Славімо | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Славімо
Дитюк Наталія
Мацелюх Олена
м. Львів
10 квітня 2014, четвер, 07:00
Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
Славімо
Таїнство мовою звукового тембру

СлавімоПочаток духовного світу сягає за межі земної історії та видимого світу.

Першу похвальну пісню Богу співали безтілесні сили небесні, з невидимого духовного світу.

Духовна музика формує світогляд, розвиває духовність.

Вона одухотворює, пробуджує людину, підносить до Бога.

Духовний спів хвилює серце, зворушує душу, підіймає дух молитви, адже кожна душа тягнеться до першоджерела, до Бога, який і дарував їй душу.

Під час Великого посту, а саме 10 квітня, у четвер о 19:00 Львівська філармонія запрошує львів’ян і гостей міста на концерт духовної музики «Славімо».

У концерті візьме участь заслужена артистка України Наталія Дитюк, лауреат міжнародних конкурсів Олена Мацелюх та струнний квартет «Фенікс».

За словами Наталії Дитюк: «Духовна музика для мене завжди була і залишається тим початком таїнства, з якого народжується дитина, і тим розумінням, яке приходить до людини, коли вона покидає земний світ.

В цьому концерті всі твори об’єднані одним великим почуттям захоплення перед великодушною жертовністю, всеоб'ємлючою любов'ю і повною благодаттю після прощення. Кожного дня людина повинна працювати над собою, щоб досягти розуміння того, перед чим треба мовчки преклонити коліна- Я би хотіла, щоб люди, які прийдуть на концерт, слухали твори духовні, бажали зануритись у мелодію, зашифровану у нотах, яку дано було почути згори тим відомим і не дуже відомим у світі композиторам, творіння яких ми виконаємо. Я би хотіла, щоб спілкування музикантів і глядачів проходило на рівні глибинних вібрацій, бо тільки тоді людина може на фізичному рівні відчути, де знаходиться душа і болить чи радіє серце. А для того нам, як виконавцям, потрібно бути повними духовної любові і тоді звершуватиметься таїнство на мові звукового тембру.

І додала: «У цьому концерті я вперше буду співпрацювати зі струнним квартетом «Фенікс», а також ще із трьома музикантами. Всі ці люди є високопрофесійними і достеменно закоханими у свою справу. Згоду на співпрацю я отримала від них зразу, за що їм дуже вдячна. Дуже задоволена тим, що у концерті від першого до останнього твору звучатиме красивий по звуку і ззовні «його величність» клавесин. Твір Георга Бенди, присвячений клавесину і струнному квартету, виконуватиме Олена Мацелюх. А ще ми підготували два приємних сюрпризи під час концерту. Дякую Господу, що ми живемо у мирі і щиро запрошую всіх львів'ян і гостей міста у Львівську філармонію 10 квітня на концерт під назвою «Славімо».

Виконують:
Наталія Дитюк – сопрано
Олена Мацелюх — клавесин
Струнний квартет «Фенікс»

Програма:
Йоганн Пахельбель. Canon in D
Джованні Батіста Перголезі. « Salve Regina» (мотет)
Георг Бенда. «Concerto іn fa mаggiore»
Вольфганг Амадей Моцарт. «Ave Verum Corpus» (КV 618, мотет)
Вольфганг Амадей Моцарт. «Exsultate, jubilate» (КV 165, мотет)


Автори: Ольга Максим’як
Виконавці: Наталія Дитюк, Олена Мацелюх
Концертні організації: Львівська обласна філармонія
Джерело: Львівська обласна філармонія

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
110816_110.jpg