Моцартівські вечори у Львові | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Моцартівські вечори у Львові
Карп’як Андрій
Академічний камерний оркестр
Бурко Сергій
м. Львів
4 грудня 2016, неділя, 05:00
Архикатедральний собор св. Юра
Моцартівські вечори у Львові
Архикатедральний собор св. Юра, м. Львів

Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова»
Андрій Карпяк – флейта
Сергій Бурко – диригент

Програма:
Твори Вольфганга Амадея Моцарта, Максима Березовського, Франца Ксавера Вольфганга Моцарта, Кароля Ліпінського

Геніїв минулого ніколи не пізно відкривати для себе. Адже розуміння їхньої творчості принесе й розуміння цілої епохи в її культурному та естетичному наповненні. Академічний камерний оркестр «Віртузи Львова» продовжує серію авторських концертів, присвячених видатним композиторам, та втілює найкраще з їхнього музичного спадку. Цього разу, після експресивних мандрівок в творчість Баха та Вівальді, ми запрошуємо вас на цілий вечір зануритися у неповторність Моцарта. 4 грудня о 19:00 – XVIIIстоліття якнайкраще личить до зимового вечора у Львові.

Авторський вечір від «Віртуозів Львова» об’єднає в собі блискучу творчість аж чотирьох геніїв класики: Вольфганга Амадея Моцарта, його сина Франца Ксавера Моцарта, Максима Березовського та Кароля Ліпінського. Що ж поєднує всіх їх, окрім епохи та, звичайно, сімейного зв’язку двох Моцартів? Перш за все – глибока, наповнена внутрішнім змістом творчість, яка стала надбанням світової культури. Емоційна насиченість, виняткове обдарування і найтонше відчуття світу – роботицих композиторів посіли особливе місце в історії музики.

Окрім того, Вольфганг Амадей Моцарт та Максим Бортнянський обоє здобували освіту в Болонській філармонічній академії в 70-ті роки XVIII століття. І хоча творчість нашого співвітчизника була трагічно забута або знищена, та віднайдені твори наповнені неповторними мотивами тогочасної західноєвропейської музики. А Франц Ксавер Моцарт на початку XIXстоліття близько 20 років прожив у Львові, де познайомився з КаролемЛіпінським. Разом з видатним скрипалем він дав у Львові концерт пам’яті Моцарта-батька, творчість якого неймовірно поважав та цінував. Так тоненькі ниточки історії поєднують видатних особистостей. А нам дають змогу доторкнутися до історії музики, культури й мистецтва й побачити її у всій повноті та красі.

Колективи: Академічний камерний оркестр "Віртуози Львова"
Виконавці: Андрій Карп’як
Диригенти: Сергій Бурко
Концертні організації: Львівська обласна філармонія
Джерело: Львівська обласна філармонія

      © 2008-2021 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
55.jpg