“Камерата 30! Присвята Валерію Матюхіну” | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
“Камерата 30! Присвята Валерію Матюхіну”
Півненко Богдана
Національний ансамбль солістів
Сіренко Володимир
Матвієнко Ніна Митрофанівна
Матюхін Валерій Олександрович
Сильвестров Валентин Васильович
Станкович Євген Федорович
“Камерата 30! Присвята Валерію Матюхіну”
20 серпня в “Саду” - фестиваль Kyiv Stage
18 серпня, п'ятниця
Поширити у Facebook

20 серпня в “Саду” закриватиме фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage Національний ансамбль солістів «Київська камерата» за участі Ніни Матвієнко

Концерт Національного ансамблю солістів «Київська камерата» відбудеться на фестивалі на Bouquet Kyiv Stage наступного дня після офіційної ювілейної дати (19 серпня) створення цього відомого колективу.

До свого 30-річчя ансамбль солістів прийшов відомим іменним брендом та «в оточенні» яскравих епітетів, як то: унікальний колектив, музичний поліглот, першокласний камерний оркестр, жива історія сучасної музики…


На жаль, цього ювілейного року не стало засновника і багаторічного керівника «Київської камерати» – Валерія Матюхіна. Сьогодні ж його очолила – відома скрипалька Богдана Півненко, яка не тільки плідно співпрацювала з легендарним колективом, але й завжди поділяла погляди його фундатора на місію «Київської камерати»: «пропаганда музики українських композиторів і репрезентація їх творчості за кордоном».  


Відданий своїй справі до останнього подиху, Валерій Матюхін – був музикантом-просвітником, невтомним шукачем нового і першовідкривачем найцікавіших зразків української музики. Його творче кредо перегукується із позиціюванням Bouquet Kyiv Stage, який свою місію вбачає у просуванні високої української культури та українських митців, які мають посісти гідне місце як у своїй країні, так і у світі.


Під керівництвом диригента Володимира Сіренка, – «Київська камерата» у заключному концерті презентує шанувальникам інтелектуального академічного мистецтва найулюбленіші твори її незмінного куратора, які входять до розряду топових у репертуарі оркестру та є одними з найкращих зразків української сучасної музичної класики. 


У різноманітній програмі будуть представлені твори близьких друзів Валерія Матюхіна, з якими його пов'язувала багаторічна людська та творча дружба і які написали для колективу чимало камерних творів – Олега Ківи, Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова, Володимира Зубицького.


У виконанні Ніни Матвієнко прозвучить третя частина «Той сад» з емоційно-щемливої камерної кантати №3 Олега Ківи на вірші Павла Тичини. А за контрастом – яскраві, соковиті, колоритні обробки народних пісень Ганни Гаврилець – «Засвічу свічу», «Гой, питалася княжа корона», «Ой, до бору стежечка». 


Звучатиме й важлива, знакова для ансамблю, – Третя камерна симфонія для флейти та струнних Євгена Станковича (соліст Дмитро Кузьмін). Вона вважається шедевром українсько сучасної класики, адже була визнана Міжнародною трибуною композиторів при ЮНЕСКО – одною із десяти найкращих симфоній у 1985 році.


Запальний, блискучий Концерт для скрипки з оркестром маестро Володимира Зубицького, який цього року відзначає свій 70-річний ювілей, – прозвучить у виконанні віртуозної скрипальки, народної артистки України Богдани Півненко.

Також у концерті прозвучать: колоритний Concerto-Rutheno для фортепіано і камерного оркестру (соліст Дмитро Таванець) Олександра Козаренка, який цього року також раптово пішов з життя й, пронизаний яскравими музичними образами концерт для скрипки і камерного оркестру «Пори року» Золтана Алмаші, у якому композитор черпав натхнення в музиці Вівальді та Пьяццолли (солістка Богдана Півненко).

Відтінить все це багатобарвне емоційно-жанрове різноманіття – ефірно-тендітний «Вісник» Валентина Сильвестрова, який, як і кантата Ківи та симфонія Станковича, став топовим хітом у репертуарі «Київської камерати».  Валерій Матюхін був і залишиться в історії музичної культури нашої країни – уособленням цілої епохи. Тож, цей концерт – данина пам'яті головному натхненнику «Київської камерати», який не дожив до святкування ювілею свого колективу, а також потужний та символічний за своїми світоглядними акцентами і сенсами – фінальний акорд фестивального марафону.


ПРОГРАМА:
Євген Станкович Камерна симфонія N3 для флейти і струннихОлег Кива “Той сад” з камерної симфонії №3 Ганна Гаврилець Обробки українських пісень "Засвічу свічу", "Гой питалася княжа корона", "Ой до бору стежечка"Золтан Алмаші Пори року для скрипки з оркестром Валентин Сильвестров Тиха музика для струннихОлександр Козаренко Concerto-Rutheno для фортепіано з оркестром Володимир Зубицький Концерт N1 для скрипки з оркестром, 3-4 частини


ВИКОНУЮТЬ:
Національний ансамбль солістів «Київська камерата»
Солісти: Ніна Матвієнко (голос), Богдана Півненко (скрипка), Дмитро Таванець (фортепіано), Дмитро Кузьмін (флейта).

Диригент - Володимир Сіренко

Національний ансамбль солістів «Київська камерата» взяв участь у минулорічному фсестивалі Bouquet Kyiv Stage. Разом із Богданою Півненко, яка вже багато років є серцем ансамблю та віднедавна в.о. Генерального директора-художнього керівника “Київської камерати”, колектив активно пропагує новітню українську музику у світі. 


Національний ансамбль солістів «Київська камерата» є активним виконавцем камерної музики різних стилів та напрямів від музики раннього бароко до авангардних досягнень сучасних композиторів. Колектив провадить активну гастрольну діяльність, успішно виступаючи з цікавими концертними програмами на Україні, а також далеко за її межами, а саме в Нідерландах, США, Італії, КНР, Австрії, Німеччині, Франції, Вірменії, Хорватії, Грузії та ін.В Україні цей колектив відомий як невтомний пропагандист, перший виконавець та неперевершений інтерпретатор творів українських сучасних композиторів - В.Сильвестрова, Є.Станковича, І.Карабиця, М. Скорика, О. Ківи, Л.Колодуба, В.Зубицького, В. Губаренка, Ю. Іщенка, Л. Грабовського та багатьох інших, завдяки творчості яких Україну сьогодні як надалі більше починають пізнавати в світі. 



Колективи: Національний ансамбль солістів "Київська камерата"
Виконавці: Богдана Півненко
Диригенти: Володимир Сіренко
Композитори:Валентин Сильвестров, Євген Станкович
Діячі мистецтв: Ніна Матвієнко, Валерій Матюхін



Інші:

У Херсоні відкрилась Приймальня Різдвяного чарівника
Про віру, надію, любов
ОДЕСЬКА ОПЕРА НАБЛИЖАЄ СВЯТА, ДАРУЮЧИ НЕЗАБУТНІ ПОДІЇ
“Брати Майбороди та послідовники”
"Різдво разом з Україною"
Благодійна виставка «Маріуполь. Бестіарій війни»
Оголошений Конкурс на здобуття Премії імені Миколи Лисенка
“Родинний альбом”
Хор "Дударик"  покаже мюзикл про пригоди святого Миколая
У Львові відбудеться фестиваль Jazz Bez
На Великій лаврській дзвіниці зіграли концерт на інструментах доби бароко
Національна філармонія України - програма на грудень
У Києві відбудеться музична вистава «Косачка» про дослідження жіночої природи
Казковий дебют
Комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка оприлюднив список літературно-мистецьких творів, допущених до ІІ туру
До Рівного з концертом приїде син відомої джазової співачки Елли Фіцжеральд
“Додому”
12 найкращих вистав покажуть у фіналі V Фестивалю-Премії «GRA»
“Звуки музики” повернулися
Понад чотири десятки подій у Львівському органному залі у грудні
Вся Франція гуде!
Оперу CHORNOBYLDORF покажуть в Києві
У Лондоні пролунають твори в'язнів Аушвіцу. Їх відтворив з архівів британський композитор
Грудневі сюрпризи від Національної опери України
Гастролі в Естонії
Львівська опера запрошує на прем’єру вистави «Тіні забутих предків»
Freedom ballet і Молодий театр представлять у Києві мюзикл «Кабаре»
У Львівській опері попрощалися з працівником театру, який загинув на фронті
“Голос пам'яті промовляє...”
Наталія Половинка запрошує
Концерт до Дня пам'яті жертв голодоморів
Музичні ландшафти Карпат
Між кохання і почуттям обов’язку..
Хто твої друзі?
“Вічний спокій даруй їм”
Вітаємо Вікторію Лук’янець
Warner Music Group створить біографічний фільм про Едіт Піаф
“Віртуози Литви”
Відродження музикою: на Черкащині у палаці Шувалова готуються проводити музичні вечори
“Мати”
      © 2008-2023 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
103.jpg