Голос серця
Анімаційний документальний фільм «Я померла в Ірпені» української режисерки Анастасії Фалілеєвої отримав європейську премію Emile
Головна театральна подія року: 7 GRA визначить лавреатів
«Бароко без меж»
Кері-Лінн Вілсон виступить у Львові із великими прем'єрами
Хвилі і музика: Театр ім. Лесі Українки готує прем'єру вистави "Легенда про піаніста" з професійним джазменом у головній ролі
VIII Міжнародний музичний фестиваль
DA PACEM DOMINE
ФОРУМ INVEST ART FORUM / ART CAPITAL
До календаря ЮНЕСКО додали ювілеї композитора «Щедрика» та Києво-Печерської лаври
День відкритих дверей у Музеї Соломії Крушельницької
Музика – тіло образів, звук – дія: «Реквієм» Моцарта у Театрі Франка
Маестро, який творить музику серцем
12 листопада - Всесвітній день балету
Капела «ДУМКА» відправиться на гастролі до Нідерландів
«Літні спогади»
Перелік літературно-мистецьких творів (довгий список) на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2026
Класика під зорями «Моцартіана»
«Мавка» від творців балету “Тіні забутих предків”
Відомого співака-путініста ганебно вигнали з італійської сцени
Kyiv Baroque Fest – 2025
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
216.jpg