Віртуозний дует | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Віртуозний дует
Попіль Маркіян
Бервецький Юрій
м. Львів
13 лютого 2017, понеділок, 07:00
Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
Віртуозний дует

Виконавці:
Анна Попіль – скрипка
Маркіян Попіль – фортепіано
Cимфонічний оркестр оперної студії ЛНМА ім. М. Лисенка
Юрій Бервецький – диригент

Мечислав Карлович. Концерт для скрипки з оркестром Ля мажор, ор. 8
Сергій Прокоф'єв. Концерт для фортепіано з оркестром До мажор, оp. 26

Часом здається, що музичний світ поділений на два «табори» – прихильники скрипки і прихильники фортепіано. Ці два інструменти можуть бути і ніжними та тремкими, і енергійними й захопливими водночас. «Віртуозний дует» – вечір, де скрипка та фортепіано будуть підкорювати публіку разом. Студенти ЛНАМ ім. М. Лисенка Анна та Маркіян Попіль презентують концерти Карловича та Прокоф’єва у супроводі Симфонічного оркестру оперної студії ЛНАМ ім. М. Лисенка під диригуванням Юрія Бервецького.

Польський композитор Мечислав Карлович у 1902 році втілив у своєму Концерті для скрипки з оркестром ля мажор романтичний, піднесений, захоплений настрій. Краса, молодість, життєствердні ноти – цей концерт вважають найбільш оптимістичним у всій творчості композитора. Мелодійне багатство та наповненість музики, яка притаманна слов’янським митцям, гармонійно поєднуються в його творах з суто польськими музичними традиціями. А ясність та чіткість форми дозволяє проявити себе як скрипці у соло, та і всьому оркестру.

Напротивагу блискучому й промовистому оптимізму Карловича прозвучить другий твір вечора. Сергій Прокоф’єв, російський композитор, написав свій Концерт для фортепіано з оркестром до мажор у 1921 році і презентував у Чикаго, проте спочатку твір не отримав визнання. Американські критики назвали його «футуристичною картиною з шумів» і схвальну оцінку творіння Прокоф’єва отримало лише після європейської прем’єри у Парижі. Проте зараз цей концерт вважають найбільш віртуозним у творчості композитора, завершальним етапом, яким підсумував його пошуки та життєву філософію.

Дві зірки класики – Мечислав Карлович та Сергій Прокоф’єв. Двоє молодих віртуозів – Анна Попіль (скрипка) та Маркіян Попіль (фортепіано) у супроводі оркестру. Вечір обіцяє незабутню атмосферу! Чекаємо вас


Виконавці: Маркіян Попіль
Диригенти: Юрій Бервецький
Концертні організації: Львівська обласна філармонія
Навчальні заклади: Львівська національна музична академія ім. М. В. Лисенка
Джерело: Львівська обласна філармонія

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
110816_110.jpg