МОЛОДІЖНИЙ МИСТЕЦЬКИЙ ПРОЕКТ: ВПЕРШЕ В УКРАЇНІ ОПЕРА ДЖ. РОССІНІ «ПРОБНИЙ КАМІНЬ…» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
МОЛОДІЖНИЙ МИСТЕЦЬКИЙ ПРОЕКТ: ВПЕРШЕ В УКРАЇНІ ОПЕРА ДЖ. РОССІНІ «ПРОБНИЙ КАМІНЬ…»
МОЛОДІЖНИЙ МИСТЕЦЬКИЙ ПРОЕКТ: ВПЕРШЕ В УКРАЇНІ ОПЕРА ДЖ. РОССІНІ «ПРОБНИЙ КАМІНЬ…»
5 лютого 2017, неділя
Поширити у Facebook

205 років тому в Міланському оперному театрі «Ла Скала» відбулась прем’єра комічної опери видатного італійського композитора Джоаккіно Россіні «Пробний камінь…». І ось в наш час ця опера-буффа вперше звучатиме в Україні.

Проект Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського здійснюється спільно з Посольством Італійської Республіки та Італійським Інститутом культури в Україні. Його ініціатором є Посол Італії в Україні (2012-2016 рр.) Фабріціо Романо.

За словами Посла, він «вирішив зробити свій внесок у розширення цінного репертуару та запропонував Академії поставити «Пробний камінь…» – геніальну, фантастичну, новаторську оперу, яка є складною для виконання і я кА є справжнім викликом, як для організаторів, так і для виконавців. Саме тому ця опера рідко зустрічається в театрах, хоча вважається однією з перлин творчого доробку Дж. Россіні».

Молоді постановники і виконавці прагнули створити новаторську, оригінальну виставу, яка повертає в ХХІ сторіччя оперу 200-літньої давності.

Режисером-постановником опери є асистентка-стажиста Академії Богдана Латчук (творчий керівник – заслужений діяч мистецтв України, доцент Сергій Шутько), виконавцями – Оркестр на Хор Оперної студії під керівництвом головного диригента Оперної студії Академії, лауреата І премії Міжнародного конкурсу диригентів імені Стефана Турчака Сергія Голубничого та заслуженого діяча мистецтв України, доцента Андрія Савчука, студенти, асистенти-стажисти та солісти Оперної студії Академії. Художником-постановником опери є Ірина Міхальська.

Прем’єра опери «Пробний камінь…» продовжує багаторічну плідну співпрацю НМАУ ім. П. І. Чайковського з Посольством Італії та з Італійським інститутом культури в Україні. Значними подіями у мистецькому житті Києва стали постановка опери Джузеппе Верді «Ріголетто», щорічний фестиваль «Італійське музичне бароко в Україні» («Italia Festival Barocco»), концерти та майстер-класи провідних італійських музикантів, інші спільні заходи, які відбувалися за підтримки Посольства і Інституту культури.

Фінансову підтримку надали: Укрсоцбанк, VMS та Візовий центр в Італії




Концертний зал: Великий зал Національної музичної академії
Навчальний заклад: Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського



Інші:

У період з 23 по 31 травня в Києві проходитиме щорічний фестиваль сучасної класичної музики "Київські музичні прем’єри 2026"
У Чернівцях відбудеться обласне свято духової музики «Буковинська фанфара – 2026»
18 концертів і понад 6 мільйонів гривень для ЗСУ: хор "Гомін" завершив тур Північною Америкою
Перша вистава, яку театр представить у новому статусі
У Києві вперше презентують оперу "Матері Херсона" про викрадення росією українських дітей
Балет про Малевича та "Жізель": у Нацопері анонсували прем'єру
XVI Міжнародний фестиваль інструментальної музики "Сонячні кларнети 2026": 11-13 травня у Житомирі
Оперна студія НМАУ
Атака на Дніпро побила вікна в театрі опери та балету
Свій 90-річний ювілей відзначає Володимир Анатолійович Лукашев
Молоді актори на сцені
«ВІРТУОЗИ 45»
«Русалонька»
Заплануйте травень у музеях Крушельницької та Людкевича
Проєкт Crossing Oxus / «Пересікаючи Окс» представлять на Cannes Docs 2026
Харківська філармонія привітала з ювілеєм живу легенду Григорія Грумберга
"Незламні 2026": Ukrainian Freedom Orchestra проведе п'ятий міжнародний тур на підтримку України
У Дніпрі пенсіонерів навчають грі на музичних інструментах і вокалу
«Нерадянська» українська радянська музика. У Києві представлять книгу про життя композитора Бориса Лятошинського
Президент України Володимир Зеленський призначив гранти молодим діячам мистецтва
В Національній філармонії України триває міжнародний інклюзивний проєкт «Безбарʼєрні вікенди у філармонії: долаємо стереотипи»
У Запоріжжі відбувся відкритий конкурс юних піаністів Piano Time by C. Bechstein
Неповторний Микола Кондратюк! Пам’ятаємо!
Богдана Фроляк іменинниця!
У Львові 21 червня відбудеться "Свято музики", організатори планують зібрати кошти на дрони для ЗСУ
Національний стенд на Classical:NEXT 2026
Наталія Мацак залишила Нацоперу після скандалу з "Лебединим озером"
День памʼяті Євгена Лисика
Мінкульт проведе вибори ректора Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка у 2026 році
«Вільна Сцена» — маніфест нового покоління незалежного мистецтва
Згадуємо Алемдара Караманова
Світло і радість у музиці Іспанії та Латинської Америки
Бути жіночною під час війни – це мистецтво: історії херсонок
Перший в Україні: запорізький диригент став переможцем престижного конкурсу
ІІ Всеукраїнський конкурс камерно-інструментальних ансамблів імені Людмили Євгеніївни Цвірко
Травень в Національній філармонії України
“Гомін Центр” Львівського органного залу кличе в травні на концерти, лекції та музичні заняття
Травневі події у Національній опері України
Оголошено переможців Всеукраїнського конкурсу «Стежками Каменяра» – 2026
24 квітня підбито підсумки Всеукраїнського конкурсу юних баяністів-акордеоністів імені Анатолія Білошицького
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
Фото051.jpg