Своє 70-річчя народний хор України імені Г.Г. Верьовки святкуватиме ювілейним концертом | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Своє 70-річчя народний хор України імені Г.Г. Верьовки святкуватиме ювілейним концертом
Національний заслужений академічний український народний хор імені Г.Г. Верьовки
Авдієвський Анатолій Тимофійович
Своє 70-річчя народний хор України імені Г.Г. Верьовки святкуватиме ювілейним концертом
23 жовтня 2013, середа
Поширити у Facebook
Джерело: kievcity.gov.ua

24 жовтня у Національному академічному театрі опери та балету імені Т. Г. Шевченка відбудеться урочистий ювілейний концерт Національного заслуженого академічного українськогонародного хору України імені Г. Г. Верьовки. Святковий виступ присвячено 70-річчю від дня заснування славетного колективу.

Зауважимо, у вересні 1943-го, у щойно визволеному Харкові і народився Український народний хор. Його створив і керував колективом відомий український композитор і хоровий диригент Григорій Гурійович Верьовка. З його діяльністю пов’язані становлення колективу, формування художніх і творчих традицій, які поєднують фольклорний народний спів із сучасною манерою виконання та професійною майстерністю.

Так, уже понад 48 років закладені традиції успішно продовжує й удосконалює нинішній художній керівник і генеральний директор, вихованець Одеської консерваторії (клас професора К. Пігрова) Герой України, народний артист України, народний артист СРСР, лауреат Державної премії СРСР, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, професор, академік Анатолій Авдієвський.

Він став новою епохою у житті хору. Адже практикує органічне поєднання народної й академічної манери співу. Це дало змогу розширити й збагатити репертуарну палітру колективу. Нині діапазон хору сягає від етносу та фольклору до класичних обробок акапела та пісень сучасних композиторів: від вокально-хореографічних сцен, композицій та народних дійств – фольк-опери Є. Станковича «Цвіт папороті», в якій народні мотиви вдало синтезуються із сучасними прийомами композиторського письма та оранжування.

Найвибагливіші критики визнають, що самобутність та високохудожність виконання, гнучкість фразування, дивовижне розмаїття голосів, поєднання емоційності та стриманості, душевної відкритості та доброзичливого гумору, чистоти й безпосередності – ось чим зачарував та прихилив серця шанувальників пісні Національний український народний хор.


Колектив: Національний заслужений академічний український народний хор імені Г.Г. Верьовки
Діяч мистецтв: Анатолій Авдієвський
Концертний зал: Глядачевий зал Національної Опери України
Джерело: kievcity.gov.ua



Інші:

130 років тому, 3 березня 1896 року на Катеринославщині народився знаменитий оперний співак Іван Сергійович Паторжинський
Камерний оркестр Бахмутського коледжу імені Івана Карабиця повернувся з міжнародного туру
Парламент пропонує запровадити День української музики
Новий сезон культурного проєкту Kyiv Art Sessions стартує з благодійного туру камерного хору "Київ" у Британії та Франції
Баяніст з Полтавщини перегнав в Україну вже 58 "швидких"
В Одесу везуть Травіату в постановці Раду Поклітару
“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт
У столиці визначили кандидатів на здобуття Мистецької премії «Київ» у 2026 році
Березень у домі Соломії Крушельницької: програма подій та щоденні екскурсії
Конкурс на здобуття Премії імені А.Ф. Шекери у 2026 році
Дайджест подій на березень 2026 року в Національній філармонії України
Зустрічайте весну разом з Національною оперою України!
Відчути подих весни запрошує Львівський органний зал
Український диригент Роман Кофман помер за кілька місяців до свого 90-річчя
У Полтаві вшанують композитора, чию могилу вважали втраченою пів століття
У Львові презентували мистецький проєкт «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!»
Виставковий проєкт «Весна. Жіночі імена бойчукізму» в Українському Домі
Нова програма про монументалістів «Мистецтво, що проходимо повз» на Суспільне Культура
Український інститут оголошує 2026-й Роком Федора Якименка
Ноти перетворили на цифрові формули: вчені зрозуміли, як мозок запам’ятовує улюблену музику
Помер знаний волинянин та керівник оркестру «Кантабіле» Товій Рівець
Фестиваль "Українська весна" (European Festival: Ukrainian Spring) оголосив програму цьогорічних подій у Швеції
23 лютого день пам'яті Левка Колодуба
Ю.Вілкул: Попри війну Кривий Ріг продовжує модернізувати мистецькі школи та підтримувати юні таланти
Опера "Дон Жуан" в Національній опереті України як дзеркало суспільства
Мінкульт реорганізує театри і цирки у некомерційні товариства: коментують очільники театрів Франка і Заньковецької
«Parts» (Частинки)
Піаніст-віртуоз Артур Остапчук — представив Україну на ХХІ Форумі піаністів «Бещади без кордонів», що відбувся у польському місті Сянок
Культура, Солідарність, Стійкість: У Києві презентують чотири масштабні проєкти за підтримки Європейської Комісії
Благодійний концерт для ЗСУ - Коаліція Ветеранських та Волонтерських Сил
«Khmelnytskyi Classic Fest-2026»
Мінкульт перетворив театри імені Франка та Заньковецької на державні некомерційні товариства
Дві гучні прем'єри: Дніпровська опера запрошує на Viva Venezia та Gala Ballet
У Тернополі відбудеться концерт національного благодійного проєкту "Ода стійкості"
Названо кандидатів на здобуття премії імені Миколи Лисенка 2026 року
У Національній філармонії відбудеться перший авторський концерт Максима Коломійця
На 76-му Берлінському міжнародному кінофестивалі відбулася світова прем’єра фільму «Сліди»
ГОЛОСИ З НЕБЕС | Концерт пам’яті
Третій фестиваль української камералістики відбудеться в Німеччині
Ювілейний концерт ансамблю «Калина» у Києві: 45 років української пісні, танцю і традиції
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
1.gif