У Вінниці відкрився Міжнародний музичний фестиваль імені П.І.Чайковського | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У Вінниці відкрився Міжнародний музичний фестиваль імені П.І.Чайковського
У Вінниці відкрився Міжнародний музичний фестиваль імені П.І.Чайковського
19 травня 2009, вівторок
Поширити у Facebook

Фестиваль традиційно проводиться обласною філармонією з травня 1993 року. А 16 травня 2009 року, в рамках проведення Днів Європи, урочисто відкрився в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім.М.Садовського вже в сьоме.

Відкриття фестивалю відбувалося за участю Міністра культури і туризму України Василя Вовкуна, Начальника консульського відділу посольства Республіки Польща в м.Києві Едварда Добровольського, заступника голови Вінницької обласної державної адміністрації Любов Спірідонової, Вінницького міського голови Володимира Гройсмана.

Крім того, керівництво Вінницької обласної державної адміністрації та організатори фестивалю нагородили Міністра культури і туризму України Золотим знаком VII-го Міжнародного музичного фестивалю імені П.І.Чайковського та Н.Ф. фон Мекк.

Особливістю цього фестивалю є те, що поряд з ім’ям великого композитора стоїть і ім’я Надії Філаретівні фон Мекк, яка першою розгадала музичний талант Петра Чайковського і своєю безкорисливою допомогою повернула його до творчості, напророкувала йому майбутнє світове визнання

У програмі концерту прозвучали симфонія №9 Л.В.Бетховена у виконанні симфонічного оркестру Львівської філармонії, камерних хорів Вінниці, Хмельницького, Львова, солістів із Польщі та України. Також в програмі відкриття фестивалю, прозвучав концерт для фортепіано з оркестром №1 П.І.Чайковського у виконанні оркестру Львівської філармонії та солістки заслуженої артистки України Оксани Рапіти.

Крім концертів у залах Вінниці,у рамках фестивалю, мистецькі заходи пройшли у Тульчині, Гайсині, Ладижині, Хмельнику, Жмеринці та інших.

В середу відбудеться заключний концерт фестивалю. На сцені Вінницької філармонії виступить Київський квартет саксофоністів Національної філармонії України.



Автор: Редакція
Концертна організація: Вінницька обласна філармонія
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль ім. П. Чайковського та баронеси Надії фон Мекк



Інші:

Презентація монографії «Ґрас-рутс мистецтво. Нова якість української музики»
У Дніпрі через блекаут відміняються вистави у театрах
В Одеській опері відбудеться прем'єра балету "Натхненні. Art inspired"
Посольство України в Італії закликало скасувати виступ російської балерини Світлани Захарової у Флоренції
Розпочався прийом заявок на здобуття мистецької премії «Київ»
Помер Ігор Бражков
Січень у Національному будинку музики: пам'ять героїв, історичні реконструкції, органні твори
Премія Ревуцького оголосила номінантів
«Ріголетто» присвятять співаку Володимиру Тарасову
Вітаємо Оксану Линів з днем народження!
Полтавська обласна філармонія - афіша, січень 2026 року
У Японії тривають зимові гастролі митців Національної опери України
Одеська опера завершує Різдвяну коляду
Колекціонер і дослідник історії "Щедрика" заявив про масове поширення помилкових портретів Леонтовича
Музи не мовчать в Одеській опері
Січневі події у Національній філармонії України
Віктор Гуцал – іменинник!
Афіша на січень - Запорізька філармонія
Міжнародний конкурс диригентів імені Андрія Кушніренка вже втретє став майданчиком зустрічі знаних митців і талановитої молоді з різних країн світу
Деколонізація культури: Мінкульт перейменував Національну музичну академію України імені П. І. Чайковського
Як звучить січень: святкова музика й улюблені бестселери Львівського органного залу
Події січня у Музеях Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича
Музична подія початку року
Приміщення філармонії у Кропивницькому продовжують відновлювати після обстрілу росіян влітку
Хор з Тернополя виступив в італійському парламенті
Українські режисерки та продюсерки працюють над фільмом про солідарність жінок у боротьбі з сексуальними злочинами російських військових
«Музика Різдва»
Різдвяний концерт Національного хору Верьовки у Києві відкриє святковий тур містами України
Український хор заспівав “Щедрик” у різдвяному зверненні короля Чарльза III
У головному театрі Запорізької області підготували новорічно-різдвяну прем'єру для дітей
У Лондоні відбувся благодійний концерт українського хору «Songs for Ukraine»
Презентували літературний альманах про Херсонщину
Зірка Британського балету виступить у Харкові
У Києві представлять оперу "Аманданте", яка досліджує пристрасть та кохання
«Моя Одіссея із Києва до Києва»: у столиці відкрили виставку про Сержа Лифаря
До Львова з концертом їдуть 75 артистів Волинського народного хору
Дайджест балетних та оперних дебютів
Етно-мюзикл «Крізь століття» знову на сцені!
Nova Opera презентує проєкт “ЛІНІЇ”
Шевченківська премія 2026: які твори допущені до другого туру конкурсу  
      © 2008-2026 Music-review Ukraine