Концерт "Серця трьох" - П. Чайковський, А. Аренський, С. Рахманінов | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Концерт
Дем’янчук Геннадій
Шарапов Кирило
Кот Юрій
Пірієв Олександр Валерійович
м. Київ
28 червня 2013, п'ятниця, 07:00
Концертний зал Будинку актора
Концерт "Серця трьох" - П. Чайковський, А. Аренський, С. Рахманінов
JOSEPH BRODNANN PIANO GROUP та “Music-review Ukraine” презентують

Програма:
П. Чайковський. Цикл “Пори року”, 37 bis. для фортепіано
А. Аренський. Тріо №1, ре-мінор, ор. 32 для скрипки, віолончелі і фортепіано
С. Рахманінов. Елегійне тріо №2, соль-мінор, ор. 9 для скрипки, віолончелі і фортепіано

Виконавці:
Заслужений артист України Юрій Кот (фортепіано)
Заслужений артист України Геннадій Дем’янчук (фортепіано)
Лауреати міжнародних конкурсів:
Кирило Шарапов (скрипка)
Олександр Пірієв (віолончель)


Концерт "Серця трьох"


В цьому році музичний світ відзначає 140 років від дня народження видатного російського композитора ХХ ст. Сергія Рахманінова. Золотий медаліст Петербурзької консерваторії – він створив свій оригінальний стиль, котрий згодом вплинув як на світову музику ХХ ст. Ім’я С.Рахманінова тісно пов’язано з Києвом, адже саме він сто років тому у далекому 1913 р. став одним з ініціаторів заснування Київської консерваторії якій у 1940 році було присвоєно ім’я П.І.Чайковського.

В цьому році музичний світ відзначатиме 120 роковини смерті видатного російського композитора Петра Чайковського, який за життя отримав славу одного з найвидатніших композиторів в історії музики. Важливо, що Україна посідає вагоме місце у творчому становленні прославленого митця, адже вже зі студентських років Чайковський жив і творив у мальовничих мистцях нашої держави – у Тростянціа згодом у Кам’янці та ін. Також слід згадати про духовний зв'язок з меценаткою Надією фон Мекк, яка надавала значну фінансову підтримку талановитому композитору протягом всього його життя.

Творчість російського Антона Аренського мало відома в Україні. Освіту Аренський отримав у Петербурзькій консерваторії в класі композиції М. Римського-Корсакова. Після її закінчення в 1882 р. Аренський отримав запрошення до Московської консерваторії де з 1889 р. отримав звання професора композиції. Серед його не чисельних учнів був Сергій Рахманінов. А.Аренському належала доленосна місія утворення спадкоємності поколінь між двома стовпами російської композиторської школи ХІХ і ХХ ст. - Петром Чайковським і Сергієм Рахманіновим.

І саме три опуси Петра Чайковського, Антона Аренського і Сергія Рахманінова стали основою музичного проекту “СЕРЦЯ ТРЬОХ” – твори, які без сумніву є знаковими у творчості цих видатних митців минулого.

Виконавцями у цьому концерті запрошено одних з найвідоміших піаністів України – Юрія Кота і Геннадія Дем’янчука, які у діалозі з молодими талантами України скрипалем Кирилом Шараповим і віолончелістом Олександром Пірієвим створять справжнє свято камерної музики у Будинку Актора (Караїмська Кенаса) – справжньому витворі мистецтва генія архітектури Володимира Городецького якому в цьому році виповнилося 150 років з дня народження.

JOSEPH BRODNANN PIANO GROUPАвтори: Редакція
Виконавці: Геннадій Дем’янчук, Кирило Шарапов, Юрій Кот, Олександр Пірієв
Концертні організації: Національний портал академічної музики “Music-review Ukraine”

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
101003_208.jpg