У Будинку звукозапису Українського радіо 15 січня о 19.00 відбудеться концерт "Тобі, Україно, з любов’ю…"  | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
У Будинку звукозапису Українського радіо 15 січня о 19.00 відбудеться концерт
Коврик Катерина Валеріївна
Маломуж Тетяна
Тріо бандуристок Національної радіокомпанії України
Національна заслужена капела бандуристів України ім. Г. Майбороди
м. Київ
15 січня 2018, понеділок, 07:00
Велика концертна студія Будинку звукозапису НРКУ
У Будинку звукозапису Українського радіо 15 січня о 19.00 відбудеться концерт "Тобі, Україно, з любов’ю…" 

Так назвали концерт в рамках циклу "Радіо "Культура" представляє" ініціаторки – тріо бандуристок Українського радіо –  народна артистка України Тетяною Маломуж та лауреатки міжнародних конкурсів Катерина Коврик і Катерина Шепелюк.

"Задум був такий: зібрати друзів і створити загальний концерт із творів різних жанрів, різного напрямку, які об’єднує бандура. Тому, в основі будуть виконавці на бандурі. Маємо на меті показати бандуру не просто як архаїчний інструмент, а як сучасний, з різними можливостями. Друга назва концерту – "Від фольку – до року".


Тобто, тріо бандуристок Українського радіо будуть співати під бандуру як і традиційні українські народні пісні, так і авторські. Звучатимуть акапельні номери, без бандур, але в супроводі Академічного оркестру народної та популярної музики Українського радіо (художній керівник і диригент Михайло Пікульський).

Однією з родзинок концерту – участь інструменталіста Івана Ткаленка. Він грає на електробандурі. Сам її створив, розробив звуковидобування, сам пише музику", - розповіла напередодні Надія Радкевич, музикознавець й ведуча концерту.

Тріо бандуристок  – нову форму вокально-інструментального ансамблю на бандурах – було створено у 50-ті роки ХХ ст. Його автор  –  відомий  бандурист, співак, диригент і педагог, засновник та мистецький керівник Полтавської капели бандуристів Володимир Кабачок. 1952-го року він створив Перше Тріо бандуристок при Київській державній філармонії. І це було незабутнє тріо у складі Тамари Поліщук (лірико-колоратурне сопрано), Валентини Третякової (мецо сопрано) та Ніни Павленко (сопрано).

А ще були сестри Байко, тріо Національної радіокомпанії України у складі  Алли Шутько, Світлани Петрової, Антоніни  Мамченко...

Тріо бандуристок під орудою народної артистки України Тетяни Маломуж – гідно продовжує традиції своїх попередниць і несе нове цікаве слово в мистецтві бандурного виконання.

У концерті візьмуть участь вокалісти, квартет "Лабіринт", Національна академічна капела бандуристів імені Георгія Майбороди. Вони представлять блок історичних стрілецьких пісень.

Завершить концерт літературно-музична композиція "О,Україно, о, рідна Ненько", яку представлять Герой України, народний артист України Анатолій Паламаренко та Національна заслужена капела бандуристів України імені Георгія Майбороди.


У четвер та п’ятницю всі бажаючі отримають запрошення на концерт у вестибюлі Українського радіо на Хрещатику, 26.

Вхід безкоштовний. Ті, кому не дістанеться запрошення, матимуть можливість слухати концерт у прямому ефірі на радіо "Культура" з 19.00 до 20.30.


Колективи: Тріо бандуристок Національної радіокомпанії України, Національна заслужена капела бандуристів України ім. Г. Майбороди
Виконавці: Катерина Коврик, Тетяна Маломуж
Концертні організації: Національна радіокомпанія України

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
110816_625.jpg