"Два генії — один народ" | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Академічний симфонічний оркестр Хмельницької обласної філармонії
Кияновська Любов Олександрівна
м. Хмельницький
9 березня 2013, субота, 05:00
Великий зал Хмельницької обласної філармонії
"Два генії — один народ"
Міжнародний фестиваль камерної музики "Хмельницький камер фест". Відкриття

Цей мистецький вечір присвячений світочам українського народу, чиї імена золотими літерами викарбовані в історії вітчизняної культури. Поруч з Тарасом Григоровичем Шевченком, який відкрив добу нової української літератури, Микола Віталійович Лисенко став творцем національного музичного стилю в українській професійній музиці.

Усвідомлюючи значення духовних здобутків, які за багато віків нагромадив український народ, вони прагнули передати їх сучасникам через своє улюблене мистецтво, а енергію свого таланту спрямували на те, щоб неповторність музично-національного духу рідного народу показати цідому світові.

Поезія Т.Г. Шевченка відіграла особливу роль у творчості композитора. Саме Лисенко був одним з перших інтерпретаторів та її найкращим виразником в музиці. Композитор зумів побачити у поетичній спадщині національного генія і високі етичні символи, і складні філосовські проблеми, і колоритні картинки з життя, і пейзажну лірику, і влучні психологічні портрети.

Найграндіозніше творіння всього життя, що писалося композитором майже півстоліття — «Музика до Кобзаря» — є найдосконалішим втіленням різних граней безсмертної Шевченкової музи. Вашій увазі представляються дві кантати з цього циклу: «Б’ють пороги» та «Радуйся, ниво неполитая!».

У цей вечір ми вшановуємо пам’ять двох геніїв українського народу —Т.Г. Шевченка та М. В. Лисенка. Своєю творчістю вони служили народу, вчили шанувати своє коріння, свою мову, оберігати свою культуру. І сьогодні обовязок за здійснення цього великого заповіту лежить на кожному з нас.

Участь беруть:
Академічний симфонічний оркестр Хмельницької обласної філармонії
Студентський хор Львівської Національної музичної академії імені М.В. Лисенка
Керівник — лауреат всеукраїнських конкурсів Христина Флейчук
Диригент — лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, народний артист України Юрій Луців
Музикознавець — доктор мистецтвознавства Любов Кияновська

В програмі:
музика М. Лисенка на слова Т. Шевченка
Відкриття міжнародного фестивалю камерної музики "Два генії — один народ"Колективи: Академічний симфонічний оркестр Хмельницької обласної філармонії
Музикознавці: Любов Кияновська
Концертні організації: Хмельницька обласна філармонія
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль камерної музики "Хмельницький камер фест"
Джерело: Хмельницька обласна філармонія

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
120125_025.jpg