Презентація відреставрованого концертного клавесину | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Презентація відреставрованого концертного клавесину
Свириденко Наталія
м. Львів
29 березня 2017, середа, 06:00
Камерна сцена Львівської філармонії
Презентація відреставрованого концертного клавесину
Народна артистка України Наталія Свириденко – клавесин (Київ)

Програма:
Йоганн Себастьян Бах
Фантазія BWV 922
Французька увертюра
Італійський концерт

Колишній король концертних залів та балів, найвідоміший попередник фортепіано, клавесин зачаровував чітким чистим звуком кілька століть поспіль. Сьогодні почути його – велика рідкість і справжнє везіння. Саме тому 29 березня запрошуємо вас о 18 годині на камерну сцену Львівської філармонії, де вперше зазвучить відреставрований концертний клавесин.

Львівська органістка та клавесиністка Олена Мацелюхзазначила, що ця презентація – справжня сенсація для філармонії. Адже відреставровано ще один старовинний інструмент, а у філармонії їх є ціла колекція. Це і великий майстровий 2-мануальний клавесин виробництва Григорія Коцюруби з Києва, і невеличний спінет того ж майстра. А зараз закінчилась реставрація концертного клавесину фірми Thierbach. «Це дає можливість значно розширити концертну діяльність філармонії. Адже камерний зал філармонії – фактично новий майданчик для виконання старовинної музики», – зазначила Олена Мацелюх.

Реставратором та ініціатором цього проекту стала знана клавесиністка, професор, народна артистка України Наталія Свириденко. Вона і зіграє вперше на оновленому інструменті. Для презентації клавесина солістка обрала три твори Йоганна Себастьяна Баха. Це Фантазія BWV 922, Французька увертюра та Італійський концерт. Оскільки 21 березня весь світ святкує день народження композитора, то і цей концерт присвячений йому.

«Клавесину зараз майже ніде немєа і сучасному слухачеві цікаво дізнатися, що ж це таке, – додала ОленаМацелюх. – Він дуже рідко звучитьсоло – переважно лише в оркестрі. Тому це гарна можливість ознайомити публіку зі старовинними творами для цього інструменту».

Виконавці: Наталія Свириденко
Концертні організації: Львівська обласна філармонія
Джерело: Львівська обласна філармонія

      © 2008-2018 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
101003_205.jpg