Національний форум «Донкульт – мистецькі надра» | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Національний форум «Донкульт – мистецькі надра»
Національний камерний ансамбль
Яблонський Дмитро
м. Київ
10 листопада 2014, понеділок, 07:00
Національний форум «Донкульт – мистецькі надра»
Музей «Духовні скарби України». Київ, Десятинна, 12

У рамках благодійного мистецького проекту — Національного форуму «ДОНКУЛЬТ — МИСТЕЦЬКІ НАДРА» за підтримки Дому освіти та культури «Майстер Клас» — «блискучі віртуози» із «Київських солістів» та «магічний» Дмитро Яблонський — в Міському музеї «Духовні скарби України» (Київ, вул. Десятинна, 12).

Унікальний проект «Донкульт — мистецькі надра» має за мету розкриття історичних та мистецьких покладів Донбасу в нероздільності духовних скарбів усієї України. Донбасу, що переживає драматичний етап у своїй історії. Масштаб цього переродження торкається не лише регіону й країни, а й усього світу. Проявляючи усе те, що хотілося приховати, викриваючи подвійні стандарти сучасних цивілізаційних форм і зриваючи маски.

Музика,яку почують відвідувачі «Донкульту» 10 листопада в музеї «Духовні скарби України», є своєрідним шляхом від приреченості до поминання, а отже своєрідним прощанням з війною – заради миру й життя. Це музика світу – понад часом і територіями.

У першій частині концерту звучатиме секстет «Спогад про Флоренцію», ор. 70 (1892) Петра Чайковського (1840 – 1893) в концертній обробці для струнного оркестру С.Сондецкіса І. Allegro con spirito II. Adagio cantabile e con moto III Allegretto moderatoIV. Allegro vivace. «Спогад про Флоренцію» — це запал і пристрасть, бентежний неспокій і тривога, мотиви приреченості та настрій печалі…

Продовжиться концерт виконанням Камерної симфонії для струнного оркестру № 4, ор.110а (1960) Дмитра Шостаковича (1906 – 1975) — інструментовка струнного квартету № 8 Р. Баршая :I. Largo II. Allegro molto III. Allegretto IV. Largo V. Largo.

Камерна симфонія — це досвід прощання з пережитим, вичерпним життям — ніби епітафія самому собі… І це — істинний масштаб пізнього Шостаковича. Камерна симфонія присвячена пам’яті жертв фашизму та війні.

Пам’яті не жертв – а Героїв, – а також заради підтримки кожного, хто життям і волею відборює справедливість у світі, гратимуть «Київські солісти» під гострим і пильним керуванням диригента Дмитра Яблонського. В рамках Національного форуму «Донкульт – мистецькі надра» за підтримки Дому освіти та культури «Майстер Клас».

Колективи: Національний камерний ансамбль "Київські солісти"
Диригенти: Дмитро Яблонський

      © 2008-2018 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
23.jpg