Борткевич-Рахманінов: музичні генії століття | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Борткевич-Рахманінов: музичні генії століття
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
Сукач Микола
м. Львів
3 березня 2017, п'ятниця, 07:00
Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
Борткевич-Рахманінов: музичні генії століття

Виконавці:
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
Микола Сукач – диригент

Програма:
Сергій Борткевич. Симфонія № 1 «З моєї Батьківщини», Ре мажор
Сергій Рахманінов. Оркестрова сюїта «Симфонічні танці», ор. 45


Непрості життєві перипетії часто народжують шедеври. Кожен твір – це окрема історія. Трагедії і злети, перемоги й поразки. Так, наприклад, «Симфонічні танці» Сергій Рахманінов написав у часі Другої Світової, коли йому довелося покинути Європу і емігрувати за океан. Запрошуємо відвідати вечір, присвячений творчості Сергія Борткевича та Сергія Рахманінова і торкнутись до їхніх неповторних історій. 3 березня о 19 годині на сцені Львівської філармонії – концерт у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під диригуванням Миколи Сукачата солістки Ольги Шадріної (фортепіано).

«Симфонічні танці» Рахманінова – останній великий симфонічний твір композитора. Він народжувався за неймовірно короткий термін – влітку 1940, коли автор з дружиною жили неподалік від Нью-Йорка. Тривога про долю окупованої Європи, майбутнє, долю доньки, котра залишилась в Парижі – постійна напруга давила на композитора. Його дружина пригадувала, як багато часу виснажений митець присвячував «Симфонічним танцям», щоби завершити їх до початку концертного сезону. Рахманінов розділив твір на три частини, які символізують етапи життя – «День», «Сутінки» та «Північ». Драматична, експресивна, маршова тема першої частини перетікає у контраст схвильованої та трепетної другої. А третій епізод – найбільш масштабний та віртуозний, оскільки поєднує в собі скорботне та зловісне передчуття «півночі» - смерті, останньої точки життя. Проте врешті в боротьбі різних тем перемагає вольова та мужня, сильна і потужна, яка і вінчає всю композицію.

За характер творів Сергія Борткевича називають часом «українським Рахманіновим». Уродженець Харкова, Борткевич більшу частину життя працював у Австрії та Німеччині, переживши пекло Першої та Другої світової, коли було безмежно важко не лише творити музику, а й просто виживати. Симфонія № 1 «З моєї Батьківщини» Сергія Борткевича наповнена ліричною тематикою і співзвучний з драматичним стилем Сергія Рахманінова, цей твір продовжує та примножує лінію композиторів-романтиків.


Колективи: Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
Диригенти: Микола Сукач
Концертні організації: Львівська обласна філармонія
Джерело: Львівська обласна філармонія

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
110816_110.jpg