«INSO-Львів» запрошує послухати «Зоряні війни» під батутою нідерландського диригента Раймонда Янссена | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
«INSO-Львів» запрошує послухати «Зоряні війни» під батутою нідерландського диригента Раймонда Янссена
Молодіжний симфонічний оркестр
Янссен Раймонд
«INSO-Львів» запрошує послухати «Зоряні війни» під батутою нідерландського диригента Раймонда Янссена
26 травня 2018, субота
Поширити у Facebook
Джерело: Львівська міська рада

2 червня у Львівській обласній філармонії о 18.00 год відбудеться концерт від львівського оркестру «INSO-Львів» — «Hollywood Voyage». Розпочнеться програма з виконання сюїти Джона Вільямса «Зоряні війни» — в живому оркестровому виконанні «INSO-Львів» під батутою нідерландського диригента Раймонда Янссена.

Клаксони автомобілів, яскраві вогні вивісок Бродвею, блюзові й джазові гармонії й біґ-бендові алюзії — усе це лише маленька частина барвистого оркестрового світу творів Гершвіна, зокрема й автобіографічного «Американця в Парижі», який виник, коли Гершвін у 1920-х роках відвідував французьку столицю. Ця музика буквально малює картини перед очима у слухачів, і хоча вона вже стала класикою симфонічного репертуару, її свіжість і модерновість навіть зараз не вичерпується. Не менш яскравою є й увертюра Ґершвіна до мюзиклу «Girl Crazy».

Нотка мальовничої кінематографічності дає про себе знати і в подвійному концерті для скрипки, контрабаса й оркестру німецько-американського композитора Андре Превіна, де сольні інструменти є наче дійовими особами певного спектаклю, динамічного і повного різноманітних відтінків. Високовіртуозні партії скрипки й контрабаса виконають Ілля Ґрінґольц й Руслан Луцик, музиканти, які викладають в університетах Швейцарії.

Назва сюїти Джона Вільямса «Зоряні війни», яка відкриє програму концерту, не потребує пояснень. Почути знайомі музичні епізоди культової кіносаги в живому оркестровому виконанні «INSO-Львів» під батутою нідерландського диригента Раймонда Янссена — це справді непересічна можливість.

У програмі: Джон Вільямс. Сюїта «Зоряні війни»; Андре Превін. Подвійний концерт для скрипки, контрабаса й оркестру; Джордж Гершвін. Увертюра «Girl Crazy»; Джордж Гершвін. «Американець в Парижі».


Колектив: Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів"
Диригент: Раймонд Янссен
Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Джерело: Львівська міська рада



Інші:

У період з 23 по 31 травня в Києві проходитиме щорічний фестиваль сучасної класичної музики "Київські музичні прем’єри 2026"
У Чернівцях відбудеться обласне свято духової музики «Буковинська фанфара – 2026»
18 концертів і понад 6 мільйонів гривень для ЗСУ: хор "Гомін" завершив тур Північною Америкою
Перша вистава, яку театр представить у новому статусі
У Києві вперше презентують оперу "Матері Херсона" про викрадення росією українських дітей
Балет про Малевича та "Жізель": у Нацопері анонсували прем'єру
XVI Міжнародний фестиваль інструментальної музики "Сонячні кларнети 2026": 11-13 травня у Житомирі
Оперна студія НМАУ
Атака на Дніпро побила вікна в театрі опери та балету
Свій 90-річний ювілей відзначає Володимир Анатолійович Лукашев
Молоді актори на сцені
«ВІРТУОЗИ 45»
«Русалонька»
Заплануйте травень у музеях Крушельницької та Людкевича
Проєкт Crossing Oxus / «Пересікаючи Окс» представлять на Cannes Docs 2026
Харківська філармонія привітала з ювілеєм живу легенду Григорія Грумберга
"Незламні 2026": Ukrainian Freedom Orchestra проведе п'ятий міжнародний тур на підтримку України
У Дніпрі пенсіонерів навчають грі на музичних інструментах і вокалу
«Нерадянська» українська радянська музика. У Києві представлять книгу про життя композитора Бориса Лятошинського
Президент України Володимир Зеленський призначив гранти молодим діячам мистецтва
В Національній філармонії України триває міжнародний інклюзивний проєкт «Безбарʼєрні вікенди у філармонії: долаємо стереотипи»
У Запоріжжі відбувся відкритий конкурс юних піаністів Piano Time by C. Bechstein
Неповторний Микола Кондратюк! Пам’ятаємо!
Богдана Фроляк іменинниця!
У Львові 21 червня відбудеться "Свято музики", організатори планують зібрати кошти на дрони для ЗСУ
Національний стенд на Classical:NEXT 2026
Наталія Мацак залишила Нацоперу після скандалу з "Лебединим озером"
День памʼяті Євгена Лисика
Мінкульт проведе вибори ректора Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка у 2026 році
«Вільна Сцена» — маніфест нового покоління незалежного мистецтва
Згадуємо Алемдара Караманова
Світло і радість у музиці Іспанії та Латинської Америки
Бути жіночною під час війни – це мистецтво: історії херсонок
Перший в Україні: запорізький диригент став переможцем престижного конкурсу
ІІ Всеукраїнський конкурс камерно-інструментальних ансамблів імені Людмили Євгеніївни Цвірко
Травень в Національній філармонії України
“Гомін Центр” Львівського органного залу кличе в травні на концерти, лекції та музичні заняття
Травневі події у Національній опері України
Оголошено переможців Всеукраїнського конкурсу «Стежками Каменяра» – 2026
24 квітня підбито підсумки Всеукраїнського конкурсу юних баяністів-акордеоністів імені Анатолія Білошицького
      © 2008-2026 Music-review Ukraine