16 січня у Національній філармонії України відбудеться Camerata Chamber Session | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
16 січня у Національній філармонії України відбудеться Camerata Chamber Session
Зайцева Олександра
Таванець Дмитро
Фортепіанний дует
м. Київ
16 січня, вівторок, 07:00
Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
16 січня у Національній філармонії України відбудеться Camerata Chamber Session

Ця концертна серія Camerata Chamber Session була презентована у липні 2023 року.

Ідея серії камерних концертів малими складами була давньою мрією Валерія Матюхіна, засновника і багаторічного керівника «Камерати». Він створив колектив, де кожен музикант є і солістом, і ансамблістом, і оркестрантом.
 
Ініціаторами цієї серії  стали солісти «Київської Камерати» та Kyiv Piano Duo.

Впродовж сезону проєкт був представлений на різних концертних локаціях з ексклюзивними вишуканими програмами для найрізноманітніших складів виконавців.
 
Цього вечора у Колонному залі імені Миколи Лисенка прозвучать Соната для фортепіано та Фортепіанний квінтет німецького композитора Германа Гетца, який навчався фортепіанній майстерності у самого Ганса фон Бюлова. Музика Гетца відрізняється ліризмом і ясністю, загалом її можна описати як тиху та інтровертну. Композитор уникав ефектів, що слугували лише для зовнішнього враження.
 
Фортепіанний квінтет «Форель» Франц Шуберт написав у віці 22 років. Замість традиційного інструментального складу (фортепіано + струнний квартет) композитор замінив одну зі скрипок на контрабас. Назва твору походить від однойменної пісні самого Шуберта, адже варіації на її тему звучать у четвертій частині. Невідомо чи любив композитор їсти форель, але слухати  любив точно!
 
Kyiv Piano Duo – Олександра Зайцева та Дмитро Таванець – лауреати численних міжнародних конкурсів та учасники концертів у різних куточках світу. Зокрема:
Міжнародного конкурсу CMF (Франція), Міжнародного конкурсу фотепіанних дуетів ім.Ф.Шуберта (Чехія), V Міжнародного конкурсу «Фортепіано у шість рук» в м.Марктобердорф (Німеччина), Міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів у м.Каунас (Литва), Міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів ім. Е. Гріга (м.Осло, Норвегія).


Засновники та артистичні директори міжнародного фестивалю камерної музики Chamber music session (Київ).

 
Крім Kyiv Piano Duo, у Chamber Session  візьмуть участь: Кирило Бондар, скрипка, Валентина Буграк, альт, Артем Замков, віолончель та Назарій Стець, контрабас.
 
Колективи: Фортепіанний дует "Kiev Piano Duo"
Виконавці: Олександра Зайцева, Дмитро Таванець
Концертні організації: Національна філармонія України
Джерело: Національна філармонія України

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
100629_02.jpg