Вечір гітарної музики від бароко до сучасності | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Вечір гітарної музики від бароко до сучасності
Остапенко Андрій
Національний камерний ансамбль
Пучков  Ігор
м. Київ
3 грудня 2023, неділя, 07:00
Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
Вечір гітарної музики від бароко до сучасності
Національний камерний ансамбль «Київські солісти» та АНДРІЙ ОСТАПЕНКО (гітара)

Національний камерний ансамбль «Київські солісти»
Диригент – ІГОР ПУЧКОВ
Соліст – АНДРІЙ ОСТАПЕНКО (гітара)

Національний камерний ансамбль «Київські солісти» під орудою диригента Ігоря Пучкова подарує вечір гітарної музики за участю соліста Андрія Остапенка. Прозвучать твори для гітари від бароко до сучасності.

Бароко у програмі представлятиме, зокрема, Концерт для лютні ре-мажор Антоніо Вівальді. Це один із чотирьох творів композитора, де залучено соло лютні. Втім, наряду із лютністами (зрідка – виконавцями на мандоліні), цей твір часто беруть до свого репертуару також і гітаристи. Свого часу другу, повільну частину концерту Вівальді, включно із власними імпровізаціями, зіграв знаний англійський рок-гітарист Стівен Джеймс Хоу.

У трійці творів композиторів сучасності – Карлос Густавіано, Ролан Дієнс, Максіміо Дієго Пухоль – виділяється динамічна сюїта останнього для гітари і камерного оркестру «Буенос-Айрес». Цей твір сучасного аргентинського композитора й гітариста Дієго Пухоля натхненний традиційною музичною культурою його країни. Тут чути ритми танго, мілонги, кандомбе та інших південно-американських танцювальних жанрів, які композитор, переосмислюючи, майстерно використовує, водночас, спираючись на найкращі зразки європейської класики. У цьому сенсі Пухоль – продовжувач справи свого видатного попередника, композитора Астора П’яццолли.

Андрій Остапенко – гітарист-віртуоз, засновник Міжнародного фестивалю гітарної музики. Після закінчення київської консерваторії навчався у Міжнародній академії гітари Франциско Тарреґи в Італії.

Активно виступає в Україні, Італії, Польщі, Швейцарії, Азербайджані, Португалії, Великій Британії. Дає концерти як сольно, так і з симфонічним оркестром та камерними ансамблями. Грає на гітарі німецького майстра Дітера Хопфа, яка вирізняється серед гітар інших майстрів своєю особливою акустикою і глибоким звуком. Інколи здається, що до інструмента підключено підсилювач і процесор. Насправді секрет звучання цієї гітари у спеціальній – «подвійній» – конструкції деки, що й створює ефект магічного звучання. Чи може весь фокус у майстерності виконавця?

ПРОГРАМА:
А. Вівальді – Концерт “Alla Rustica” для струнних, RV 151
– Концерт для лютні та оркестру ре мажор, RV 93
М. Джуліані – Концерт № 1 для гітари з оркестром ля мажор,
тв. 30 (ІІ і ІІІ частини)
Й. С. Бах – Бранденбурзький концерт № 3 соль мажор, BWV 1018
К. Гуаставіно – Las Presencias № 6 “Jeromita Linares”
для гітари і струнного квартету
М. Д. Пухоль – Сюїта «Буенос-Айрес» для гітари і камерного оркестру
Р. Дієнс – «Небесне танго» для гітари і струнного оркеструКолективи: Національний камерний ансамбль "Київські солісти"
Виконавці: Андрій Остапенко
Диригенти:  Ігор Пучков
Концертні організації: Національна філармонія України
Джерело: Національна філармонія України

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
080910_300.jpg