On American theme | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
On American theme
Лопатинський Роман
Сорока Соломія
м. Львів
24 жовтня 2016, понеділок, 07:00
Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
On American theme

Виконавці:
Соломія Сорока – скрипка
Роман Лопатинський – фортепіано

Програма:
Емі Біч. Соната для скрипки та фортепіано, ор. 34
Вільям Грант Стіл. Сюїта для скрипки та фортепіано
Вільям Болкон. Скрипкова соната № 3
Яша Хейфец. П'ять П’єс на теми опери Дж. Гершвіна «Поргі і Бес»


Коли ми говоримо про Америку й музику, то неодмінно згадуємо джаз і таку типову атмосферу ретро-богеми. А чи багато ми знаємо про американську класичну музику? Звичайно, враховуючи насиченість та багатство європейської спадщини, перш за все звертаємось до неї. Проте 24 жовтня дует Соломії Сороки та Романа Лопатинського принесе нам, мабуть, дуже цікаве відкриття саме заокеанської культури.

Соломія Сорока знає про американську музику насправді багато. Адже після навчання у Львові та Києві, вона переїхала в США, де захистила докторат в Істменській Школі Музики. Тепер скрипалька не лише успішно концертує у різних країнах, а й викладає у Ґошенському університеті, на Шлернському міжнародному фестивалі в Італії та в квартетній програмі Чарльза Кастельмана в США. Попри світову популярність Соломія Сорока не забуває про своє коріння і намагається популяризувати українську музику. Зокрема, прем'єри Скорика, Станковича і Лятошинського в США, Європі та Азії — це її заслуга.

Другий гість вечора — Роман Лопатинський, Студент національної музичної академії України ім. Чайковського та Accademia Pianistica Internationale «Incontri col Maestro» (Італія), лауреат численних премій. Молодий музикант завжди підкреслює свою любов до класичних творів. Вони й прозвучать на концерті — Емі Біч, перша успішна жінка-композитор, Вільям Болкон, лауреат Пулітцерівської премії, Вільям Грант Стіл, автор першої опери, яка з'явилась у телеефірі, і Яша Хейфец, загальновизнаний серед кращих скрипалів ХХ століття. Вечір американської музики запрошує!


Виконавці: Роман Лопатинський, Соломія Сорока
Концертні організації: Львівська обласна філармонія
Джерело: Львівська обласна філармонія

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
110816_110.jpg