У провідних журналах класичної музики високо оцінили альбом "Consolation" | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У провідних журналах класичної музики високо оцінили альбом
Пасічник Наталя
Сильвестров Валентин Васильович
Скорик Мирослав Михайлович
У провідних журналах класичної музики високо оцінили альбом "Consolation"
30 червня 2017, п'ятниця
Поширити у Facebook

Нещодавно у київській галереї “КалитаАртКлуб” відбулася презентація записаного минулого року у Швеції альбому української класичної камерної музики “Consolation”.

Компакт-диск створений з ініціативи українсько-шведської піаністки, директора Українського інституту у Швеції Наталії Пасічник і записаний престижною шведською студією BIS.

Платівка “Consolation” (за назвою етюду Віктора Косенка), що в перекладі означає “втіха”, містить 21 твір українських композиторів XIX-XXI століття. Наталія Пасічник, яка вже багато років живе у Стокгольмі, запропонувала своїм відомим друзям з Європи, серед яких її сестра — солістка Варшавської камерної опери Ольга Пасічник, виконати ці твори.

“Подорож у часі та поєднання композицій Миколи Лисенка, Мирослава Скорика або Валентина Сильвестрова у виконанні кращих музикантів Стокгольмської опери, формує відчуття прозорості та відкритості світу, глобальної єдності відчуттів та повного розчинення у музиці”, — ділиться враженнями відома шведська музична журналістка Софія Ниблом.

“Consolation” — це перший міжнародний проект такого типу і перше музичне “відкриття” України для Європи та світу як країни з композиторами світового масштабу. Цей компакт-диск уже за перші місяці отримав найвищі оцінки у провідних журналах класичної музики, зокрема у “Klassik Heute”, “Rondo”, “Concerti”. А “MittelBayerische” назвав платівку “подією року”.

«Звичайно, всю українську спадщину в першому компакт-диску показати неможливо, тому ми зосередилися на національному романтизмі. Пам’ятаю, як це спочатку насторожило моїх колег і виглядало, швидше, як послуга, але опісля було дике захоплення. Зазвичай усі виконують Рахманінова, Чайковського, а хто такий Лятошинський, Косенко, Ревуцький, ніхто не знає. А це генії, яких ми й самі недооцінюємо» – розповіла Наталія Пасічник.

До речі, про таємниці процесу запису компакт-диска українська журналістка Валентина Романюк спільно зі своєю колегою Софією Ниблом зняли документальний фільм “Українська рапсодія”.

“Коли з’явилася унікальна можливість стати свідком народження альбому української класики у виконанні іноземців, я зайнялася пошуками шведських журналістів, які могли б проаналізувати цей процес. Згоду Софії Ниблом — одного з кращих музичних критиків Швеції — виділити для цього свій час вже можна було назвати успіхом. Чому народ з таким дивовижним і всеосяжним музичним даром ніяк не вирветься з-під комплексу меншовартості? Чому композитори і твори, якими ми повинні пишатися, незнані широко у світі? Чому наші музиканти не прагнуть популяризувати мистецтво власної країни? Відповіді на ці запитання ми й намагалися дати у фільмі “Українська рапсодія”, – розповіла Валентина Романюк.

Цей українсько-шведський мистецький проект, на думку Наталії Пасічник, має бути постійним, адже допомагає відкрити для світу велич української класичної музики. Тому вона закликає інших музикантів популяризувати творчість українських композиторів і якнайчастіше включати її до свого концертного репертуару.




Автор: Олексій Костюченко
Виконавці: Наталя Пасічник
Композитори:Валентин Сильвестров, Мирослав Скорик
Джерело: Газета «День»



Інші:

Відомого співака-путініста ганебно вигнали з італійської сцени
Kyiv Baroque Fest – 2025
Анна Бурячкова розпочала роботу над фільмом «Gimme Shelter» за романом Ольги Сідоріної-Вілкінс
Золоті оплески Буковини
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №818/2025
«Школа танців Соломона Шкляра»
Закарпатські музейники та артисти створили відеопроєкт про звучання народних інструментів
Театри Лесі Українки та Івана Франка підписали «Меморандум про співпрацю»
Вечір пам’яті українського художника Анатолія Лимарєва
Виставка фотографій «Бруталізм. Італія» в Українському Домі
Примадонна Людмила Монастирська виступить у Харкові
Легендарна Carmina Burana знову пролунає у Києві!
KYIV BAROQUE FEST-2025
«Реквієм» в Одеській національній опері: мистецька спільнодія
Пам’яті маестро Богодара Которовича…
Київ офіційно отримав статус Міста музики ЮНЕСКО та приєднався до Мережі креативних міст ЮНЕСКО
Перформанс «Зерна» в Національній філармонії України
Мелодії рідного краю
Події Львівської філармонії у листопаді
Хор “Гомін” вирушає у великий тур Європою
Що послухати у листопаді у Національній філармонії?
Вітаємо маестро Володимира Сіренка з ювілеєм!
Міністерство культури офіційно перейменували. Це вже восьма зміна у назві
VI Всеукраїнський фестиваль-конкурс хорових колективів пам’яті К. К. Пігрова 2025
Катарсис у звуках: «Реквієм» Євгена Станковича…
«Віртуози Львова» виступлять на фестивалі класичної музики «Буковинський листопад»
Світова прем’єра у Львові: Концерт для органа з оркестром Олександра Родіна
Український «Летючий Голландець» у Данії: опера й анімація для дітей
Фільм «Куба&Аляска» отримав нагороду на кінофестивалі в Римі
Теплий листопад у Львівському органному залі
Листопад натхнення в Музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича
Україна потребує більше реставраторів та рятувальників культури – висновок брифінгу в Академії Бойчука
Проєкт «Репресована українська музика»
Пряма трансляція опери «Макбет» об’єднає Литву та Україну
«Любов з першого слова» у Театрі Франка
Всесвітній день опери
24 жовтня день народження Лесі Дичко
У Львові стартує XV Львівський міжнародний органний фестиваль: музика світла і натхнення
Контрабас, фортепіано та оркестр у новітньому синтезі українського звучання
Яскравий листопад у Національній опері України
      © 2008-2025 Music-review Ukraine