Батьки учнів шкіл естетичного виховання Дніпра пікетували мерію через різке подорожчання плати за навчання | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Батьки учнів шкіл естетичного виховання Дніпра пікетували мерію через різке подорожчання плати за навчання
Батьки учнів шкіл естетичного виховання Дніпра пікетували мерію через різке подорожчання плати за навчання
25 жовтня 2018, четвер
Поширити у Facebook

У Дніпрі батьки учнів шкіл естетичного виховання міста пікетували мерію через різке подорожчання плати за навчання своїх дітей – більш ніж удвічі. За їхніми словами, нові тарифи за освоєння дитиною музичного чи художнього мистецтва не підйомні для частини родин. Окрім того, батьки знайшли норму законодавства, якій суперечить таке підвищення цін, й збираються до суду. Керівники ж шкіл називають нові тарифи обґрунтованими й посилаються на мерію, з якою погоджували рішення. Між тим місцева влада зазначає, що рішення законне.



9-річна донька жительки Дніпра Наталії займається в музичній школі №9 за класом фортепіано. Ще рік тому плата за навчання була посильною для мами-одиначки, в якої, окрім дитини, на руках ще й старенькі батьки, – трохи менше 200 гривень на місяць.

Ми ще не відмовились від «музикалки», але це питання в перспективі

За рік плата за уроки в «музикалці» зростала двічі – у березні та вересні й наразі складає понад 500 гривень на місяць. І хоча донька має певні успіхи і взяла участь не в одному музичному фестивалі, перед родиною, каже Наталія, постало питання відмовитись музики.

«Вчителями й школою ми задоволені, але оплата… Було 180, потім 210 гривень, це ще нормально, але зараз 504. На рік це 5 тисяч. Окрім того, мені треба ще давати дитині на проїзд. Ми ще не відмовились від «музикалки», але це питання в перспективі. Коли навесні обіцяли підняти до півтори тисячі, я попередила: «Вибач, доню, але я просто не зможу»…», – розповіла Радіо Свобода мама вихованки музичної школи.

​«Інфляція склала 13%, а подорожчання навчання –200%. Де справедливість?» – батьки

Аби домогтись скасування нових цін на оплату в мистецьких школах, у 24 жовтня батьки вихованців зібрались під міськрадою. У руках вони тримали плакати з написами «Стоп незаконному підвищенню плати за навчання!»

Одна з організаторів пікету Оксана Котляр зауважує: справа навіть не в сумі, яку треба відтепер віддавати за навчання, для частини батьків вона прийнятна, а в тому, що директори шкіл, які підвищили оплату за погодженням профільного департаменту міськради, порушили закон. Координаторка акції протесту посилається на пункт 5 статті 79 закону України «Про освіту», де йдеться, що плата за навчання може підвищуватись не частіше, як раз на рік, і на відсоток, не більший від офіційно визначеного відсотка інфляції. А це лише 13,7%, але аж ніяк не на 200%, каже Оксана Котляр.

«Порушуються наші законні права. Ми хочемо, щоб було так, як написано в нашому законодавстві. На сьогодні це має бути 218 гривень, а не 400-500 гривень. Сума підвищення, за законом, має відповідати тому, наскільки зросла інфляція», – зазначила координатор пікету.

Підтримати акцію мам і тат викладачі шкіл естетичного виховання не вийшли, хоча, як запевняють батьки, подорожчання оплати ніяк не вплинуло на зарплату педагогів. Навпаки: якщо зростання оплати за навчання призведе до зменшення кількості учнів, то перед загрозою закриття опиняться самі заклади та робочі місця педагогів. Батьки зазначають: навесні, коли в Дніпрі відбулось різке скорочення працівників освіти, вони виходили на їхній захист.

«Ми не розуміємо, чому наші вчителі тепер нас не підтримують», – зауважували батьки.

«Справедлива ціна на навчання» – 10-15% від мінімальної зарплати

У школах естетичного виховання Дніпра розлогих коментарів про складові нового тарифу не дають. Зауважують лише, що він економічно обґрунтований і погоджений з мерією. Начальник управління культури департаменту гуманітарної політики міськради Євген Хорошилов зауважує, що «встановлення справедливої ціни на навчання» – ініціатива керівників шкіл.

«Все літо працювала спеціально створена, за дорученням міського голови, робоча група, яка вивчала роботу шкіл естетичного виховання. І результатом її роботи стали висновки і пропозиції, в яких є покроковий план на цей рік. Одним зі шляхів роботи є встановлення справедливої ціни на навчання. Це була ініціатива всіх без винятку директорів шкіл естетичного виховання – встановити справедливу ціну на навчання, яка б, з одного боку, не дискредитувала систему навчання, а з другого – була такою, яку могли б сплатити батьки. Визначено, що ця ціна не повинна перевищувати 10-15% від наявної мінімальної зарплати», – зазначив посадовець.

Між тим батьки учнів хвилюються: якщо вони мовчатимуть, мерія може реалізувати так звану концепцію «20-20-60», запропоновану півроку тому. Тоді планувалось, що 20% учнів-пільговиків будуть вчитись на особливих умовах (безкоштовно або за половину вартості), ще 20% дуже талановитих дітей – за мінімальну плату в 210 гривень. Для решти – майже двох третин учнів – плату за навчання пропонували підвищити до 1,5-2 тисяч гривень, зазначали батьки. Офіційно ця цифра в документі не вказувалась.

Тоді в мерії пояснювали, що школи естетичного виховання працюють неефективно: лише 7% вихованців демонструють високі результати на конкурсах і лише 10% випускників ідуть потім у профільні виші, що «свідчить про недостатню мотивацію учнів».

Мер Дніпра Борис Філатов наклав вето на концепцію «20-20-60», а її ініціатори отримали догану. Проте підвищення плати за навчання відбулось, хоч і не в тих масштабах.

За словами правозахисника Михайла Яценка, щодо зростання цін батькам учнів показали лише рекомендації робочої групи, а от протоколи її засідань досі не надали.

«Ми вже підготували позови до суду, подамо документи наступного тижня», – додав він.

Батьки учнів шкіл наразі також збирають підписи під петицією до мера.

У Дніпрі функціонує 22 школи естетичного виховання. Серед них – 17 музичних шкіл, дві художні, дві школи мистецтв та школа класичного танцю. В них навчається понад 8,3 тисячі дітей. За рік вони здобули понад 800 відзнак на міжнародних конкурсах і фестивалях.


Автор: Юлія Рацибарська
Джерело: Радіо Свобода



Інші:

Всеукраїнський конкурс камерно-інструментальних ансамблів імені Людмили Цвірко
У Швеції вдруге відбудеться фестиваль "Українська весна 2024"
Презентація альбому «Ювілей небайдужості. Українському Дому — 30»
Світ Святослава Луньова
Музична освіта в Одесі та по всій країні відповідає світовому рівню, - Карандєєв
На Полтавщині заклади культури проводять майстер-класи для ВПО
У Бориславі відбудеться благодійний концерт вокальної музики
Клавесин заграє у Музеї Ханенків вперше за довгий час
ПРЕМ’ЄРА концертної програми від хору та оркестру "СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ ХІТИ"
У Львові розпочався Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
13 квітня у Львівській національній філармонії на благодійному вечорі «Сила мистецтва» vol.3 було зібрано 3 240 000 грн
Український балетмейстер та хореограф Раду Поклітару чітко пояснив свою громадянську позицію
«За 2 роки повернули лише 3-х людей, одного мертвим»: РФ тримає у полоні музикантів 36-ї бригади морської піхоти
Сила мистецтва: 13 квітня пройде третій благодійний аукціон оркестру INSO-Львів
Картина з колекції музею розконсервована на один день | Музей Ханенків
Претенденти на премію імені А. Ф. Шекери у 2024 році
Прем’єра “Чикаго” наближається
Стажування в Метрополітен-опера для молодих фахівців української оперної сфери
Запорізька обласна філармонія відзначила поважний ювілей
Львів'ян запрошують на Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
У США представлять музичну інтерпретацію роману Софії Андрухович "Амадока"
У Харкові втретє за час повномасштабної війни проведуть KharkivMusicFest
Симфонічний оркестр Львівської філармонії проведе благодійний концерт
У Львові уродини Квітки Цісик відзначать концертом при свічках
У Національній філармонії – перший дводенний електроакустичний проєкт
Вечір сучасної хореографії на музику П.Васкса 
Львівський органний зал запрошує на концерти при свічках
Світова премʼєра у Львівському органному залі
КОНЦЕРТ МУЗИЧНОЇ ДИНАСТІЇ
У квітні в Києві та Львові відбудуться ювілейні концерти Національного академічного оркестру народних інструментів України
Хмельницька обласна філармонія запрошує на мистецькі події у квітні
Національна опера - афіша квітня
Львівський дитячий оркестр дасть концерт у філармонії
Полтавський симфонічний оркестр - програма квітня
Полтавська обласна філармонія - програма квітня
У Херсоні відбувся концерт «Промені світла»
Оперний театр Дніпра завершив гастролі у Великій Британії
Житомирська обласна філармонія запрошує на концерти у квітні
Харківській опері вдалося зберегти 75-80% колективу - гендиректор
Квітневі музичні події у Львівській філармонії
      © 2008-2024 Music-review Ukraine