Сергій Островський та Collegium Musicum | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Сергій Островський та Collegium Musicum
Камерний оркестр Collegium Musicum Orchestra
Остапович Іван
м. Львів
15 листопада 2016, вівторок, 07:00
Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
Сергій Островський та Collegium Musicum

Виконавці:
Сергій Островський – скрипка, диригент (Ізраїль)
Камерний оркестр Collegium Musicum
Художній керівник і диригент – Іван Остапович
Модерує – Тарас Демко

Програма:
С. Барбер – Адажіо для струнних
У. Бренер – In Memoriam
Дж.ТартініФ.Крейслер – Соната «Диявольські трелі» (обр. У. Бренера)
Й. С. Бах – Концерт для скрипки з оркестром ля мінор
Д. Шостакович – Камерна симфонія


У кожного митця є свій знаковий, визначний, особливий твір. Той, який містить усю його душу. Той, який мандрує крізь століття і знаходить відгук у душах все нових й нових поколінь. Підбірку таких творів презентує львівській публіці відомий диригент та скрипаль Сергій Островський спільно з камерним оркестром Collegium Musicum.

Творчий шлях Островського розпочався в Росії, де він народився в сім'ї музикантів і вже в 13 років дебютував з симфонічним оркестром. Згодом – переїзд до Ізраїлю, навчання, створення квартету «Авів», диплом магістра у Амстердамській консерваторії. Сьогодні Сергій Островський — професор Женевської консерваторії, успішний гастролер як в ролі скрипаля, так і диригента. До слова, грає він на скрипці італійського майстра Джованні Гранчіно 1716 року виготовлення.

Програма теж містить італійські нотки. Адже Джузеппе Тартіні, італійський корифей XVIII століття, твердив, що почув свій знаковий твір «Диявольські трелі» уві сні — у виконанні самого Диявола. Інший «учасник» програми вечора, американець Семюель Барбер таких асоціацій про своє «Адажіо для струнних» не висловлював, проте це не завадило творові здобути колосальну популярність і отримати також «титул» найвідомішого творіння композитора. А «Струнний квартет №8» Шостаковича – єдиний твір автора, написаний ним не в СРСР. Наповнений спогадами про сталінський терор, цей автобіографічний твір втілив усе, про в ті часи не можна було говорити вголос і навіть був презентований публіці у 1960 році попри негативні очікування самого автора. Окрім того на концерті прозвучить Концерт для скрипки з оркестром ля мінор Йогана Себастьяна Баха та твір сучасного ізраїльського композитора Урі Бренера In Memoriam.


Колективи: Камерний оркестр Collegium Musicum Orchestra
Диригенти: Іван Остапович
Концертні організації: Львівська обласна філармонія
Джерело: Львівська обласна філармонія

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
110816_110.jpg