Липневі концерти у Музичному салоні Національної філармонії | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Липневі концерти у Музичному салоні Національної філармонії
Остапенко Андрій
Самофалов В'ячеслав
Табуліна Ольга
Київський квартет саксофоністів
Скорик Мирослав Михайлович
Липневі концерти у Музичному салоні Національної філармонії
30 червня, понеділок
Поширити у Facebook

Попри завершення великого концертного сезону, у липні Національна філармонія залишається на музичній мапі столиці

Митці запрошують на камерні вечори в затишному Музичному салоні.

Впродовж усього місяця Національна філармонія пропонує яскраві програми, де солісти та ансамблі на чолі з провідними артистами дарують неповторні музичні зустрічі.

 2 липня Rizol Quartet відкриває цикл унікальним виконанням творів Й. С. Баха на чотирьох акордеонах з тембрами баритона, контрабаса, гобоя та кларнета. Їхні авторські перекладення Хоральної прелюдії, Скерцо, Бранденбурзького концерту № 3 та інших перлин барокової палітри дозволять по-новому відчути еволюцію бахівської творчості.

3 липня під символічною назвою «DIVA» сопрано Ольга Чубарева разом із піаністкою Марією Віхляєвою відтворюють імпозантні арії Марії Каллас: від пронизливої Русалки Дворжака до драматичної Тоски Пуччіні та величної Аїди Верді, а Ліст у віртуозному парафразі на теми «Ріголетто» додає вечору блиску фортепіанного блиску.

5 липня «Ave Maria» переносить нас у світ XIX-столітнього домашнього музикування: сопрано Каріна Кондрашевська й тенор Олександр Чувпило під акомпанемент Анастасії Бики виконують колекцію українських духовних пісень — від Agnus Dei С. Краєвської до численних «Аве Марія» Івасюка, Шуха та Наденка, як і поетичні налашти Леонтовича й Лисенка в пікантному авторському трактуванні.

У 6 липня флейтист Юрій Шутко та піаністка Анастасія Бика запрошують слухачів у Париж рококо та революції: у програмі «Le charme à la française» звучать сонати Генделя й Фріца, вирізняється знаменитий афоризм «кожна кухарка вміє грати на флейті», а твори Леграна та Рабуїля створюють атмосферу справжнього французького салону.

8 липня концертом «Класична гітара» Андрій Остапенко у дуеті з Володимиром Кнорозком оживляє твори Вівальді й Барріоса, вміло поєднуючи оригінальні тексти з гітарними сюїтами Родріго й камерними читаннями поезій Максимв Рильського.


9 липня  Валентина Матюшенко-Матвійчук та Ольга Табуліна разом із Дар’єю Шутенко (скрипка) та Денисом Кашубою (фортепіано) запрошують на «Chanson d’amour», де фонтан легкості та настрою французьких мелодій — від Ґ. Форе до Дебюссі — переплітається з інтимними романами й емоційною камерністю.

10 липня фортепіано Інеси Порошиної в циклі «Від Баха до Копленда» охоплює барокові прелюдії, сонати Скарлатті й Ліста, а також експериментальні етюди Малковича, руйнуючи очікування й збагачуючи слух пронизливою естетичною нестабільністю.

11 липня віддаємо шану Квітці Цісик: у виконанні Ольги Чубаревої та ансамблю «Дивограй» оживають народні пісні й авторські твори з репертуару легендарної співачки, яка прославила український голос на весь світ.

12 липня В’ячеслав Самофалов на кнопковому акордеоні й Марія Віхляєва за роялем запрошують на концерт «Від Березовського до Скорика» — від барокових сонат до карпатської рапсодії та авторських сюїт на народні теми.

13 липня Максим Шадько запрошує у світ фортепіанної чуттєвості: у програмі «Шопен. Дебюссі» звучать стримані полонези h-moll та експресивні прелюдії № 1–12 з першого зошита Дебюссі, що створюють поетичні музичні образи.

16 липня «Бароко та сентименталізм» - глибоке і вражаюче бароко у виконанні  Юрія Шутка та Анастасії Бики, що занурює у бездоння людських емоцій. Пристрасть і чутливість сентименталізму. У цій програмі втілюються переживання, що нікого не лишать байдужим. Плинні мелодії, духмяні акорди, крихке звучання флейти занурить у світ, де не існує нічого іншого, крім людських почуттів.

17 липня мецо-сопрано Руслана Якобінчук, ансамбль «Дивограй» та артист художнього слова Дмитро Бєлозор запрошують на концерт  «Балада про мальви». Стара українська естрадна музика — з 1940-х, 1960-х років звучить по-особливому. Щиро, ностальгійно, мрійливо. За основу пісень правлять вірші видатних поетів Сингаївського, Костенко, Забашти, у яких тонким оком підмічено дрібні радості та смутки життя. А музика відлунює популярними жанрами танго, вальсу тощо. Така програма занурить вас в уявні світи спокою, краси та щирості — всупереч історичним обставинам, у яких створювалася ця музика. Бодай на мить все важливе обертатиметься довкола простих і красивих життєвих речей. 

18 липня Улюблені джазові хіти у виконанні Київського квартету саксофоністів! У програмі поєднані твори як світових, так і українських авторів, і серед них — музика до кіно, пісні, самостійні твори тощо. Реґтайми Джопліна, танго Пʼяццолли, босанова Жобіма, пісні Стінга — музичний спектр програми «Magic Sax» різноманітний та захоплюючий.

У 19 липня Пристрасть та млость іспанської музики — у програмі “Romance de amor”. Уривчате звучання квартету гітаристів “Київ”, впізнаваний мотив “Аранхуесу” чи “Тіко-тіко”, нестримний ритм та запальні мелодії створять яскраву атмосферу іспанського вечора. 

20 липня  Видатний співак Андреа Бочеллі уславився виконанням оперних партій та популярної музики, що зробило його відомим на весь світ, а водночас заохотило мільйони людей до слухання італійської вокальної музики. Маючи приємний тенор, Бочеллі дбає не лише про красу звучання, але й про емоційну наповненість своїх виступів. Як данина його таланту прозвучить програма із творів, що є в репертуарі співака у виконанні солістів  Олександра Чувпило (тенор) і Валерії Туліс (сопрано) із Денисом Кашубою за роялем. Переконані, що вони торкнуться серця будь-якого слухача!


23 липня Із-за подібного способу звукодобування орган та акордеон часто ставлять поруч. Тож і виконавці на акордеоні часто беруть у свій репертуар твори, написані оригінально для органу. Так і цього разу — в авторських перекладеннях Юрія Федорова прозвучать твори Мессіана, Дакена та інших французьких композиторів. Виконані на акордеоні, вони по новому зазвучать на цьому інструменті.

24 липня дует Андрія Остапенка (гітара) й Андрія Рахманіна (скрипка) запалює «Вечір у Буенос-Айресі». Пристрасні танго у виконанні — ні не танго-оркестру, але дуету скрипки та гітари. Полумʼяне звучання скрипки та характерний уривчатий звук гітари, що подеколи використовується і як перкусійний інструмент — по корпусу вдаряється долонею, підкреслюючи активний ритм танцю. Мрійливість чи імпульсивність, спокій чи сплеск енергії — танго полонять будь-якого слухача виром емоцій та настроїв. 

У 25 липня Каріна Кондрашевська та «Дивограй» запрошують у «Карпатське літо». Музична культура Галичини формувалася завдяки різним впливам. Мультикультурне середовище, тут звучала музика українців, поляків, євреїв, мадярів тощо. Звучала висока класика, популярні й народні пісні, церковна музика. Під дією різних інтонаційних шарів сформувалася унікальна музична мова Галичини. Отож на цьому концерті прозвучать твори композиторів із заходу країни та українські народні пісні, співані на цих територіях. Популярні пісні, витримані у танцювальних ритмах, улюблені мелодії танго «Гуцулка Ксеня» чи «Мелодії» Скорика створять унікальне звучання музики із заходу України. 

26 липня Інеса Порошина запрошує на концерт  “Шопен”. Глибина та щирість музичного висловлювання, пристрасні переживання, ніжна лірика та блискуча героїка — цим музика Фридеріка Шопена захоплює серця слухачів вже понад 200 років. Неграйливе Скерцо, негероїчний Полонез та Вальси, що не завжди надаються до танцю, — Шопен руйнує слухацькі очікування щодо своєї музики.

27 липня Валентина Матюшенко-Матвійчук і Ольга Табуліна разом із Rizol Quartet представляють «Відомий та невідомий Вівальді»: від улюблених концертів «Пор року» до рідкісних вокальних дуетів із кантат і ораторій.

29 липня Тарас Бережанський (бас) і Денис Кашуба (фортепіано) розкривають «Герої українських опер». Українські опери часто шукають відповіді на питання, хто такий герой. Як він чинить, які переживання відчуває? У цій програмі зібрані арії персонажів, що робили вибори, котрі впливали на долі багатьох людей. Тарас Бульба, Захар Беркут та інші — що керувало їхніми вчинками та які емоції вони відчували? Це все втілюється у яскравих аріях та монологах персонажів, що складають класику українського оперного репертуару. 


І нарешті, у 31 липня В’ячеслав Самофалов (акордеон) та Марія Віхляєва (фортепіано) завершують серію липневих вечорів програмою «Вівальді. Бах. П’яццолла», де барокова грайливість поєднується з пристрастю аргентинських танго, створюючи вечір яскравих протиставлень та єдності.




































Колективи: Київський квартет саксофоністів
Виконавці: Андрій Остапенко, В'ячеслав Самофалов, Ольга Табуліна
Композитори:Мирослав Скорик
Концертна організація: Національна філармонія України



Інші:

Театр Куліша закрив сезон у Херсоні
Липневі концерти у Музичному салоні Національної філармонії
В Полтавській обласній філармонії відбувся концерт класичної музики
У Вінниці відбувся концерт Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо
"Дударик" заспівав у Ватикані під час ювілейного паломництва УГКЦ
Сумська філармонія завершила потужний 87-й сезон
80 мистецьких шкіл Дніпропетровщини отримали музично-теоретичні книжки
Оперна співачка Мар'яна Мазур здобула перемогу на міжнародному конкурсі в Італії
У Львові втретє проведуть найбільший фестиваль камерної музики в Україні
Що підготувала Національна опера під завісу свого 157-го сезону?
"ДніпроОпера" завершила 51-й театральний сезон
У липні у Львівському органному залі відбудеться понад 50 подій
Азербайджан "банить" російську культуру: скасовано всі заходи
Львівський хор "Гомін": що в репертуарі музикантів, які підкорили користувачів соцмереж піснею "Цей сон"
Людмила Монастирська: «Для мене співати – як дихати»
Метрополітен-опера опублікувала уривок нової постанови про викрадення українських дітей
Липнева програма в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької
У Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького відкрилась виставка народних і традиційних музичних інструментів
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №424/2025
Авторський проєкт Наталії Половинки у музичній виставі об'єднає давні духовні напіви України та шедеври європейської музики
Артисти Полтавської філармонії взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Конституції України
Авторське право для композиторів: як побудувати цивілізований ринок?
У Житомирській обласній філармонії завершили 87-й концертний сезон
Завершення 51 сезону: В Дніпровському театрі опери та балету відбудеться Гала-концерт
У Харкові покажуть оперу, яка змінила українське мистецтво
У Хмельницькій обласній філармонії проведуть концерт класичної музики
Яскраве подружжя з українським корінням: Олена Зеленська зустрілася з відомими гостями з Нью-Йорку
Благодійний органний концерт до Дня Конституції проведуть у дубенському костелі
У "Схід Опера" готують сучасну інтерпретацію "Енеїди" Лисенка: коли прем'єра
85 років музичної величі: у Тернополі урочисто відзначили ювілей обласної філармонії
Аншлагове завершення сезону хору "Гомін"
Юна харків’янка перемогла на конкурсі піаністів у Франції
«Зерно джазу». Закриття ХХХ сезону «Віртуозів Львова»
У Львівському органному залі відбудеться світова премʼєра Симфонії №2 для солістів, хору, органа та симфонічного оркестру Івана Остаповича!
Маратон пам’яті Василя Сліпака у Львові
Закриття 161-го сезону у Національній філармонії України 
Театр у Польщі змушений "сховати" прапор України через постійні погрози
Українські музиканти закликали заблокувати можливість прослуховування російських пісень на території України
"Ми тримаємо мистецький фронт"
Пішла з життя музикантка, яка грала в оркестрі ХНАТОБу понад 30 років
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
77.jpg