Червень в Національній опері України | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Червень в Національній опері України
Монастирська Людмила
Червень в Національній опері України
афіша багата на прем’єри та звітні і ювілейні гала-концерти
29 травня 2024, середа
Поширити у Facebook

Також в афіші заявлені: зустріч з із зіркою світової оперної сцени Людмилою Монастирською в опері «Макбет» Дж.Верді, повернення на сцену після тривалої паузи опери «Казки Гофмана» Жака Оффенбаха (концертне виконання) та ще багато чого цікавого.

І хоча вистави все ще залишають виключно «денними» (інформація про початок вистави указана в афіші та на сайті театру), а кількість глядачів в залі все ще обмежена (лише 459 осіб), ніхто і ніщо не завадить радіти від зустрічі з улюбленими артистами та виставами!

Розпочинається перший місяць літа з одразу з прем’єри:
1 червня (субота) о 15:00 – балет А.Адана «Жізель» ПРЕМ’ЄРА (другий показ).

Балетмейстер-постановник та автор лібрето – Віктор Яременко, диригент-постановник – Олексій Баклан, художник-постановник та художник з костюмів – Марія Левитська.

Прем’єра цієї постановки з величезним успіхом ще взимку пройшла в Японії. І ось нарешті настав час української прем’єри! В другому прем’єрному показі беруть участь: Ілона Кравченко (Жізель), Микита Сухоруков (Альберт), Юлія Кулик (Мірта) та ін. Диригент – Олексій Баклан.

2 червня (неділя) о 15:00 – одна з найвідоміших в світі опера «Кармен» Жоржа Бізе.

Знамениту трагічну історію пристрасного кохання циганки Кармен та її коханого сержанта

Хозе втілять: Тетяна Пімінова та Сергій Пащук. Також у ролях: Ксенія Бахрітдінова-Кравчук (Мікаела), В’ячеслав Базир (Ескамільо), Богдан Тарас (Капітан Цуніга) та ін. Диригент – Віктор Олійник.

4 червня (вівторок) о 17:00 – балет «Коппелія» Лео Деліба.
Вистава Київського державного фахового хореографічного коледжу.

6 червня (четвер) о 17:00 – Балет-гала «Сергій Бондур запрошує»

В концерті на честь ювілею народного артиста України, балетмейстера, пеагога Сергія Бондура братимуть участь солісти Національної опери України та запрошені солісти з інших театрів. А почнеться балетне дійство з Клас-концерту за участю артистів та концертмейстерів балету Національної опери України.

7 червня (п’ятниця) о 17:00 - одна з найпопулярніших опер у світі - «Богема» Дж.Пуччіні в постановці італійського режисера Італо Нунціата.

Романтично-трагічну історію паризької богеми глядач цього разу побачить у виконанні: Лілії Гревцової (Мімі), Олега Злакомана (Рудольф), Ольги Фомічової (Мюзетта), Петра Приймака (Марсель) та ін. Диригент – Микола Дядюра.

8 червня (субота) о 15:00 - балет «Віденський вальс» на музику видатної австрійської композиторської династії: Йогана Штрауса-старшого та його синів Йогана-сина та Йозефа, які подарували світу неповторні мелодії вальсу, якими вже майже 200 років насолоджується весь світ. «Віденський вальс» — це перший авторський багатоактний балет Аніко Рехвіашвілі, створений знаною хореографкою ще у 2001 році. Навіть через 23 роки вистава залишається однією з найулюбленіших у глядачів. У головних ролях цього разу глядачі побачать: Катерину Алаєву (Аннель), Наталію Мацак (Карла), Сергія Кривоконя (Франц, композитор), Іллю Морозова (Граф Кайзерлінг), Артема Кадуріна (Кондитер) та ін. Диригент – Герман Макаренко.

9 червня (неділя) о 17:00 – опера «Макбет» Дж.Верді.
Джузеппе Верді, який захоплювався творчістю Вільяма Шекспіра, став першим, хто втілив драму «Макбет» майже без змін. В цій роботі поєдналися кращі музичні знахідки трьох попередніх опер: «Двоє Фоскарі», «Жанна д'Арк» і «Аттіла». Прем'єра пройшла у Флоренції
14 березня 1847 році та мала великий успіх. Прем'єра вистави на київській сцені відбулася 28 червня 2007 року. Постановний склад: режисер-постановник – Італо Нунціата, диригент-постановник - Володимир Кожухарь, хормейстер-постановник – Лев Венедиктов, художник-постановник – Марія Левитська.

В титульній партії цього разу заявлений Геннадій Ващенко, а партію Леді Макбет виконає Людмила Монастирська, володарка рідкісного за красою і силою драматичного сопрано. До речі, саме в цій партії у 2011 році відбувся її тріумфальний дебют на сцені Ковент-Гарден.

Щодо своєї героїні Людмила зауважує: «Принципова відмінність між Шекспіром і Верді, на мій погляд, в тому, що вердіївська леді Макбет – не монстр, не кричуще зло, як воно є, в чистому вигляді. Вона просто слабка людина, амбітна, жадаюча влади, і не більше того.

Мені б хотілося, щоб це відчув кожен глядач у залі».

Також у головних ролях: Сергій Магера (Банко), Наталія Николаїшин (Дама леді Макбет), Сергій Пащук (Малькольм), Дмитро Кузьмін (Макдуф) та ін. Диригент – Алла Кульбаба.

Також у червневій афіші заявлені:
13 червня (четвер) о 17:00 – Вечір сучасної хореографії ПРЕМ’ЄРА).
14 червня (п’ятниця) о 17:00 – опера «Флорія Тоска» Дж.Пуччіні.
15 червня (субота) о 15:00 – балет Людвіга Мінкуса «Баядерка».
16 червня (неділя) о 15:00 – опера «Травіата» Дж.Верді в осучасненій версії Анатолія Солов’яненка.
20 червня (четвер) о 17:00 – опера «Ріголетто» Дж.Верді у постановці легендарної Ірини Молостової.
21 червня (п’ятниця) о 17:00 – перлина українського оперного мистецтва «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка.
22 червня (субота) о 15:00 – Вечір сучасних одноактних балетів. ПРЕМ’ЄРА
    • «Весна та осінь» на музику Антоніна Дворжака (Серенада Мі мажор, орus 22) у постановці всесвітньо відомого хореографа, художнього керівника і директора Hamburg Ballett Джона Ноймайера.
    • Прем’єра балету «Елегія військового часу» на музику В.Сильвестрова, хореографія Олексія Ратманського.
      Репетиції балету проходили на базі Dutch National Ballet (Амстердам, Нідерланди), куди всесвітньо відомий балетмейстер запросив провідних солістів Національної опери України: Анастасію Шевченко, Наталію Мацак,Тетяну Льозову, Ольгу Голицю, Яна Ваню, Микиту Сухорукова та Ярослава Ткачука, щоб втілити в життя свій задум.
23 червня (неділя) о 15:00 – Вечір сучасних одноактних балетів. ПРЕМ’ЄРА
    • «5 танго» на музику Астора П’яццолли у постановці одного з найвидатніших хореографів сучасності Ханса ван Манена. Одноактний балет для семи пар, створений 1977 року, входить до репертуару багатьох балетних труп, є надзвичайно популярним у світі шедевром Ханса ван Манена. Тут хореограф дозволив собі відмовитися від високих підборів, які зазвичай притаманні танцю танго, а замість них використати пуанти. Він поєднав іспанські елементи, притаманні музиці Астора П’яццоли, з класичним танцем, сплітаючи дивовижні ритми та почуття, що ллються разом зі звуками музики.
    • Прем’єра балету «Елегія військового часу» на музику В.Сильвестрова, хореографія Олексія Ратманського.
26 червня (середа) о 17:00 – Звітний концерт учнів та студентів Київської муніципальної академії танцю імені С.Лифаря

27 червня (четвер) о 17:00 – балет Людвіга Мінкуса «Дон Кіхот», який по-праву називають справжнім святом танцю.

28 червня (п’ятниця) о 17:00 – безсмертний шедевр української класики опера Семена Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм» в музичній редакції Мирослава Скорика.

29 червня (субота) о 15:00 – комічний балет «Весілля Фігаро» на музику Вольфганга Амадея Моцарта у постановці Віктора Яременка впродовж багатьох років є беззаперечним фаворитом у київських глядачів.

30 червня (неділя) о 15:00 – опера «Казки Гофмана» (концертне виконання).


























Виконавці: Людмила Монастирська
Концертна організація: Київський національний академічний театр оперети



Інші:

Куди сходити в Києві протягом 10-16 лютого: дайджест культурних подій
Нехай звучить «Кайтарма»
Фільм "Королеви радості" відібрано до конкурсної програми одного з найбільших світових фестивалів документального кіно в Салоніках
Carmina Burana: незабутнє музичне шоу у Львівській філармонії до Дня закоханих
На березі снів: у столиці представили артпроєкт, який надихає мріяти
Матеріали фільму Суспільного про Сергія Лифаря вперше презентують на кіноринку Берлінале
Презентація видання «Протагоністи. Живописний заповідник / Паризька комуна»
Безкоштовний вхід до музеїв у лютому – куди піти у Києві
В Одеській філармонії відбудеться перший концерт після ракетного обстрілу
Пам'ятка архітектури і крутий концертний зал - розповідаємо про запорізьку історичну будівлю, яка постраждала від ворожого обстрілу
Перші в Україні: у Львівській філармонії вдесяте стартують міжнародні майстеркласи для молодих композиторів
"Ода стійкості": в містах Україні пройдуть симфонічні концерти на підтримку ЗСУ
Оркестрова «Академія» для юних музикантів: «INSO-Lviv» продовжує освітню ініціативу
Вечір прем’єр | Premiere Evening
Музична подорож крізь віки
Внаслідок російської атаки по Запоріжжю пошкоджено концертний зал обласної філармонії
«ЦИРКОВЕ РАНДЕВУ. Кабаре-шоу» 
"Український модерн"
Оперна студія Національної музичної Академії
Анонс на лютий - Львівська філармонія
Liatoshynskyi Capella: Choir Національного будинку музики виконає світову премʼєру одного з найвідоміших сучасних композиторів у Гамбурзі
Бандуристка Krutь виступила на американській радіостанції KEXP
Конкурс на здобуття премії імені А. Ф. Шекери у 2025 році
31 січня 2025 року російська ракетна атака знову вразила історичний центр Одеси, що перебуває під охороною ЮНЕСКО
"Український модерн"
Лютий у Національній філармонії
У лютому 2025 року у Львівському органному залі заплановано 42 події
Пресбрифінг з нагоди проведення майстеркласів з відеозйомки оперних та балетних вистав від “OperaVision” у Львівській національній опері
Події у Національній опері у лютому
27 січня 2025 року відійшов у вічність Василь Пилипчак - видатний валторніст, вчитель, композитор і диригент
"Органний собор - 2025" знову у Рівному
"Open space. Один день у філармонії" - у закладі провели екскурсію для дітей
Німецька компанія передала близько 100 фортепіано для музичного ліцею і мистецьких шкіл України
Львівський органний зал переміг у двох ключових номінаціях Національного рейтингу Укрінформ
Національний рейтинг Укрінформу «Інфобум-Класична Музика 2024» оголосив переможців
Вітаємо іменинницю Богдану Півненко!
Музей Крушельницької відкриває секрети оновленої експозиції
У понеділок Національний рейтинг Укрінформу "Інфобум-Класична Музика 2024" оголосить переможців
Львівська філармонія оголошує конкурс піаністів Ukrainian Piano Awards
У 2024 році УКФ інвестував у культуру Харківщини понад 10 мільйонів гривень
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
080910_019.jpg