Концерт творчих колективів та солістів Житомирської обласної філармонії | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Концерт творчих колективів та солістів Житомирської обласної філармонії
Тріо баяністів
Житомирська академічна хорова капела
Тріо бандуристок
Вацек Олександр
м. Кіровоград
11 квітня 2011, понеділок, 06:30
Концертний зал Кіровоградської обласної філармонії
Концерт творчих колективів та солістів Житомирської обласної філармонії

Житомирська обласна філармонія заснована у 1938 році.

Першими творчими колективами були академічні, естрадні, циркові, вокально-інструментальні творчі колективи.

У 1958 році створено Поліський молодіжний народний хор та творчі колективи малих форм : «Червона калина», «Мріяни», фортепіанне тріо.

Зараз у складі філармонії:

Поліський ансамбль пісні і танцю «ЛЬОНОК», художній керівник і диригент – народний артист України Іван Сльота. Колектив знаний не лише в Україні , а й у ближньому та далекому зарубіжжі. В репертуарі ансамблю поліські народні пісні і танці, сучасні авторські пісні, вокально-хореографічні композиції, а також пісні на музику Івана Сльоти. Солістка – заслужена артистка України – Валентина Бартош. Колектив був нагороджений Великою Золотою медаллю ВДНГ, лауреат Всесоюзного конкурсу професійних колективів, лауреат міжнародного конкурсу пісні, танцю та костюму (Румунія).

Тріо бандуристок «РОСАВА» у складі заслужених артисток України: Надії Недашківської, Людмили Нестерчук та Наталії Васильєвої. У репертуарі колективу українські народні та сучасні пісні, а також пісні інших народів світу, духовна та класична музика. Для забезпечення колориту крім бандур , використовують флейту, сопілку, кобзу, малі ударні інструменти. Колектив гастролював по Україні, країнах бижнього та далекого зарубіжжя. лауреат Республіканського конкурсу артистів естради, дипломант Всесоюзного конкурсу, брав участь у ХІІ Всесвітньому фестивалі молоді і студентів у Москві.

Вокально-інструментальний ансамбль «Древляни» , художній керівник – заслужений артист України Юрій Градовський. В складі колективу – досвідчені високопрофесійні музиканти.

ВІА «Древляни» - лауреат першого фестивалю «Червона рута», колектив одержав Диплом та спеціальний приз «Кришталеве яблуко». Ансамбль «Древляни» багато гастролює по Україні, країнах СНД, у Польщі, Білорусі, Італії.

Естрадний ансамбль «Сузір’я Блюз» , керівник – лауреат міжнародних конкурсів, заслужений артист України Віктор Губанов. В репертуарі колективу – кращі зразки естрадної музики та пісні різних часів і напрямків. Колектив знаний в Україні та за її межами.

Тріо баяністів «Гармонія» - володар Гран-Прі (Італія), лауреат міжнародного конкурсу ансамблів «Зірки баяна на Запоріжжі», де колектив отримав 1 премію, лауреат міжнародного конкурсу «Аккорди Львова» (2-га премія , м.Львів). В репертуарі – класика, сучасні оригінальні твори, віртуозні транскрипції та обробки.
Хорова капела «ОРЕЯ» - художній керівник та диригент – Олександр Вацек. Академічний колектив, часто гастролює у країнах ближнього та далекого зарубіжжя, має нагороди – 7 Міжнародних Гран-Прі та 20 перших місць у міжнародних конкурсах та фестивалях.

У репертуарі твори Миколи Лисенка, Миколи Леонтовича, Лесі Дичко, Євгена Станковича, Володимира Зубицького, народні та козацькі пісні.

Солісти філармонії :
Олена Цапко (меццо-сопрано)- лауреат Всеукраїнського конкурсу, заслужена артистка України;
Катерина Стрельцова (розмовний жанр) Заслужена артистка України.
Микола Желєзніков (баян) заслужений артист України;
Тетяна Березівська (сопрано);
Микола Коробко (тенор).

Впродовж семи десятків років колективи та солісти Житомирської обласної філармонії несуть високе мистецтво народу. Завдяки високій професійній майстерності артистів філармонія гідно представляє національне мистецтво як в Україні, так і за її межами


Колективи: Тріо баяністів "Гармонія" Житомирської обласної філармонії, Житомирська академічна хорова капела "Орея", Тріо бандуристок "Росава" Житомирської обласної філармонії
Диригенти: Олександр Вацек
Концертні організації: Житомирська обласна філармонія, Кіровоградська обласна філармонія
Джерело: Кіровоградська обласна філармонія

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
290510_009.jpg