|
14-й фестиваль „Грудневі вечори” завершився в Житомирі
15 грудня 2012, субота
Поширити у Facebook
Впродовж трьох вечорів житомиряни мали змогу долучитися до класичної музики, що лунала в стінах обласної філармонії.
Тут проходив щорічний фестиваль „Грудневі вечори”, започаткований 14 років тому у пам’ять про нашого великого земляка, відомого піаніста, музиканта світового рівня Святослава Ріхтера (саме таку назву має мистецький фестиваль у Москві, заснований 1989 року великим маестро).
Згодом ріхтерівський фестиваль перенесли на березень, до дня народження музиканта, а „Грудневі вечори” отримали статус фестивалю майстрів мистецтв.
Щороку творчі колективи, ансамблі, окремі виконавці з Києва, Львова, інших міст України приїздять до Житомира, щоб порадувати шанувальників високої музики своїм виконанням і співом.
11 грудня „Грудневі вечори” відкрилися виступом Академічного камерного оркестру "Віртуози Львова", який вперше приїхав до Житомира. Наші гості виконали твори Йогана Штрауса і хіти 20 століття в обробках для виконання симфонічним оркестром. Серед творів, які найбільш тепло сприймала публіка, - рапсодія Мирослава Скорика на теми "Beatles", а також віртуозні сольні партії на пан-флейті в композиціях Енніо Морріконе та Джеймса Ласта.
У продовження "Грудневих вечорів" на сцені обласної філармонії виступили лауреати міжнародних конкурсів Анастасія Толстоног з Полтави (фортепіано), що виконала вальси Шуберта і Ліста, Олександр Пірієв з Києва (віолончель) та струнний квартет "Caprise Classic" Національної філармонії України, який порадував публіку улюбленими класичними творами. Справжнім подарунком для меломанів став виступ нашої землячки Оксани Ярової, яка блискуче виконала арію Сильви, Дніпровський вальс та болеро Олени з опери „Сицілійська вечеря”. Своїми враженнями поділилася житомирянка Надія Петрівна: „Я отримала справжню естетичну насолоду. Мистецтво виконавців, які виступають перед нами, викликає піднесення і захоплення, дарує найкращі почуття”.
Завершальним акордом фестивалю 13 грудня став виступ Національного ансамблю солістів „Київська камерата”. Колектив відомий своїм виконанням камерної музики різних стилів, однак головним напрямком своєї діяльності вважає пропаганду музики українських композиторів, що блискуче довів на сцені Житомирської філармонії. Виступ розпочався творами Ганни Гаврилець та Євгена Станковича.
Продовжився і завершився концерт творами українського композитора і виконавця Володимира Зубицького. Натхненно і віртуозно прозвучали маленький концерт на тему Росіні, концерт для скрипки з оркестром „Чао мучачо”, посвята Астору П’яцолі. Володимир Зубицький, який приїхав на концерт з Італії, де зараз мешкає, постав перед зачарованою публікою як віртуозний баяніст, неперевершений диригент і харизматична особистість.
Чомусь існує загальноприйнята думка, що класична музика – це нецікаво і навіть нудно. Що б сказали такі знавці музики, побачивши, як на концерті камерної музики диригент підтанцьовує і підспівує, а виконавці – неперевершений єдиний музичний організм – демонструють також свої вокальні і артистичні дані. Завдяки нашому великому земляку Святославу Ріхтеру житомиряни мають щасливу можливість і нагоду приймати у себе вдома за символічну плату блискучих виконавців, але, схоже, не дуже розуміють, що з цим робити. А от концерти виконавців поп-музики, що частенько грішать співом під фонограму і примітивними текстами, та й коштують недешево, збирають аншлаги. Є над чим подумати.
Колективи: Академічний камерний оркестр "Віртуози Львова", Національний ансамбль солістів "Київська камерата"
Виконавці: Олександр Пірієв, Толстоног Анастасія
Диригенти: Валерій Матюхін
Композитори:Ганна Гаврилець, Євген Станкович
Концертна організація: Житомирська обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал Житомирської обласної філармонії
Конкурс (фестиваль): Музичний фестиваль "Грудневі вечори"
Джерело: Житомирська ОДА
|