Поклін Матері | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Поклін Матері
Поклін Матері
10 травня, субота
Поширити у Facebook

Музей Митрополита Андрея Шептицького (Львів, вул. М. Кривоноса, 1), сердечно запрошує на цикл камерних концертів під назвою «Недільні концерти у полудень» . Ця серія концертів створена з ініціативи директора Музею, пароха Храму Священномученика Климентія Шептицького отця-доктора Севастьяна Дмитруха і Наталії Ревакович, львів’янки, піаністки, доктора мистецтвознавства, яка мешкає у Варшаві.

У неділю, 11 травня о годині 11.30, цикл відкриє концерт вокальної музики «Богородице Діво», який присвячений світлому Образу Матері. Авторкою цього творчого проєкту є професорка кафедри академічного співу Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, докторка філософії Мирослава Жишкович. Виконавцями концерту будуть студенти Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка класу сольного та камерного співу професорки Мирослави Жишкович. Партію фортепіано виконуватиме лауреатка міжнародних конкурсів Любомира Пашук.

 
Серед львівських виконавців, викладачів кафедри академічного співу Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка Мирослава Жишкович зайняла визначену позицію і, користуючись оперним лексиконом, знайшла своє амплуа.Найточніше сутність цієї позиції можна передати формулою: інтелігентність + професійність + багатогранність.
 
Володарка двох дипломів – фортепіанного та вокального – Мирослава Жишкович своїм зростанням завдячує багатьом мистецьким постатям, у яких виховувалась і як піаністка, і як вокалістка, і як науковець. Серед них – знаменита піаністка-педагогиня Олександра Процишин-П’ясецька в спеціальній музичній школі-інтернаті імені С. Крушельницької та професорка, народна артистка України піаністка Марія Крушельницька у Львівській консерваторії, доценти та професори Маргарита Хмельницька, Мирослава Логойда, Ніна Чубарова, Володимира Чайка, у яких черпала знання у царині академічного співу.

Як співачка і педагог вокалу, Мирослава Жишкович завжди впевнено формувала свої пріоритети, розкриваючись передусім у камерній музиці, сягаючи до рідко виконуваних перлин вокальної музики як минулого, так і сучасного. Вдумлива, доброзичлива, високо ерудована, Мирослава Жишкович вміє знаходити спільну мову з молодими співаками, тактовно вирішувати не лише їх професійні, а й суто людські проблеми – а це вкрай непросто, враховуючи тонку нервову організацію талановитих митців. Готуючи зі студентами цікаві, відповідні творчій особистості кожного, концертні програми, як істий педагог, вона допомагає їм знайти і почути себе, щонайкраще розкрити своє артистичне «я». Недаремно серед студентів класу Мирослави Жишкович чимало лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

  
Ще одна риса особистості Мирослави Жишкович – постійне прагнення самовдосконалення, безнастанна робота над собою. Незважаючи на прекрасну репутацію концертмейстера, педагога співу, вона все ж відчула потребу звернутись і до наукової роботи, і в цій сфері також розкрилась як здібна дослідниця. На цьому шляху її наставницею стала докторка мистецтвознавства, член-кореспондент Національної Академії мистецтв України, професорка Любов Кияновська.Результатом копіткої праці на науково-дослідницькій ниві стали захищена дисертація на тему «Львівська вокальна школа другої половини ХІХ – першої половиниХХ століття», низка наукових статей, а також декілька монографій, зокрема «Освітньо-педагогічні аспекти розвитку вокального мистецтва Львова (другаполовина ХІХ – перша половина ХХ ст.)»; друга монографія присвячена творчій постаті Ігора Кушплера – видатного львівського митця, народного артиста України, завідувача кафедри академічного співу (2011-2012), з яким Мирославу Жишкович єднала плідна творча співпраця; у третій, вже колективній, монографії, один з розділів присвячено фундатору львівської школи співу Валерію Висоцькому.

Тепер Мирослава Жишкович і надалі, демонструючи високий рівень професіоналізму, активно продовжує науковий пошук, постійно опрацьовує нові матеріали з історії львівської вокальної школи та з інших близьких до теми напрямів, і плідно працює на творчо-педагогічній ниві, передаючи безцінний вокально-педагогічний досвід своїм вихованцям.






 


Джерело: zbruc.eu



Інші:

Міжнародний фестиваль «Дзеркало» розкриває програму: яку музику гратимуть цього літа у Львові
Театр Куліша закрив сезон у Херсоні
Липневі концерти у Музичному салоні Національної філармонії
В Полтавській обласній філармонії відбувся концерт класичної музики
У Вінниці відбувся концерт Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо
"Дударик" заспівав у Ватикані під час ювілейного паломництва УГКЦ
Сумська філармонія завершила потужний 87-й сезон
80 мистецьких шкіл Дніпропетровщини отримали музично-теоретичні книжки
Оперна співачка Мар'яна Мазур здобула перемогу на міжнародному конкурсі в Італії
Що підготувала Національна опера під завісу свого 157-го сезону?
"ДніпроОпера" завершила 51-й театральний сезон
У липні у Львівському органному залі відбудеться понад 50 подій
Азербайджан "банить" російську культуру: скасовано всі заходи
Львівський хор "Гомін": що в репертуарі музикантів, які підкорили користувачів соцмереж піснею "Цей сон"
Людмила Монастирська: «Для мене співати – як дихати»
Метрополітен-опера опублікувала уривок нової постанови про викрадення українських дітей
Липнева програма в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької
У Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького відкрилась виставка народних і традиційних музичних інструментів
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №424/2025
Авторський проєкт Наталії Половинки у музичній виставі об'єднає давні духовні напіви України та шедеври європейської музики
Артисти Полтавської філармонії взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Конституції України
Авторське право для композиторів: як побудувати цивілізований ринок?
У Житомирській обласній філармонії завершили 87-й концертний сезон
Завершення 51 сезону: В Дніпровському театрі опери та балету відбудеться Гала-концерт
У Харкові покажуть оперу, яка змінила українське мистецтво
У Хмельницькій обласній філармонії проведуть концерт класичної музики
Яскраве подружжя з українським корінням: Олена Зеленська зустрілася з відомими гостями з Нью-Йорку
Благодійний органний концерт до Дня Конституції проведуть у дубенському костелі
У "Схід Опера" готують сучасну інтерпретацію "Енеїди" Лисенка: коли прем'єра
85 років музичної величі: у Тернополі урочисто відзначили ювілей обласної філармонії
Аншлагове завершення сезону хору "Гомін"
Юна харків’янка перемогла на конкурсі піаністів у Франції
«Зерно джазу». Закриття ХХХ сезону «Віртуозів Львова»
У Львівському органному залі відбудеться світова премʼєра Симфонії №2 для солістів, хору, органа та симфонічного оркестру Івана Остаповича!
Маратон пам’яті Василя Сліпака у Львові
Закриття 161-го сезону у Національній філармонії України 
Театр у Польщі змушений "сховати" прапор України через постійні погрози
Українські музиканти закликали заблокувати можливість прослуховування російських пісень на території України
"Ми тримаємо мистецький фронт"
Пішла з життя музикантка, яка грала в оркестрі ХНАТОБу понад 30 років
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
53.jpg