Камерна музика від “Nota Bene Chamber Group” | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Камерна музика від “Nota Bene Chamber Group”
Лопатинський Роман
Павлов Андрій
Полуденний Артем
м. Київ
17 грудня 2023, неділя, 07:00
Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
Камерна музика від “Nota Bene Chamber Group”
Національний будинок музики презентує програму “Гайдн, Пендерецький, Барток” на сцені Національної філармонії


ВИКОНАВЦІ
Музиканти “Nota Bene Chamber Group”
Юрій Немировський, кларнет
Андрій Павлов, скрипка
Максим Грінченко, скрипка
Ігор Завгородній, альт
Артем Полуденний, віолончель
Роман Лопатинський, фортепіано.


Команда зіркових музикантів із “Nota Bene Chamber Group” представлять чудову програму камерної музики із творів Йозефа Гайдна, Кшиштофа Пендерецького та Белли Бартока.

Пропонована добірка імен доволі знакова з погляду історії жанру – а саме квартет є основою концертної програми. Так, Гайдна, якого часто називають «батьком симфонії», так само можна назвати й «батьком квартету», тобто струнного квартету, принаймні у тому його вигляді, що сформувався у класичну епоху. Дві скрипки, альт і віолончель, зокрема, певна контрастна послідовність частин – усе це стало традицією і своєрідним каноном жанру у класичну добу, що успішно підхопили як сучасники, колеги Гайдна, так і його наступники. Понад 80 квартетів, які є у творчому доробку видатного австрійського композитора, таки щось говорять про його автора як творця жанру. У концерті прозвучить один із них – Струнний квартет №5 фа мінор.

Пендерецький був одним із тих, хто у минулому столітті відродив жанр струнного квартету. У 1960-ті роки польський митець написав два струнні квартети із цілком традиційним складом. Щоправда, пізніше Пендерецький залишив за собою право на експеримент: «замінив» одну зі скрипок – кларнетом. Так 1993 року виник Квартет для кларнета і струнного тріо, який і почуємо цього вечора.
Барток, автор шести струнних квартетів, буде представлений у концерті своїм фортепіанним квінтетом, одним із крупних творів, що, вважається, завершує ранній період творчості композитора.

Фортепіанний квінтет створено 16-річним Бартоком. Це ще «не той» Барток, якого ми знаємо за його пізнішими опусами, адже відчувається сильний вплив романтичної традиції, музичної мови Мендельсона, Ліста. Але вже очевидною у цій музиці є самобутність її автора, якого пізніше назвуть одним із найвидатніших композиторів ХХ століття.

ПРОГРАМА:
Й. Гайдн Струнний квартет № 5 фа мінор
К. Пендерецький Квартет для кларнета, скрипки, альта і віолончелі
Б. Барток Фортепіанний квінтет до мажор


Виконавці: Роман Лопатинський, Андрій Павлов, Артем Полуденний
Концертні організації: Національний будинок органної та камерної музики України
Джерело: Національна філармонія України

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
100629_02.jpg