Міжнародні мистецькі зустрічі Юрій Ланюк і друзі | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Міжнародні мистецькі зустрічі Юрій Ланюк і друзі
Драган Мирослав
Футорська Лідія
Молодіжний симфонічний оркестр
м. Львів
22 вересня 2017, п'ятниця, 07:00
Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
Міжнародні мистецькі зустрічі Юрій Ланюк і друзі

Виконавці:
Лідія Футорська – скрипка [UA]
Aida-Carmen Soanea – альт [RO-DE]
Юрій Прохасько – читець [UA]
Мирослав Драган – фортепіано [UA]
Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів» [UA]
Камерний оркестр «Академія» [UA] (художній керівник – Мирослав Скорик, керівник і концертмейстер – Артур Микитка)
Сімон Камартін – диригент [CH]

Програма:
Анджей Нікодемович [PL, 1925-2017]. «Концертіно» для фортепіано і духових (1967)
Джон Джузеп Дерунгс [CH, *1932]. «Piccola Laniukiada» для духових (2017, світова прем’єра)
Ян Клусак [CZ, *1934]. «Čtyři malá hlasová cvičení / Vier kleine Stimmübungen» на тексти Ф. Кафки для читця і духових (1960)
Юрій Ланюк [UA, *1957]. Концертна Симфонія «Переображення» для скрипки, альта і оркестру (2007 – 2016, світова прем’єра)

«Юрій Ланюк і друзі» збере композиторів з усього світу.

З 21 до 26 вересня Львів знову стане точкою об'єднання для тих, хто творить музику. Фестиваль «Юрій Ланюк і друзі» – міжнародні мистецькі зустрічі, на які завітають сучасні композитори з України, Польщі, Чехії, США, Швейцарії, Естонії та Великобританії. Українська музика в контексті світової – і куди більше.

Серед гостей фестивалю – українсько-американський композитор Вірко Балей, професор університету Невади, лауреат Шевченківської премії, автор музики до фільмів Іллєнка і Параджанова та опери «Голод». В музиці Балея знаходить віддзеркалення український колорит, зокрема, мотиви коломийок й думи. Композитор часто приїздить з концертами, також за його сприяння українські митці неодноразово відвідували США й презентували там свою творчість.

Гість з Польщі Зигмунт Краузе – піаніст та композитор, у його доробку популярні опери, які ставили на сценах Франції, Польщі та Німеччини. Він – автор численних симфонічних та камерних перлин, організатор фестивалів, який відновив діяльність Польської спільноти сучасної музики та заснував Спільноту Вітольда Лютославського. Краузе викладав у Лодзі та Варшаві, давав лекції та майстер-класи у найвідоміших вишах світу, серед яких Єльський університет.

Наступний польський гість – Кшиштоф Меєр, учень Кшиштофа Пендерецького та Вітольда Лютославського, композитор, педагог та піаніст. Серед його творів – космічна опера на твір Станіслава Лема, 9 симфоній, 13 струнних квартетів та різноманіття концертів. Також з-під пера Кшиштофа Меєра вийшла біографія Дмитра Шостаковича, яку вважають найкращою з опублікованих нині.

Ці три композитори втілюють різноманіття ХХ століття. Проте їх поєднує глибокий зв'язок з музичною традицією своєї країни – поруч з використанням новітніх течій, мотивів та ідей. Мистецькі зустрічі «Юрій Ланюк і друзі» зберуть у Львові знакових митців наших днів.
Колективи: Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів"
Виконавці: Мирослав Драган, Лідія Футорська
Концертні організації: Львівська обласна філармонія
Джерело: Львівська обласна філармонія

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
110816_110.jpg