Моцарт, Брамс, Станкович | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Моцарт, Брамс, Станкович
Пухлянко Марія
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Сіренко Володимир
Станкович Євген Федорович
м. Київ
28 грудня 2023, четвер, 07:00
Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
Моцарт, Брамс, Станкович
у Національній філармонії лунатимуть твори цих видатних композиторів різних епох

Програму підготували музиканти Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України під орудою головного диригент цього прославленого колективу - Володимира Сіренка, солістка: Марія Пухлянко, фортепіано.

Єврейська мудрість пророкує: «Трохи світла достатньо для того, щоб розсіяти велику темряву». Тож відкриє вечір святково-іронічна «Ханука» Станковича написана понад 20 років тому на замовлення оркестру в Лас-Вегасі (США). Це один із перших творів композитора на єврейську тематику.

Ханука – свято чуда і перемоги добра над злом. Його також називають «Святом вогнів». Ідея відродження втілена через колоритні єврейські мелодії характерною музичною палітрою Станковича, яка являє нам складні, дисонансні гармонії. Мелодії розвиваються в святковому, невпинному плині, і завершуються піднесеною, розлогою бравадою.

Концерт №27 для фортепіано з оркестром Моцарта – останній концерт композитора, який є поверненням до форми у цьому жанрі. Його текстура розріджена, інтимна й навіть елегічна...

Незважаючи на проблеми і труднощі, з якими Моцарт зіткнувся наприкінці свого життя, ви ніколи не відчуєте цього, слухаючи цей чудовий концерт. Виконає його цього вечора Марія Пухлянко.


Завершить вечір Симфонія № 4 Йоганнеса Брамса. Вона теж остання і є вершиною творчості композитора. Цим твором митець підсумовує не тільки власний творчий шлях, а й загалом розвиток симфонічного жанру епохи Романтизму.

З глибокою мудрістю та виваженістю Брамс оповідає про складність людського життя та його драматичні перипетії та рухається, подібно до бетховенської драматургії, від скорботи до катастрофи.

Перша частина подібна до пізніх меланхолійних брамсівських інтермецо, а остання звертається до поліфонічних прийомів утверджуючи в 30 варіаціях драматизм і трагізм земного життя.


Колективи: Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Виконавці: Марія Пухлянко
Диригенти: Володимир Сіренко
Композитори:Євген Станкович
Концертні організації: Національна філармонія України
Джерело: Національна філармонія України

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
100629_02.jpg