“Камерата 30! Присвята Валерію Матюхіну” | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
“Камерата 30! Присвята Валерію Матюхіну”
Півненко Богдана
Національний ансамбль солістів
Сіренко Володимир
Матвієнко Ніна Митрофанівна
Матюхін Валерій Олександрович
Сильвестров Валентин Васильович
Станкович Євген Федорович
“Камерата 30! Присвята Валерію Матюхіну”
20 серпня в “Саду” - фестиваль Kyiv Stage
18 серпня 2023, п'ятниця
Поширити у Facebook

20 серпня в “Саду” закриватиме фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage Національний ансамбль солістів «Київська камерата» за участі Ніни Матвієнко

Концерт Національного ансамблю солістів «Київська камерата» відбудеться на фестивалі на Bouquet Kyiv Stage наступного дня після офіційної ювілейної дати (19 серпня) створення цього відомого колективу.

До свого 30-річчя ансамбль солістів прийшов відомим іменним брендом та «в оточенні» яскравих епітетів, як то: унікальний колектив, музичний поліглот, першокласний камерний оркестр, жива історія сучасної музики…


На жаль, цього ювілейного року не стало засновника і багаторічного керівника «Київської камерати» – Валерія Матюхіна. Сьогодні ж його очолила – відома скрипалька Богдана Півненко, яка не тільки плідно співпрацювала з легендарним колективом, але й завжди поділяла погляди його фундатора на місію «Київської камерати»: «пропаганда музики українських композиторів і репрезентація їх творчості за кордоном».  


Відданий своїй справі до останнього подиху, Валерій Матюхін – був музикантом-просвітником, невтомним шукачем нового і першовідкривачем найцікавіших зразків української музики. Його творче кредо перегукується із позиціюванням Bouquet Kyiv Stage, який свою місію вбачає у просуванні високої української культури та українських митців, які мають посісти гідне місце як у своїй країні, так і у світі.


Під керівництвом диригента Володимира Сіренка, – «Київська камерата» у заключному концерті презентує шанувальникам інтелектуального академічного мистецтва найулюбленіші твори її незмінного куратора, які входять до розряду топових у репертуарі оркестру та є одними з найкращих зразків української сучасної музичної класики. 


У різноманітній програмі будуть представлені твори близьких друзів Валерія Матюхіна, з якими його пов'язувала багаторічна людська та творча дружба і які написали для колективу чимало камерних творів – Олега Ківи, Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова, Володимира Зубицького.


У виконанні Ніни Матвієнко прозвучить третя частина «Той сад» з емоційно-щемливої камерної кантати №3 Олега Ківи на вірші Павла Тичини. А за контрастом – яскраві, соковиті, колоритні обробки народних пісень Ганни Гаврилець – «Засвічу свічу», «Гой, питалася княжа корона», «Ой, до бору стежечка». 


Звучатиме й важлива, знакова для ансамблю, – Третя камерна симфонія для флейти та струнних Євгена Станковича (соліст Дмитро Кузьмін). Вона вважається шедевром українсько сучасної класики, адже була визнана Міжнародною трибуною композиторів при ЮНЕСКО – одною із десяти найкращих симфоній у 1985 році.


Запальний, блискучий Концерт для скрипки з оркестром маестро Володимира Зубицького, який цього року відзначає свій 70-річний ювілей, – прозвучить у виконанні віртуозної скрипальки, народної артистки України Богдани Півненко.

Також у концерті прозвучать: колоритний Concerto-Rutheno для фортепіано і камерного оркестру (соліст Дмитро Таванець) Олександра Козаренка, який цього року також раптово пішов з життя й, пронизаний яскравими музичними образами концерт для скрипки і камерного оркестру «Пори року» Золтана Алмаші, у якому композитор черпав натхнення в музиці Вівальді та Пьяццолли (солістка Богдана Півненко).

Відтінить все це багатобарвне емоційно-жанрове різноманіття – ефірно-тендітний «Вісник» Валентина Сильвестрова, який, як і кантата Ківи та симфонія Станковича, став топовим хітом у репертуарі «Київської камерати».  Валерій Матюхін був і залишиться в історії музичної культури нашої країни – уособленням цілої епохи. Тож, цей концерт – данина пам'яті головному натхненнику «Київської камерати», який не дожив до святкування ювілею свого колективу, а також потужний та символічний за своїми світоглядними акцентами і сенсами – фінальний акорд фестивального марафону.


ПРОГРАМА:
Євген Станкович Камерна симфонія N3 для флейти і струннихОлег Кива “Той сад” з камерної симфонії №3 Ганна Гаврилець Обробки українських пісень "Засвічу свічу", "Гой питалася княжа корона", "Ой до бору стежечка"Золтан Алмаші Пори року для скрипки з оркестром Валентин Сильвестров Тиха музика для струннихОлександр Козаренко Concerto-Rutheno для фортепіано з оркестром Володимир Зубицький Концерт N1 для скрипки з оркестром, 3-4 частини


ВИКОНУЮТЬ:
Національний ансамбль солістів «Київська камерата»
Солісти: Ніна Матвієнко (голос), Богдана Півненко (скрипка), Дмитро Таванець (фортепіано), Дмитро Кузьмін (флейта).

Диригент - Володимир Сіренко

Національний ансамбль солістів «Київська камерата» взяв участь у минулорічному фсестивалі Bouquet Kyiv Stage. Разом із Богданою Півненко, яка вже багато років є серцем ансамблю та віднедавна в.о. Генерального директора-художнього керівника “Київської камерати”, колектив активно пропагує новітню українську музику у світі. 


Національний ансамбль солістів «Київська камерата» є активним виконавцем камерної музики різних стилів та напрямів від музики раннього бароко до авангардних досягнень сучасних композиторів. Колектив провадить активну гастрольну діяльність, успішно виступаючи з цікавими концертними програмами на Україні, а також далеко за її межами, а саме в Нідерландах, США, Італії, КНР, Австрії, Німеччині, Франції, Вірменії, Хорватії, Грузії та ін.В Україні цей колектив відомий як невтомний пропагандист, перший виконавець та неперевершений інтерпретатор творів українських сучасних композиторів - В.Сильвестрова, Є.Станковича, І.Карабиця, М. Скорика, О. Ківи, Л.Колодуба, В.Зубицького, В. Губаренка, Ю. Іщенка, Л. Грабовського та багатьох інших, завдяки творчості яких Україну сьогодні як надалі більше починають пізнавати в світі. Колективи: Національний ансамбль солістів "Київська камерата"
Виконавці: Богдана Півненко
Диригенти: Володимир Сіренко
Композитори:Валентин Сильвестров, Євген Станкович
Діячі мистецтв: Ніна Матвієнко, Валерій МатюхінІнші:

Анатолій Шекера. Вечір пам’яті
43-й Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози» запрошує 
25 травня у філармонії "прочитають" та озвучать книгу для підлітків Ольги Бірзул "Твоя книга про кіно"
У столиці на Пейзажній алеї проведуть День вуличної музики та спорту
Дитячий оркестр виступає вперше за два роки: на скрипці, вцілілій в окупації, гратимуть на закритті Kharkiv Music Fest
Український АРТ ХАБ “Мистецька ФОРТЕЦЯ”
Національна капела бандуристів проведе благодійні концерти в Європі
19 травня до 80-х роковин геноциду кримських татар: «СИМФОНІЯ КРИМУ. ПОВЕРНЕННЯ»
МІЖНАРОДНИЙ МУЗИЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ KYIV SPRING SOUND
У філармонії Дніпра зіграють симфонію, рукопис якої потрапив до списку UNESCO "Пам'ять світу"
9 травня з нагоди Дня Європи Муніципальний Галицький камерний оркестр гратиме біля пам'ятника Івану Франку
У Львові стартує фестиваль камерної музики: що відобразить «Дзеркало»-2024
12 травня у Запорізькій обласній філармонії відбудеться прем'єра концерту "Магія Іспанії"
У Кропивницькому презентуватимуть хоровий твір на тему війни
Закарпатський хор запрошує на етно-шоу
Танцювальна вистава «Д.І.М.»
Львівська філармонія запрошує у травні
Травень у Львівському Органному залі: концерти світових зірок і нові програми
Пам’ятаємо про невинних жертв російської агресії
Що послухати у Національній філармонії України?
Василь Коваль став головним диригентом Одеської опери
Мить, довжиною... у 32 роки
Великодні концерти у Львівському органному залі
Травень в Національній опері України
ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖЦІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «СТЕЖКАМИ КАМЕНЯРА»
У Львові виступить триразовий номінант на Греммі, кримськотатарський піаніст Усеін Бекіров в рамках фестивалю Lviv Jazz Days 2024
Всеукраїнський конкурс камерно-інструментальних ансамблів імені Людмили Цвірко
У Швеції вдруге відбудеться фестиваль "Українська весна 2024"
Презентація альбому «Ювілей небайдужості. Українському Дому — 30»
Світ Святослава Луньова
Музична освіта в Одесі та по всій країні відповідає світовому рівню, - Карандєєв
На Полтавщині заклади культури проводять майстер-класи для ВПО
У Бориславі відбудеться благодійний концерт вокальної музики
Клавесин заграє у Музеї Ханенків вперше за довгий час
ПРЕМ’ЄРА концертної програми від хору та оркестру "СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ ХІТИ"
У Львові розпочався Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
13 квітня у Львівській національній філармонії на благодійному вечорі «Сила мистецтва» vol.3 було зібрано 3 240 000 грн
Український балетмейстер та хореограф Раду Поклітару чітко пояснив свою громадянську позицію
«За 2 роки повернули лише 3-х людей, одного мертвим»: РФ тримає у полоні музикантів 36-ї бригади морської піхоти
Сила мистецтва: 13 квітня пройде третій благодійний аукціон оркестру INSO-Львів
      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
103.jpg