”Українці в Америці” | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
”Українці в Америці”
Національний академічний духовий оркестр України
Стецький Іван
м. Київ
12 березня, вівторок, 07:00
Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
”Українці в Америці”
Національний академічний духовий оркестр України

Так називається програма, яку презентує 12 березня Національний академічний духовий оркестр України під батутою диригента Івана Стецького у Колонному залі ім. М. Лисенка

Ця музична подія відкриє цикл концертів - «Українці в Америці», присвячених видатним музикантам українського походження, які втілили «американську мрію» . Ідея цього творчого проєкту належить диригенту Івану Стецькому.

Перший концерт циклу познайомить слухачів із творчістю харизматичного диригента і композитора Леонарда Бернстайна. Нещодавній вихід на широкі екрани кінофільму «Маестро» ( ця стрічка є номінантом на цьогорічну премію “Оскар”), присвячена митцеві, який відкрив широкому загалу подробиці його захоплюючої життєвої історії. Режисер, соавтор сценарію і виконавець головної ролі - Бредлі Купер. Сценарій написаний у співавторстві з Джошем Сінгером. Продюсерами фільму є Мартін Скорсезе, Стівен Спілберг і Тодд Філліпс, а також Купер, який грає разом з Кері Малліган і Джеремі Стронгом.

Нагадаємо, Леонард Бернстайн народився в єврейській родині, яка емігрувала перед Першою світовою війною до США з передмістя Рівного, а дівоче прізвище його матері – Різник. Видатний випускник Гарварду та Інституту музики Кертіса заявляє про себе як композитор з 17 років.


Його перший диригентський тріумф має цікаву історію. З 25 років Бернстайн є асистентом диригента Нью-йоркського філармонічного оркестру, проте виступити з колективом він міг лише у випадку нездужання основного диригента. І такий момент неочікувано настав!

Проте, коли Леонарду повідомили, що він має дебютувати зі складною програмою із творів Шумана і Вагнера, то часу для репетицій вже не було. Митець провів ніч над партитурами і наступного ранку замінив маестро. Блискучий концерт транслювали всі радіостанції США, зала аплодувала стоячи і наступного ранку Леонард Бернстайн прокинувся шалено відомим.

Маестро посів друге місце у списку 20 найкращих диригентів світу британського журналу BBC Music Magazine, за життя отримав сім "Еммі", дві нагороди "Тоні" та 16 "Ґреммі". The New York Times назвали його "одним із найталановитіших і найуспішніших музикантів за всю американську історію".

Програма вечора у Національній філармонії України познайомить слузачів із різножанровими творами, які Бернстайн писав у різні періоди свого життя.


ПРОГРАМА:
Дивертисменти для оркестру,
«Реґтайм неправильної ноти» з мюзиклу «Чудове місто»
Сюїта з оперети «Кандід»
Прелюдія, фуга і рифи
«Профанація» із Симфонії № 1 «Єремія»
Симфонічні танці з мюзиклу «Вестсайдська історія»


Колективи: Національний академічний духовий оркестр України
Диригенти: Іван Стецький
Концертні організації: Національна філармонія України
Джерело: Національна філармонія України

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
100629_02.jpg