Симфонічні перлини Відня | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Симфонічні перлини Відня
Драган Андрій
Молодіжний симфонічний оркестр
м. Львів
8 квітня 2017, субота, 06:00
Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
Симфонічні перлини Відня

Виконавці:
Андрій Драган – фортепіано
Академічний молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів"
Учні Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені Соломії Крушельницької
Георг Кугі – диригент

Програма:
Вольфганг Амадей Моцарт. Увертюра до опери «Милосердя Тіта»
Вольфганг Амадей Моцарт. Eine kleine Nachtmusik
Вольфганг Амадей Моцарт. Фортепіанний концерт № 6
Вольфганг Амадей Моцарт. Увертюра до опери «Чарівна флейта»
Йозеф Гайдн. Симфонія № 101 («Годинник»)

Музична мова «віденських класиків» часто асоціюється зі стрункістю форми, ясністю гармонії й прозорістю фактури. Твори цього періоду для кожного класичного музиканта є «основою основ». Безсмертні Моцарт і Гайдн — це цілий музичний всесвіт, який, хоча й заснований на класицистичних ідеалах, далеко не є повністю розгаданим, і дає нам можливість вже понад два століття відкривати все нові й нові відтінки й можливості до інтерпретації цієї музики.

Цей концерт унікальний тим, що на одній сцені, в одному оркестрі разом із досвідченими музикантами INSO під батутою відомого віденського диригента Георга Кугі, виступатимуть учні Львівської середньої спеціальної музичної школи-інтернату імені Соломії Крушельницької віком від 11 до 17 років, які отримають можливість музикувати пліч-о-пліч зі своїми старшими колегами і виконати разом із ними ключові твори в історії класичної музики, а також акомпанувати досвідченому й надзвичайно талановитому солістові — Андрієві Драгану.

Прозвучать увертюри до трьох опер Моцарта, що належать до найвиконуваніших у світі: «Чарівна флейта» і «Милосердя Тіта». Будучи оркестровим вступом до опери, увертюра часто є певним «віддзеркаленням» сюжету і музики всієї опери.

Мелодії з Моцартової маленької серенади (буквально «нічної музики») - чи не найупізнаваніші серед усіх його творів. Назву "маленька" Моцарт записав у своєму ктклозі, але не у партитурі - що свідчить про те, що це не булла «офіційна» назва твору. Але слово «маленька» стосується не стільки її часового обсягу, скільки характеру самої музики: вона безтурботна, легка і радісна.

Фортепіанний концерт № 6, сольну партію у якому виконає Андрій Драган, належить до ранніх фортепіанних концертів Моцарта і написаний у 1776 р., коли Моцарту було 20. Незважаючи на це, у цьому концерті є багато моментів, які варті захоплення.

Назву «Годинник» 101-ша симфонія Йозефа Гайдна отримала завдяки характерному ритмічному акомпанементу в другій частині симфонії, який дуже нагадує цокання годинника. Симфонію Гайдн написав для лондонської публіки, і вона сприйняла її з великим захопленням — настільки великим, що першу та другу частину на прем'єрі виконували двічі, бо публіка викликала її «на біс».

Після концерту учні ЛССМШІ ім. Соломії Крушельницької отримають сертифікати про пройдений курс оркестрової гри Академії оркестру «INSO-Львів»


Колективи: Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів"
Виконавці: Андрій Драган
Концертні організації: Львівська обласна філармонія
Навчальні заклади: Львівська середня спеціальна музична школа-інтернат ім. С. Крушельницької
Джерело: Львівська обласна філармонія

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
110816_110.jpg